Skocz do zawartości

Wiertła,jakie,za ile,gdzie


mateusz kumorek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też chętnie dowiem się jak włożyć wiertła do skalpela!

Wiertła o małych średnicach można osadzić w uchwytach nożyków np, Excel, sam takie coś praktykuję.

Ostatnio komplety małych wierteł pojawiły się na Allegro bodajże w dziale "narzędzia modelarskie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pójść do prawdziwego metalowego sklepu i zobaczyć to, co tam mają. A jak nie mają, to załatwią, że będą mieli.

Złota myśl!

Jeżeli chodzi o dobrą miniwieratreczkę ręczną z cienkimi wiertełkami na początek to polecam to:

http://www.rc-modele.pl/wiertarka-reczna-wiertel-16mm-p-3232.html

 

Jeżeli chodzi o coś tańszego to można stosować takie wiertełka po włożeniu w uchwyt przeznaczony do skalpeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać takiej wiertarki ręcznej? Gdzie moga to mieć, bo podejrzewam, że w Castoramach i innych takich marketach budowlanych nie będzie. Mam małe wiertełka HSS od 0,3mm, ale nie wiem w czym je najlepiej osadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukać takiej wiertarki ręcznej? Mam małe wiertełka HSS od 0,3mm, ale nie wiem w czym je najlepiej osadzić.

Do takich wierteł tylko "futerko " zegarmistrzowskie!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaopatrzeniu medycznym Cezal pytać o uchwyt preparacyjny ,zacisk praktycznie od 0,1 mm ,furkadełko zegarmistrzowskie ,mini wiertarki elektryczne -zaopatrzenie elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję udać się do hurtowni z częściami metalowymi. Odtatnio tam byłem i kupiłem wiertła od 0,1 do 0,7 w paczuszkach po 10 szt każde i zapłaciłem 42 zł brutto co daje 60 gr za sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w hurtowni musisz brać hurtową ilość. A nie zawsze tyle potrzeba, no i czasem dojazd do hurtowni kosztuje więcej niz ta różnica, którą się dopłaca w normalnym sklepie metalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy mogę wiedzieć czy są jakieś sposoby uniknięcia łamania sie wierteł??

 

Jest jeden. Mniejsze przyłożenie siły przez rękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę wiedzieć czy są jakieś sposoby uniknięcia łamania sie wierteł??

 

Jest jeden. Mniejsze przyłożenie siły przez rękę.

 

 

Ważne jest też, aby wiertło trzymać prostopadle to wierconego elementu. Wszelkie przechyły mogą złamać wiertło.

 

Co do uchwytów używam takiego czegoś. Bardzo ładnie się trzyma, a wiertła się nie ślizgają. Można też je głęboko wsadzić przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo złamania.

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty31993/uchwyt_dwustronny_0_3_2mm

Na początek radzę kupić taki zestawik wietełek. Mi w zupełności wystarcza. Wiedyś chyba był po 12zł (teraz jest po 18)

http://www.martola.com.pl/pl144/produkty27424/zestaw_wiertel_0_5_1_2_mm_hss_8_szt_

W razie złamania wiertła idę do jadaru i kupuję wiertła po 2zł sztuka. Niestety chyba nie ma ich w sprzedaży internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.