Skocz do zawartości

MI-2T HOBBYBOSS 1/72


DąbczaK

Rekomendowane odpowiedzi

To może siłą rozpędu jeszcze machną nam czternastkę i Sokoła ?

A zwróciliście uwage na szachownice na schemacie malowania

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Podoba mi sie koncepcja odlania calego dzioba z szybami. Efekt wykonczeniowy bedzie napewno lepszy niz wklejane szybki.

Co do "dostrzezonych" juz niedoskonalosci modelu to czasami chcialbym obok narzekan i opini zobaczyc jakies "argumenty" typu foto z odpowiedniej perspektywy, porownanie z absolutnie genialnymi rysunkami itp.

Opinie typu "uwazam, ze, wydaje mi sie..., mam wrazenie, przypuszczam..., tak jakby..., itp, itd" nic nie wnosza, a ja chetnie zobacze takie prawdziwe "analizy dokladnosci wykonania modelu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na pierwszy rzut oka bije na głowę model intechowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "dostrzezonych" juz niedoskonalosci modelu to czasami chcialbym obok narzekan i opini zobaczyc jakies "argumenty" typu foto z odpowiedniej perspektywy, porownanie z absolutnie genialnymi rysunkami itp.

Opinie typu "uwazam, ze, wydaje mi sie..., mam wrazenie, przypuszczam..., tak jakby..., itp, itd" nic nie wnosza, a ja chetnie zobacze takie prawdziwe "analizy dokladnosci wykonania modelu".

 

Voila:

 

porow.jpg

 

Zważywszy na rozkład cieni na tylnej części kadłuba śmiem twierdzić, że nie jest idealnie okrągła jak oryginał, a przejście w belkę ogonową posiada lekko ukośną krawędź. Obym się mylił.

 

 

 

 

 

Konwersję z jakiejś (?) Zvezdy do czternastki to na razie szykuje nam Armory http://www.armory-rus.ru/index/0-19

 

Ze Zwezdy bardzo ciężko będzie poprawną 14-kę ulepić, zważywszy, że owa Zwezda ma totalnie skopany (spłaszczony) przód śmigłowca nad kabiną pilotów. Chyba, że "konwersja" będzie polegała na wymianie całego kadłuba. Z g...a bata nie ukręcisz, jak to mówi starożytne przysłowie. Już lepiej by było, gdyby konwertowali Hobby Bossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi sarkastycznie ale możesz mi ten romb umiejscowić na tym małym zdjęciu dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi sarkastycznie ale możesz mi ten romb umiejscowić na tym małym zdjęciu dla porównania?

 

Skoro trzeba łopatologicznie, to proszę bardzo:

 

36119789-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja prosiłem o ten romb żeby go pomniejszyć i wstawić dla porównania a nie wycinek cięciwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam.... panikujecie może to zwykły cień albo złudzenie optyczne. A jeśli nawet to od czego jest pilnik Wy to byście chcieli aby wszytko było tak cacy i zebu się model z zamkniętymi oczami składało. Co to za modelarstwo bez szlifowani i szpachlowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółci ludzie mają takie kopiarki, że szpachla to przeżytek ;-) Paniki w tym nie ma, po prostu dziwnie mi się cienie na zdjęciu rozkładają, a nie powinny przy takim oświetleniu. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przejście w belkę ogonową samo w sobie nie jest grożne, gorzej, jeżeli ściany kadłuba będą płaskie i pochylone jak ta wręga na jednej z wyprasek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .Litości. Do tej pory chcąc mieć w miarę dobry ( czytaj poprawny ) model Mi-2ki to trzeba było robić różne karkołomne operacje by z Intechowskiego lub Amodelowskiego modelu coś zrobić a tu dostajemy prawie prawidłowy model od HB a wy narzekacie nie mając go nawet jeszcze w ręku. Typowa polska cecha.

Poczekajmy jeszcze trochę to się zobaczy. Ja bym się obawiał innej kwestii niż gdzieś tam troszeczkę kształt odbiegający od oryginału a mianowicie ceny. Widząc jak ceny się kształtują to mam wielkie obawy czy ten model będzie można dostać poniżej pięciu dych. No ale cuda czasem się zdażają. Ja uważam że powyżej ty 50 PLNów to już trochę wysoka cena by była jak za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie oscylować właśnie w tych partiach cenowych, myślę sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do tych z Was, którzy wypominają "polaczkowanie" tym, którzy nie pieją z zachwytu chóralnie z całą resztą. Czy już merytorycznie nie można wypisać błedów, które zauważyli, w większości Ci, którzy ze śmigłowcami mają do czynienia na co dzień w pracy? Mastercrafta można wyklinać do woli, ale Hobby Boss'a nie? Święta krowa? Model wygląda lepiej od wspomnianego i chyba każdy, kto tu zajrzał raczej ostrzy sobie na niego zęby, ale ja osobiście nie widzę powodów, żeby nie podchodzić do tematu merytorycznie. To tylko model i chyba kazdy oczekuje od niego poprawnej geometrii, tak? A błędy widać.

 

Wspomniane przeze mnie:

 

Piasta WN:

62234039.jpg

 

Tylna wręga zamykająca przedział transportowy:

55953629.jpg

 

Dla porównania:

18209889.jpg

 

Zdjęć nie znalazłem, zrobię w najbliższy wtorek po zajęciach ze studentami. Szkoda, że nie widziałem całej dyskusji rano, zrobiłbym dzisiaj.

 

Owszem sam liczę na to, że mimo wszystko model będzie o wiele lepszy, niż jego jedyna alternatywa w 1:72, ale z jakiej racji przymykać oko na jego niedociągnięcia? Nie rozumiem oburzenia niektórych na krytykę. Poprawność polityczna? No ja Was proszę...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no krytyka TAK, jak najbardziej TAK. Ale konstruktywna .Jak jest krytyka, to trzeba zrobić tak, żeby jej nie było.Żeby był aplauz .

To może jeszcze Zvezda wypuści plemnisiora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, znalazłem je w internecie, już nawet nie pamietam adresu, porobiłem print screeny i zaznaczyłem elementy. Oba wyglądają na zrobione w tej samej podziałce, jest rozrysowany liniał w odniesieniu do 1:1, pewnie można to przeskalować do druku tak, żeby było w 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele nie masz się co oburzać bo krytyka jest nawet wskazana ale to co się krytykuje to trzeba mieć namacalnie. Ja tak przynajmniej uważam. Trochę jak Niewierny Tomasz w Biblii ale za to sprawiedliwie. Można przyłożyć do planów, pomierzyć a jak kto chce to może nawet ugryżć żeby sprawdzić czy tworzywo jest ok.

A z drugiej strony to gdyby nie było jakiś baboli to co by modelarze z nim robili? Tylko skleić to nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, luz. Tego jeszcze nie grali, żeby spinkę przez forum łapać ;) Tylko niektóre odpowiedzi mnie mocno zaskoczyły. Ja kumam, że wszyscy czekali na model jak dziecko na prezenty pod choinkę, ale ze mnie ciśnienie zeszło dość solidnie, jak obejrzałem fotki z ramkami i tyle.

 

Z tym przykładaniem do planów - jestem pewny, że jkaby tej wręgi nie przykładać, to raczej owalu nie osiągnie Babol na pierwszy rzut oka. Sądzę, że w pudełkach raczej nie będzie innych części niż z tych zdjęć, więc czemu nie napisać o tym na forum już teraz? "Koń jaki jest, każdy widzi"

 

Co do ostatniego - zgadzam się w zupełności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę nadal nie brakuje chętnych do krytykowania modelu, którego jeszcze nikt nie miał w ręku

 

 

Z tym przykładaniem do planów - jestem pewny, że jkaby tej wręgi nie przykładać, to raczej owalu nie osiągnie Babol na pierwszy rzut oka. Sądzę, że w pudełkach raczej nie będzie innych części niż z tych zdjęć, więc czemu nie napisać o tym na forum już teraz? "Koń jaki jest, każdy widzi"

 

Moim zdaniem wysnuwanie takiego wniosku na podstawie fotki wręgi, która musi uwzględnić grubość plastiku, jest dużym nadużyciem.

Powinno się raczej przygotować szablon i przyłożyć go zewnętrznej powierzchni kadłuba modelu. Tak więc koń jest taki, jakim się chce go zobaczyć.

Planik z internetu jest na tyle niewyraźny, abym mógł zaryzykować jakieś konkretne porównania. Myślę, że kolega qalimar wspomoże nas tu jakimś super zdjęciem

Po raz kolejny powtarzam, zbyt szybko dokonuje się ocenu modelu, którego jeszcze nikt na dobrą sprawę nie widział.

 

Nawet gdyby okazał się tak "kiepski" jak niektórzy oczekują, to przecież nie będzie to pierwsze i nie ostatnie takie rozczarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia sam porobię w wtorek, bo wcześniej nie będę miał czasu podjechać do politechnicznej dwójki.

 

I nie wiem, dlaczego część z Was dalej traktuje te opinie jako chęć zdeprymowania modelu. Bo to naprawdę nie o to chodzi.

 

I nikt tu nie "oczekuje" kiepskiego modelu, naprawdę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, znalazłem je w internecie, już nawet nie pamietam adresu, porobiłem print screeny i zaznaczyłem elementy. Oba wyglądają na zrobione w tej samej podziałce, jest rozrysowany liniał w odniesieniu do 1:1, pewnie można to przeskalować do druku tak, żeby było w 1:72.

 

A czy przypadkiem Aviacja i Vremia nie drukowała planów Mi-2 w 1/72??? Ja chwilowo ze względu na przeprowadzkę nie mogę sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.