Skocz do zawartości

MI-2T HOBBYBOSS 1/72


DąbczaK

Rekomendowane odpowiedzi

Apropos tego wirnika w HB to coś mi się zdaje że słowo "głowica" chyba nie istnieje raczej "piasta" jeśli się mylę to sorry nie wiecie Koledzy czy da rade wstawić cały wirnik od Mastercraft'a w HB

Pozdrowienia Grzesiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Drzwi są otwarte, także te te od przedziału transportowego.

Wiem o co chodzi, tylko to okno koło lewej ręki pilota nie odsuwa się tak daleko do tyłu... to wygląda jak drzwi ale bynajmniej wsiadać się tędy nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800px-Mi-2_Darłowo_2009_.JPG

 

Z tymi "drzwiami" to różnie bywa, ale generalnie jest to okno, odsuwa się ok 20cm do tyłu. Żeby odsunąć je dalej trzeba wyciągnąć blokadę (czerwona rączka nad oknem do awaryjnego zrzutu), wówczas można wysunąć okno całkiem. Wykorzystywane jest to przy awaryjnym opuszczaniu kabiny. Prawdopodobnie czasem załogi wyjmowały te zawleczki dla lepszej wentylacji ;)

 

 

 

ps. nie wiem, dlaczego zalinkowany obrazek nie jest wyświetlany. Pewnie ACTA weszło już w życie i cenzoruje wykorzystanie zdjęcia bez pisemnej zgody autora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tymi "drzwiami" to różnie bywa, ale generalnie jest to okno, odsuwa się ok 20cm do tyłu. Żeby odsunąć je dalej trzeba wyciągnąć blokadę (czerwona rączka nad oknem do awaryjnego zrzutu), wówczas można wysunąć okno całkiem. Wykorzystywane jest to przy awaryjnym opuszczaniu kabiny. Prawdopodobnie czasem załogi wyjmowały te zawleczki dla lepszej wentylacji ;)

 

Nie do końca tak jest jak opisujesz. Drzwi odsuwane mają przykręcaną blaszkę, która zapobiega przesunięciu drzwi dalej niż na te około 20-30 cm (nie mierzyłem). Zapobiegało to między innymi uderzaniu drzwi o dodatkowy zbiornik paliwa, mocowany po lewej stronie kadłuba. Bardzo często wspomniany mechaniczny ogranicznik był (jest) odkręcany, co pozwala nie tyle "polepszyć wentylację" co powiększyć obszar widziany po odsunięciu drzwi. Dla wentylacji latem drzwi odsuwa się częściowo, do końca odsuwa się do startu i lądowania, lepiej widać. Rączki czerwonej zrzutu awaryjnego nie rusza się bo drzwi wypadają, można zgubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przesyłkę masz tu za 11,50zł a w Martoli 9,50zł, więc mimo wszystko w Martoli taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie tworzę galerii bo nie ma się zbytnio czym chwalić ale jako że w tym wątku wspomniałem że lepię dwójeczkę to pokażę też moje wypociny. Trochę przesadziłem z brudzeniem ale już nie mogłem tego odkręcić...

5ea1643ffa84ecc5m.jpg ef61f277b8687e43m.jpg 23391e9adab4fe11m.jpg d7f1c36285b2da82m.jpg 3a90c3a62d6aa2f3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam

siedzac i grzebiąc na necie znalwezlem cios takiego:

http://www.scalemates.com/products/product.php?id=140225

fajnie widac wszytskie chyba wydania mi-2.

ale nie o tym

ponizej jest kalendarz z wydaniamni modeli.

wyglada na to, ze mi-2 ma byc poprawiony (pewnie chodzi o wirnik).

nifgdzie nie zbnallazlem potwierdzenia tego info.

wiecie cos?

a jesli chodzi QB czy juz moze wydali poprawiony wirnik?

pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyglada na to, ze mi-2 ma byc poprawiony (pewnie chodzi o wirnik)...

 

Nie sądzę. Dorzucą tylko trochę części typowych dla wersji URN i to będzie na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wyglada na to, ze mi-2 ma byc poprawiony (pewnie chodzi o wirnik)...

 

Nie sądzę. Dorzucą tylko trochę części typowych dla wersji URN i to będzie na tyle.

 

A szkoda bo ja przez ten wirnik nie mogę skończyć mojego Mi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, wystrugaj z ramek. Stosowne ku temu zdjęciu wykonałem kilka dni temu z egzemplarza 5830. Oksydowany na nówkę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.