Skocz do zawartości

MI-2T HOBBYBOSS 1/72


DąbczaK

Rekomendowane odpowiedzi

To może siłą rozpędu jeszcze machną nam czternastkę i Sokoła ?

A zwróciliście uwage na szachownice na schemacie malowania

 

Czternastkę to A-model szykuje... od 10 lat zresztą (Zvezda ich wyprzedzi), a sokoła... wątpię ;)

 

Prawdę mówiąc po HB to bym oczekiwał, że WZ-10 wypuszczą, bo cena 78 Eurów za żywiczny jest mocno zaporowa...

 

BTW Ciekawe jak szybko firmy modelarskie zareagują po ostatnich sensacyjnych doniesieniach o stealth MH-60 rozbitym w posesji Osamy. Ogon w każdym razie będzie wykonany prawidłowo ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 185
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Teee...?A jak właził na plemnisiora to "szele " miał? Myśle se ,co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, piękne fotki Mikele.

Jesli kiedykolwiek zdecyduję się na zrobienie Mi-2, wiem gdzie uderzyc.

No a wracając do elementów głowicy wirnika w modelu HobbyBossa, to moim zdaniem, wyglądają zupełnie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też piękne. A już myślałem, że nie zareagujesz na "zaczepkę"

Jakby nie było, to moim zdaniem HobbyBoss wychodzi z tego porównania z podniesionym czołem. tzn. nie ma się czego wstydzić, przynajmniej na podstawie zaprezentowanych zdjęć,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Polecam małe porównanie nowego Mi-2 z planami. Jakie to plany, niestetyt nie wiem. Confused

 

Tekst jest niemiecki, ale chodzi głównie o zdjęcia. Laughing Wnioski każdy może wysnuć sam.

 

http://www.flugzeugforum.de/forum/showthread.php?65940-1-72-Mil-Mi-2T-Hoplite-–-Hobby-Boss

chętnie bym sobie pooglądał i sam wnioski powysuwał , niestety aby to zrobić trzeba być zarejestrowanym na tym forum

Skoro więc widziałeś te zdjęcia uchyl rąbka tajemnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, o tym nie pomyślałem.

No cóż, pozostaje nam jedynie poczekać na podobne opracowanie w języku polskim.

Model wypadł,w niemieckiej ocenie, bez porównania lepiej od Intecha itp., ale tego można było się spodziewać.

Łopaty wirnika głównego, ciut za długie, ogonowy ciut za wąski , przynajmniej wg. rysunku, bo wg pomiarów wykonanych na oryginale przez jednego z niemieckich modelarzy, szerokość łopat wirnika ogonowego jest idealna (ok. 3mm), a głównego niemalże idealna. To kolejny przyczynek do tematyki zgodności rysunków z rzeczywistością. Sam rotor trochę zbyt "gruboskórny", co w tej skali można zrzucić na różne ograniczenia technologiczne w wykonywaniu form. Oszklenie przodu bardzo dobre, choć i tu, w rzucie z boku można dopatrzeć się odchyleń od rysunku.

 

Tak czy siak, wysłużony Intech ade. . Nowy Hoplit prezentuje się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, miałem nadzieję, że "czterdziestki" to maleństwo nie przekroczy. Się mówi trudno...

Czekam na pierwsze opinie na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten wątek od wczoraj i zastanawia mnie to oczekiwanie wśród Kolegów na produkt Hobbyboss ale przecież już od dawna na rynku jest seria Mi-2 1/72 z firmy Mastercraft. Czymże jest więc spowodowane to oczekiwanie na nową Mi-2?

Przepraszam za głupie pytanie ale ja tylko pływadła składam i nie za bardzo orientuję się w temacie modeli lotniczych i ich producentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży z nim problem?

Przymierzałem się do niego więc próbuję zasięgnąć języka co i jak z tym modelem jest na minus a co na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już go mam w łapkach z martoli właśnie

 

Powiem tak - nie przykładałem jeszcze do żadnych planów, ale spasowanie idealne, detal (nity, linie podziału) na powierzchni bardzo ładny, ale jak dla mnie boki ma za bardzo plaskate ... Tak czy siak, Intech/Mastercraft nie podskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.