Skocz do zawartości

Prinz Eugen 1:350 Trumpeter


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

Nic się w temacie nie dzieje to się nikt nie interesuję dlatego jestem zmuszony pisać pod swoim postem.

Dobra do rzeczy nie mam postępów ale właśnie przyszły do mnie zamówione blachy. Relacja z budowy w środę.

A oto blachy.

6da03fd104a2d594gen.jpg

 

e4dacc881fe144e4gen.jpg

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wallace nie ma nic przyjemniejszego jak powiesz że już się nie czepiasz. Wtedy to mnie motywuje do dalszej pracy.

Dobra do rzeczy coś tam ruszyłem. Komin i jego nadbudówka już sklejone i zacząłem oblaszkowanie hand relingami.

Z resztą sami zobaczycie zwojowałem także coś z nowymi blaszkami.

 

ae27b179788cc25bgen.jpg

 

4a9686f3d4577f05gen.jpg

 

364a05d1cbc6d49dgen.jpg

 

e29b3b20e56aa87agen.jpg

 

bd2ed619c52ff6e4gen.jpg

 

77bd910969c4cae0gen.jpg

 

7f7de552ca3f7c1egen.jpg

 

To tyle następna relacja mam nadzieje nie spóźniona. Będzie w poniedziałek. Niestety stocznia miała przerwy w dostawie prądu.

Przepraszam za cienką jakość zdjęć.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał15 - najważniejsze, żeby Ci robienie sprawiało przyjemność.

I nie musisz od razu rzucać się na drewniane pokłady. Ten też możesz ulepszyć. Wystarczy pomieszać odcienie brązu/beżu/czerni, a potem zrobić delikatny wash. Przypatrz się relacji Skell'a: jemu to bardzo fajnie wyszło.

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Michał15 - najważniejsze, żeby Ci robienie sprawiało przyjemność.

I nie musisz od razu rzucać się na drewniane pokłady. Ten też możesz ulepszyć. Wystarczy pomieszać odcienie brązu/beżu/czerni, a potem zrobić delikatny wash. Przypatrz się relacji Skell'a: jemu to bardzo fajnie wyszło.

...

 

A to że skellowi to fajnie wyszło to ja wiem tylko ze moje doświadczenie jest jeszcze zbyt małe na takie wojaże. A na pokład mogę się rzucić czemu nie.

 

Tak a w temacie coś dawno zdjęć nie było. No to będą co prawda miały być po trzech dniach od ostatniej relacji ale no niestety robota ze szpachlówką mnie przerosła. Oczywiście na zdjęciach wydaje się że nadal są dziury jak byk ale po dokładnym przeglądnięciu nie ma nic co wzbudza me obawy.

Dobra zdjęcia:

Najpierw oczy okrętu

27e4b587d68a36fbgen.jpg

Makro:

8b886768944e6641gen.jpg

Na nadbudówce:

e55a43db0c2f7890gen.jpg

Trochę dalej:

4f1e4db52203246agen.jpg

Z tyłu:

4f7bf45f6444ab61gen.jpg

I z przodu:

71c0147c1f9d0eacgen.jpg

To na tyle. Myślę że do końca tygodnia wyrobię się z reszta blaszek na tym etapie.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie prezentuje się oblaszkowana nadbudówka. A pomosty dodają jej powagi .

Nie chcę czepiać, ale na zdjęciu powyżej łączenie części frontowej z prawą boczną wygląda jakoś dziwnie. Mam nadzieję że tak jest szpachla i to jest jedynie złudzenie.

Poza tym świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę czepiać, ale na zdjęciu powyżej łączenie części frontowej z prawą boczną wygląda jakoś dziwnie. Mam nadzieję że tak jest szpachla i to jest jedynie złudzenie.
A myślałem, że tylko ja mam zwidy (czytać: czepiam się) miejmy nadzieje, że to wina zdjęć

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie prezentuje się oblaszkowana nadbudówka. A pomosty dodają jej powagi .

Nie chcę czepiać, ale na zdjęciu powyżej łączenie części frontowej z prawą boczną wygląda jakoś dziwnie. Mam nadzieję że tak jest szpachla i to jest jedynie złudzenie.

Poza tym świetna robota

 

Nie wiem jak mam wam to wytłumaczyć ale spróbuje. To łączenie jest wypełnione częściowo klejem CA. Po przeszlifowaniu klej zrobił się na tyle przezroczysty że pochłania część światła co na zdjęciu wygląda jak dziura. I nie mam co do tego wątpliwości bo jak spojrzy się pod światło z tym elementem to powierzchnia jest płaska. Już kiedyś miałem taką samą sytuacje. Też mówiliście że to szpara. Po malowaniu (które mam nadzieję zrobić we wtorek lub środę zobaczycie jak to się prezentuję.

 

Dzięki wszystkim za uwagę. Macisso fajnie że podobają ci się blaszki to dla mnie najważniejsze.

 

A teraz parę zdjęć z końcowego oblaszkowania na tym etapie. Bo po malowaniu będę przyklejał jeszcze jedne blaszki te które nie mogę teraz przykleić dlatego że zasłoniły bo elementy które musza być pomalowane.

ea3cf1bb56262a5cgen.jpg

 

7dfb5d14321f33degen.jpg

 

915160c3434e16aagen.jpg

 

f279648fa0734b19gen.jpg

 

a53fcf6f5639c974gen.jpg

 

Myślę że tu nie ma co komentować każdy wie o co chodzi.

Kolejne fotki po malowaniu.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łączenie jest wypełnione częściowo klejem CA. Po przeszlifowaniu klej zrobił się na tyle przezroczysty że pochłania część światła co na zdjęciu wygląda jak dziura.

A zatem jestem spokojny. Bardzo ładny "Eugeniusz" nam rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolutku Gienio idzie w górę

 

A propos:

Wallace nic nie pójdzie bo ja też bym wolał żeby ten pokład był lepszy. Następny model wyposażę w pokład drewniany. A tym czasem dłubie dalej by cieszył oko po mimo niedoróbek.

 

Drewnianym pokładom mówimy stanowcze nie. Cierpią one wedlug mnie na fatalną przypadłość wypalanych zbytnio poprzecznych "przerw" między deskami. Wygląta to tak sobie- najfajniejszy pokład kupiłem z firmy scale decks z paipieru fotograficznego. BTW chyba tylko oni robią do wyboru z tektu, papieru, drewna kolonowego i czegoś tam jeszcze.

 

Lepiej malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem jestem spokojny. Bardzo ładny "Eugeniusz" nam rośnie

Dobrze że zrozumiałeś o co chodzi z tym klejem bo już kiedyś miałem taki przypadek tylko nie wiedziałem jak to mam wytłumaczyć. Cieszy mnie że model się podoba i oby było tak dalej.

 

A propos:

Wallace nic nie pójdzie bo ja też bym wolał żeby ten pokład był lepszy. Następny model wyposażę w pokład drewniany. A tym czasem dłubie dalej by cieszył oko po mimo niedoróbek.

 

Drewnianym pokładom mówimy stanowcze nie. Cierpią one wedlug mnie na fatalną przypadłość wypalanych zbytnio poprzecznych "przerw" między deskami. Wygląta to tak sobie- najfajniejszy pokład kupiłem z firmy scale decks z paipieru fotograficznego. BTW chyba tylko oni robią do wyboru z tektu, papieru, drewna kolonowego i czegoś tam jeszcze.

 

Lepiej malować

 

Jeśli chodzi o drewniany pokład to może rzeczywiście jest tak jak piszesz ale ja jeszcze w tych sprawach zielony więc dobrze wiedzieć o tym i nie zawieść się przy zakupie takiego pokładu.

 

Powolutku Gienio idzie w górę

Tak idzie w górę ale teraz jego przyrost w górę zastopuje bo na warsztat idzie komin i nadbudówka rufowa.

 

No cóż miałem właściwie dzisiaj wstawić zdjęcia z malowania ale spojrzałem na front nadbudówki i mówię sobie jakaś taka łysa. No to poszperałem w dokumentacji i znalazłem jeszcze drabinki i hand relingi. Co prawda to co zrobiłem nie jest dokładnie takie samo jak w oryginale ale dodaje powagi modelowi. Mówiąc krótko nadbudówka zyskała jeszcze kilka dupereli. Pokaże zdjęcia dla porównania jak było przed tą dodatkową waloryzacją.

Tak było:

71c0147c1f9d0eacgen.jpg

A tak jest:

8e24ca677be7269egen.jpg

I ogólne

Tak było:

a53fcf6f5639c974gen.jpg

A tak jest:

649e809858c1e262gen.jpg

Myślę że było warto. Oczywiście w realu to wygląda o wiele lepiej ale co tam w końcu to moje pierwsze eksperymenty z blaszkami po za zestawami.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drewniany pokład to może rzeczywiście jest tak jak piszesz ale ja jeszcze w tych sprawach zielony więc dobrze wiedzieć o tym i nie zawieść się przy zakupie takiego pokładu.
Ja z kolei niedługo stanę się posiadaczem pokładu KA-Models, a Abir: Ponios Models - damy znać jak z jakością

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o drewniany pokład to może rzeczywiście jest tak jak piszesz ale ja jeszcze w tych sprawach zielony więc dobrze wiedzieć o tym i nie zawieść się przy zakupie takiego pokładu.
Ja z kolei niedługo stanę się posiadaczem pokładu KA-Models, a Abir: Ponios Models - damy znać jak z jakością

...

 

Dzisiaj jak byłem w Empiku to zerknąłem na taki artykuł o pokładzie drewnianym do Scharnhorsta 1:350. Autor napisał że pokład wykonuję jakaś firma która wchodzi dopiero na rynek i ma dosyć niskie ceny w porównaniu do konkurencji. Z tego co wiem to chińska firma. Podobno są ładnie wypalone deski i jak pisał sotter że pokłady są często za mocno wypalone to w tym przypadku podobno tak nie jest.

 

Ja trochę się boje malować ręcznie na rożne kolory bo nie chcę zrobić tego za grubo. Poza tym farba matowa rozpylona z aerografu lepiej przyjmuję washa z plakatówki.

 

No dobra koniec wywodów na temat pokładu z mojej strony bo jaki pokład mam taki mam i na razie innego nie będę miał.

Pokazuję nadbudówkę i inne elementy po malowaniu.

Najpierw widok samej nadbudówki:

37e60777ee9fd712gen.jpg

 

f717677dcf8bbe7cgen.jpg

 

98c4cf0e026a2017gen.jpg

I teraz ogólny:

09b03643aa64942cgen.jpg

 

5cd28b4777cf28b5gen.jpg

 

befa0c3749219960gen.jpg

A teraz akcesoria schody:

6949fdd371b44d62gen.jpg

Szpulki:

68cd5863013b4b5dgen.jpg

Dalmierze kuliste:

1ea9a8c425c9e0a7gen.jpg

Na razie tylko 2 bo musiałem je dopasować do dziobowej nadbudówki żeby pasowały bez późniejszego malowania.

To tyle mam nadzieję jeszcze na jedną relacje przed 1 września bo potem szkoła i obowiązki.

 

Pozdrawiam i do usłyszenia

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przed 1 września nie udało mi się już dużo zrobić. Ostatnio zainteresowałem się zaginarką do blaszek trochę o nich poczytałem poszukałem co jest dostępne na polskim rynku i nawet coś sobie upatrzyłem. Więc myślałem o zaginarce firmy The Small Shop. Jest ona 5,5 calowa. Odpowiada mi pod względem możliwości gięcia. Cena trochę może powalić nie jednego na kolana ale ja akurat na to hobby nie żałuję sobie.

Opis zaginarki można znaleźć na stronie pwm.org.pl

Oto link do tej strony:http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CCkQFjAA&url=http%3A%2F%2Fpwm.org.pl%2Fpwm%2Findex.php%2Fatykuy%2Fnarzdzia-modelarskie%2F105-zaginarka-do-elementow-fototrawionych&ei=kV9mTsb5AePV4QSh_vyKCg&usg=AFQjCNGzzmrjeqvXvYm1dAdDhnE7rueFUA

A link do sklepu który posiada taką oto giętarkę tu:http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=3&ved=0CDsQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.m-zone.pl%2Fgo%2F_info%2F%3Fuser_id%3DSSHNF55%26lang%3Dpl&ei=kV9mTsb5AePV4QSh_vyKCg&usg=AFQjCNGK4VpkZ3pC80Am1TY_wpi2JqMang

W sumie cena to prawie 265 zł + przesyłka to prawie trzy stówki będą. Tak czy inaczej proszę o sugestię na ten temat czy warto w takową giętarkę zainwestować. Z tego słyszałem i czytałem to jedna z lepszych na rynku modelarskim. Ale to sami rozsadźcie.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie towar godny polecenia. Komfort pracy i możliwości urządzenia nieporównywalne z prostymi zaginarkami rodzimej produkcji. Cena duża ale dostaniesz fajny, bardzo solidnie wykonany sprzęt. Sprawdź cenę na jb model. Ja kupiłem tam i dostałem chyba 6 calowe i krótkie ostrze do zaginania jako bonus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po dosyć długiej przerwie.

Kupiłem giętarkę. Dzisiaj pokazuję postępy i nowe narzędzie. Ale jeszcze dzisiaj późnym wieczorem będzie jeszcze jedna relacja. Dzięki sotter za opinie. Jest tak jak piszesz.

Drugi etap oblaszkowania nadbudówki dziobowej zakończony:

5f3aed5703bd63e9gen.jpg

 

3f66f3597acc405dgen.jpg

 

I oczywiście zaginarka Small Shop. Jest świetna i pięknie się nią gnie blaszki.

869aeb38025836b3gen.jpg

I pierwsze blaszki które zagiąłem. Normalnie są łatwe do zagięcia ale teraz można to robić prawie z zamkniętymi oczami.

c858dc8eb154bf83gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.