Skocz do zawartości

Prinz Eugen 1:350 Trumpeter


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wallace dzięki za uznanie bo to moje początki z aerografem. Chyba zostawię taki jaki jest w końcu okręty w naturze też były malowane w połysku. Kadłub też będzie w takim pół połysku także razem będzie to współgrało.
Okręty były eksploatowane - pigment się utlenia i okręt się tak nie błyszczy. Mnie tam zawsze do głowy tłukli:

- sido przed kalkami;

- sido po kalkach;

- mat na wszystko;

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuje wszystkim za uczestnictwo w mojej relacji i dobre rady. Zamieszczam zdjęcia z kolejnymi postępami. Mam nadzieje że się spodobają moje wypociny.

56845714ac69c2a9gen.jpg

bb5bad1ba28d5edegen.jpg

e02325e1ac143040gen.jpg

134061936397e3fdgen.jpg

9b14b92c19511d53gen.jpg

 

No i to tyle. To dopiero część dziobowa a zastała mi jeszcze rufowa i trochę śródokręcia. Trzymajcie kciuki. Jutro ciąg dalszy.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No i proszę idzie Ci całkiem nieźle. Prawda, że blaszki dużo dają!

Sam się o tym przekonałem dłubiąc przy Bismarcku i żałuję że nie pokusiłem się o duży zestaw blaszek... A wprawa przyjdzie z czasem i chemia nie będzie taka straszna gdy dzieło będzie cieszyć oko

Trzymam kciuki za dalsze postępy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pozytywnie. Blaszki położone bardzo dobrze i jak napisał Alex304 dobrze się to prezentuje. Jedynie mam zastrzeżenie co do drabinki. Wydaje mi się (choć być może źle), że jest przyklejona do nadbudówki "na płasko". Drabinka musi odstawać. Zaginaj w płaskiej pincecie końcówki i tak to doklejaj.

Dalej kibicuję zatem do usłyszenia

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za słowa uznania

 

Jedynie mam zastrzeżenie co do drabinki. Wydaje mi się (choć być może źle), że jest przyklejona do nadbudówki "na płasko".

Bo są w klejone na płasko dlatego że nie mam dobrej pincety do wygięcia tak małych elementów. Ciągle kompletuje narzędzia do wykonywania blaszek.

Ale i tak wygląda to lepiej niż oryginalnie.Jeszcze raz dziękuje za wsparcie.

 

ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ MOKREGO LANEGO PONIEDZIAŁKU

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są w klejone na płasko dlatego że nie mam dobrej pincety do wygięcia tak małych elementów. Ciągle kompletuje narzędzia do wykonywania blaszek.

Zatem nie doklejaj i cierpliwie wyczekaj aż będziesz miał niezbędne narzędzia. Polecam wstrzemięźliwość

Ale i tak wygląda to lepiej niż oryginalnie.

Co fakt to fakt

ŻYCZĘ WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ MOKREGO LANEGO PONIEDZIAŁKU

I wzajemnie

 

Pozdr.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Michał15, ładny okręcik a i chyba zauważyłem malutkiego schnella w instrukcji Trzymam kciuki i kibicuje. Co do zakupów w sieci to na początek polecam załozyć k-to w mBanku mają oferte dla młodych ludzi a póżniej pomogą koledzy Przed Tobą kilka dni wolnego może znajdziesz czas na model. Pozdrawiam i WESOLYCH SWIAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mały postęp w stoczni.

Okleiłem pokład do malowania:

9b3c040e1f2c4c71gen.jpg

A także kabestany są gotowe do malowania wstępnego:

66a9a62921bf616agen.jpg

No tao tyle jutro może wstawię fotki z malowania.

Mam jeszcze jedno pytanie czy schody foto trawione malować przed zgięciem czy też później.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak skell zdjęcia miały być w poniedziałek ale niestety nie miałem czasu żeby je wstawić. Teraz prezentuje moje zmagania. oczywiście bezlitosne makro wyciąga na wierzch wszystkie moje niedoróbki. Ale wieżcie mi w realu wygląda to zadowalająco.

Tu zdjęcie rozwiewające wątpliwości co do szpachlowania zejścia pokładu i narożnika nadbudówki.

281ea03b85f7a0c3gen.jpg

e21dd90ed2b9cf7dgen.jpg

acd82eef17184bd1gen.jpg

na koniec zacząłem wykonywanie szpulek do lin i pontonów ratunkowych.

Co myślicie chyba jakoś wyszły? To dopiero pierwsze ale na pewno następne będą lepsze. Zawsze tak jest że się nabiera wprawy i potem idzie już lepiej.

900ef2309dc18962gen.jpg

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysta i równa robota

takie same mam wrażenia

Nie tylko Wy

Ostatnio mnie troche nie było, ale chętnie zaglądam do tego tematu - fajne wykonanie i coś innego niż para "Kanclerz&Admirał".

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No wiecie co czepiają się Bismarcka i pewnie AGS...

 

A tak poważnie to oczywiście, że miło popatrzeć jak jest tworzony inny ale jeden z DKM

Jak dotychczas robota idzie Ci nieźle. Dużą wagę przykładasz do staranności wykonania. Oby tak dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Od tych waszych komplementów się zdziwiłem. Nie myślałem że model wywoła taki entuzjazm wśród modelarzy. Teraz trochę poczekacie na następny odcinek relacji. Ale na pewno będzie warto. Tak myślę przynajmniej.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz trochę poczekacie na następny odcinek relacji. Ale na pewno będzie warto. Tak myślę przynajmniej.

A niech tylko nie będzie warto

A tak poważnie to czekam w pierwszym rzędzie

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A są małe postępy. Po malowałem wreszcie dno na czerwono i niedługo biorę się za malowanie pokładów a konkretnie ich wyposażenia. Dzisiaj kilka fotek ja to wszystko wygląda.

Najpierw dno

f3aa4955bb94a9bagen.jpg

881add3d011821dbgen.jpg

Teraz nowe wyposażenie

61568785be023509med.jpg

Szpulki na próbę do malowania dałem dwie największe

22cc048292dcbfd3gen.jpg

I na koniec parę pontonów również na próbę do malowania. Wymieniłem w nich dna na foto trawione imitujące pasy.

c1ac2197fa1a1bbdgen.jpg

I to by było na tyle.

Mam teraz koniec szkoły więc teraz relacje z budowy będą raczej bardzo częste.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystko ładnie tylko ten kolor poniżej linii wodnej okrętu, jak dla mnie trochę za jaskrawy. Może to wina fotki ale powinien być bardziej stonowany.

 

Mam teraz koniec szkoły więc teraz relacje z budowy będą raczej bardzo częste.

 

No ja myślę, że teraz stocznia się wykaże

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.