Skocz do zawartości

Prinz Eugen 1:350 Trumpeter


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

Pięknie to wszystko wychodzi koledze, od pewnego czasu leży u mnie w szafie ten model, ale niestety z braku czasu i odpowiednich umiejętności boję się za niego zabrać.

Podziwiam i kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam po dość długiej przerwie bo ponad 2-miesięcznej. Na wstępie chciałem podziękować oczywiście za słowa uznania

Czador Nie bój się rozpocząć tego modelu, powoli zrobisz nawet lepiej od mnie, to jest mój pierwszy model z blachami i wcale nie myślałem że pójdzie mi tak dobrze. Dlatego zachęcam do budowy.

 

W tym czasie nie wiele u dało mi się zrobić. Pomalowałem części które w ostatniej relacji zaprezentowałem. Obecnie chciałbym pokazać co udało mi się znowu pokleić oraz co dorobiłem jeszcze do głównej nadbudówki. Może zrobię jutro relacje z kolejnych moich poczynaniem tym razem ale z całym osprzętem jaki jest gotowy do montażu.

Na dzień dzisiejszy można powiedzieć że skończyłem już właściwie wszystkie nadbudówki i można je zamontować na modelu. teraz zabieram się za drobnicę czyli łódki, dalmierze, małe działka, radary itd...

Na poniższych fotkach prezentuje ostatnie nadbudówki do malowania.

88914cddf2e318f3gen.jpg

 

8bd36d787c76aebfgen.jpg

Na poniższym zdjęciu widać jeszcze dwa doklejone hand relingi które zauważyłem na wizualizacji wydawnictwa kagero.

99f68de2ed788af5gen.jpg

 

b5e886f1a9ec4a46gen.jpg

 

80d8d5233017f8d9gen.jpg

 

da9976575a448ad8gen.jpg

Następna relacja już wkrótce !!!

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fachowo to wszystko wygląda. Nie będziesz doklejał bulajów blaszkowych? Niezwykle czysto kleisz fototrawionki tak że szkoda zostawiać "gołe" dziury w nadbudówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mógłbym napisać, czego już nie pisałem...

Nadal ładnie, czysto, dokładnie

 

Miło mi to słyszeć, czasami sam sobie się dziwie że mi to tak czysto wychodzi.

 

 

Bardzo fachowo to wszystko wygląda. Nie będziesz doklejał bulajów blaszkowych? Niezwykle czysto kleisz fototrawionki tak że szkoda zostawiać "gołe" dziury w nadbudówkach.

 

Dzięki za pochwały związane z blaszkami.

Generalnie to raz że skończyły mi sie już klapy na bulaje ( po części moja wina - pogubiłem :( a po za tym akurat na tych wyższych kondygnacjach według wizualizacji kagero i instrukcji edka nie ma klap na bulaje. Na zdjęcia to różnie nawet dobrze nie przeglądałem ale wydaję mi się że też nie było. tak czy inaczej nie ma z czego przykleić, a specjalnie nie będę kupował zestawu na parę bulajów choć w praktyce mogą sie jeszcze przydać. Jak znajdę na zdjęciach to może wkleję coś co sam wystrugam albo znajdę w nowym zestawię który zakupiłem - Od 2 miesięcy mam Z 39 od dragona tam jest parę blaszek których nie wykorzystam bo kupuję do niego zestaw Flyhawka. wkleję i pędzlem wymaluje bo też tak robiłem na pierwszej kondygnacji nadbudówek.

 

Nie mniej dzięki za radę bo tak myślę ostatnio co by tu jeszcze zrobić żeby było może jeszcze lepiej

 

Na razie coś ruszyłem dalej pokazuje dzisiaj mały widok ogólny - cienkie zdjęcia, jakoś brakowąło mi weny do lepszych ale za jakiś czas jak skleję wszytko do kupy to zrobię jakąś mini sesje

 

w tym stanie wszystkie nadbudówki są jeszcze złożone tylko na sucho wiec jeżeli macie jeszcze jakieś sugestie co do wykonania jest jeszcze szansa na ewentualne poprawki

 

Dobra koniec gadania czas na foty .

Ogólne

82562c5604d8cfdagen.jpg

 

8a35a36e04c8ee15gen.jpg

I łódki z pokładami dla porównania z łódka z podstawowym kolorem "drewna"

1cf27dee6541e01bgen.jpg

 

160a5b6b484d988egen.jpg

 

W sumie nie jestem jeszcze z tego efektu do końca zadowolony no ale coś trzeba próbować bo taki kolor jednolity przy całym ogromie pracy włożonym w model wyglądał by ohydnie.

 

Czegoś brakuje jeszcze tym pokładom nie mniej myślę że lepiej to będzie wyglądało tak niż w zwykłym podstawowym kolorze.

 

Jeszcze raz dzięki za pochwały i do następnej odsłony !!!

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wracam z powrotem do stoczni na jesień

Jak dotąd miałem trochę mało czasu i motywacji ale udało sie coś znowu zrobić przez ten czas

Dzisiaj pokazuje trochę wyposażenia, kilka zdjęć ogólnych przed sklejeniem w całość ( to już niedługo ), zamierzam to zrobić zaraz po wykonaniu gabloty tak aby model już się nie kurzył w czasie dłuższych przerw w stoczni. A teraz kilka zdjęć.

Najpierw widok ogólny.

72aae3de526264fbgen.jpg

 

26ca1113ad7720f1gen.jpg

 

e10b3265714bed15gen.jpg

Działko 37 mm.

87ab2c059cbe7268gen.jpg

Dźwigi

9cf1e23f09cf102agen.jpg

Działko 105 mm.

4baa8ebe23603653gen.jpg

I cały rządek

aad5b6487566b0ecgen.jpg

Zaczęte aparaty torpedowe

faa9eb27067b723egen.jpg

I na koniec podstawa do modelu

308039b17bdb344fgen.jpg

Trzymajcie kciuki za następne działka Flakvierling 20 mm

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno skończyłem Admirała hipka. No pięknie idzie praca przy "Gienku". Miałem blaszkę edka + drewniany pokładzik. Wyszło nie najgorzej . Nie wstawiałem relacji bo tak od połowy roboty to trochę głupio. Mam pewne zamiary co do nowego zestawu ale zawsze w którymś czegoś brak (lufki ,pokład ,blaszka). Może teraz kolej na coś co wywoła uśmiech na obliczu Admirała floty Okonka taki lub taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam znowu po długiej przerwie. Dziękuję na wstępie oczywiście wszystkim podglądaczom mojego wątku

Kolejna porcja fotek z budowy, która powoli zaczyna nabierać kształtu . Póki co zamontowałem już większość nadbudówek, wziąłem się również za montaż wyposażenia. Mam nadzieję na kolejną relacje jeszcze w przyszłym tygodniu. To na razie tyle, a teraz zdjęcia całokształtu.

a2c5451716dce968gen.jpg

 

0528ae892ebb3720gen.jpg

 

81222282b63d53a4gen.jpg

 

f0e9b86e47f1c491gen.jpg

 

32b6bce77480fb29gen.jpg

 

9e11a33efc27b22egen.jpg

 

e78a8c3817494577gen.jpg

 

a3b85b4413a5e101gen.jpg

 

eece2eac6d5933e1gen.jpg

 

f09536a520e03851gen.jpg

 

b07a63ce0f240f14gen.jpg

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam, po bardzo długiej przerwie, są one coraz dłuższe ale to nie znaczy że prace w stoczni nie postępują. Po za tym w zeszłym miesiącu moja modelarnia przeszła kapitalny remont i daje teraz znacznie lepsze warunki do tworzenia tak dokładnych modeli, przybyło także miejsca co ułatwi prace przy olinowaniu. W ostatnim czasie udało mi się ruszyć sporo do przodu, zrobiłem też zdjęcia z postępów które dzisiaj zamieszczę. Napotkałem też problem olinowania... I tu oczywiści nadal waham się z czego je wykonać, jak na razie chce spróbować wykonać je z nitek używanych do tkania rajstop. Sprułem już jedne, oczywiście podprowadzone z szafy mojej mamy , nie istotny szczegół, nie mniej są one super cienkie i najbardziej zbliżony do oryginału, niestety będę musiał je po przyklejeniu nasączać czarną farbą bo są na tyle cienkie że ich czarny pigment po wielu praniach stracił już odcień czarnego nie mniej zbliżam się ku końcowi co prawda zostały rzeczy które akurat mi nie leżą żeby je dłubać i na koniec został mi Arado i wszystkie łódki ratunkowe itp. Właściwie reszta jest już ukończona, zostały drobnostki i zamontowanie kilku gotowych części. W ostatnim czasie wykonałem maszt który również pokaże w tej relacji. Dobra koniec gadania, czas na foty i dalej do roboty !!!

Najpierw model w gablocie i na nowej podstawce.

b99e2e407780b9a1gen.jpg

A teraz bez gabloty.

a0cb4ff666b4d955gen.jpg

 

86ebb75aa902aa72gen.jpg

 

d9b77477b188a027gen.jpg

 

6374497e0e530eb6gen.jpg

 

f7a371b8626a9b7fgen.jpg

 

81759a17aa89d013gen.jpg

 

bedd5825ce2a7144gen.jpg

Na koniec maszt.

b70902c0fa4ca23bgen.jpg

Trzymajcie kciuki za dalsze postępy, kto wie może coś jeszcze zdążę wydłubać do końca wakacji aaa z resztą w co ja wierze, zawsze tak mówię i nigdy nie udaje mi się wstawić relacji w obiecanym terminie.

Pozdrawiam i miłego krytykowania

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model super oglądam ten Twój, Warspite, Mikasę i inne w 1:350 co się pojawiły na forum ostatnio i tak mnie powoli bierze na budowanie HMS Dreadnought w tej skali, fajnie mieć model okrętu na półce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam po znowu długiej przerwie. Dziekuję tym którzy podglądają mój wątek. Właściwie model jest na ukończeniu ale pojawił się problem

Nie wiem z czego wykonać oliowanie

I tu mam prośbę abyście poradzili mi co najlepiej użyć, bo jak na razie wszystko co próbowałem jest za grube

I kilka zdjęć z obecnego stanu:

a79976d1067537b4gen.jpg

 

9c74be4b4c822709gen.jpg

 

b1c7831501df2bb2gen.jpg

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego wykonać oliowanie

 

Proponuje z drutu mosiężnego 0,1mm. Latwo sie układa i dobrze wygląda.

 

Chyba 0.01mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.