Skocz do zawartości

Prinz Eugen 1:350 Trumpeter


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ładnie tylko ten kolor poniżej linii wodnej okrętu, jak dla mnie trochę za jaskrawy. Może to wina fotki ale powinien być bardziej stonowany.

Hmm, jak zobaczyłem ten kolorek, to przez chwilę poważnie obawiałem częściowej utraty wzroku na skutek porażenia czerwienią Może i jest to wina fotki, ale nie samej, porównajcie ze zdjęciami pokładów, one są OK. Tak więc Michał15, zapytuję się Ja Ciebie, co żeś Ty zrobił Księciu??!! Powinieneś przemalować dno, bo aż się świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Michał15 miło popatrzeć na twoją prace ale podzielam opinie Foresta zrób coś z dnem dodaj czarnego lub brąz do tego czerwonego co już masz. Jednym słowem daj mu świeży kolor. Może lampa błyskowa narozrabiała Może na koniec pomoże mały mix z tych kolorów: brąz Van Dyck+siena palona+ czerń kostna, proporcje sam musisz dobrać napewno ściemnieje ale ile i czy pomoże /wasch/ Trzymam kciuki i kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce was martwic ale kolor dna zostaje taki jaki jest bo zawsze taki robiłem we wszystkich modelach. A sprawa świecenia się dna to wina lampy błyskowej bo całe dno jest matowe. Takie dno zostaje bo mi się podoba. Może zrobię małego washa ale nie obiecuje że tak się stanie. teraz biorę sie za malowanie na szaro burt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Relacji ciąg dalszy.

Dokończyłem te dwie największe szpulki:

123ab107349f1157gen.jpg

I zacząłem robić kolejnych 12 mniejszych:

1986b7d6935c8024gen.jpg

I jeszcze malowanie pokładów głównych:

ae79267fd9f7a39egen.jpg

 

9a75280af4ca5496gen.jpg

 

5427a465f6a2d5cbgen.jpgD

Dzisiaj malowanie ciemno szarego pasa na burtach kadłuba i dalszy ciąg wykonania szpulek.

Kolejna relacja w piątek.

Dziękuje wszystkim za odwiedzanie mojego tematu i słuszne porady.

Ma jedno pytanie: Jak wykonujecie malowanie okienek w ścianach nadbudówek i kadłubie

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pochwały szczególnie jeśli chodzi o czystość wykonania bo to stawiam na pierwszym miejscu choć nie zawsze wszystko uda mi się wykonać tak jak bym chciał.

Wstawiam zdjęcia z mych wysiłków.

Na początek skończony kadłub gotowy do zwodowania

257c9eb927a08068gen.jpg

 

9497f5d86b1111fbgen.jpg

 

Szpulki zrobiłem 6 z 10 a powinno być 12 ale spadła mi podstawka do nich i dwie mi się rozwaliły

 

76e07ae1b15bad2fgen.jpg

I co jakoś chyba wyszły?

Wkleiłem też wzmocnienia pod pokładem głównym żeby nie był taki elastyczny. Teraz wzmocnienia pełnią rolę pokładników.

c55bc3bcf4c0d0afgen.jpg

I na koniec mała przymiarka jak to wszystko wygląda przed skejeniem

7e174d5485f593ebgen.jpg

 

89bfa6f1c6745cb3gen.jpg

 

2aaa48d2f02b88edgen.jpg

Nie mogłem się powstrzymać

4cecc15569033d11gen.jpg

No to na tyle w środę powinna być kolejna relacja ale nie obiecuje bo ta też miała być w piątek a jest w niedziele w nocy a właściwie to w poniedziałek

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpulki zrobiłem 6 z 10 a powinno być 12 ale spadła mi podstawka do nich i dwie mi się rozwaliły

I co jakoś chyba wyszły?

Te bębny są super :-) pytanko tylko, będzieszcoś owijał na bębnach, czy wkleiłeś gotowe? Na zdjęciu trudno mi się dopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja miała być wczoraj ale zasiedziałem się przy modelu i niestety nie zdążyłem wstawić zdjęć.

Wallace dno zostaje takie jakie jest już na ten temat pisałem.

sotter na szpulki oczywiście nawijam żyłkę 0,2 mm. Jest to czarna żyłka.

Oto jej zdjęcie i małe porównanie

82f6686d00878869gen.jpg

 

8df18bba4665c54cgen.jpg

 

Teraz widok ogólny po wklejeniu pokładu

41b1c8b1a00a8450gen.jpg

 

7000bbe31e01e61agen.jpg

 

Na koniec mam pytanie co do wyginania schodów

Bo chyba źle je wygiąłem. Powinny być wygięte w drugą stronę ale to sami osądzicie

Fotka:

566d01ef8f3c9e11gen.jpg

Jutro relacja z wyginania schodów.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody masz "na lewą stronę" . Poza tym jestem ciekaw jak teraz poprzyklejasz do siebie pomalowane elementy. Chcąc zachować czystość, stracisz na tym sporo nerwów/czasu

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace i Alex304 dzięki za odpowiedź w sprawie schodów. Wstawie poniżej kilka zdjęc jak wyglądają po właściwym wygięciu.

Wallace akurat te schody będą w prawie nie widocznym miejscu, więc przy dobrym humorze myślę że zachowam dotychczasową czystość. Po za tematem schodów informuję że postępy będą mocno uzależnione od tego kiedy przyjdzie nowy zestaw foto trawiony Eduarda. Na warsztat pójdą teraz nadbudówki dziobowe. Będą sklejane szpachlowane częściowo oblaszkowane i odstawiane na półkę. Gdy przyjdzie zestaw dokończę te nadbudówki które zdążę skleić i częściowo oblaszkować. Także nie zdziwcie się jak nie będzie relacji z malowania bo tego będzie raczej teraz bardzo mało.

Dobra koniec nudzenia teraz czas na fakty

734a2107f94f88fagen.jpg

 

24b2e4e006f182a1gen.jpg

 

Następna relacja po weekendzie.

Pozdrawiam i dziękuję za wyjaśnienia

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace łączenie pokładu z burtami udało mi się tak wykonać że nie widać szpary ani sfalowania pokładu. Po za tym kiedy przyjdą relingi burtowe nie będzie prawie w ogóle tego miejsca widać.

Jędrek dzięki to na prawdę dla mnie bardzo ważne gdyż to pierwszy model który wyposażam w tego typu części.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace łączenie pokładu z burtami udało mi się tak wykonać że nie widać szpary ani sfalowania pokładu. Po za tym kiedy przyjdą relingi burtowe nie będzie prawie w ogóle tego miejsca widać.
Ostatnie zdjęcia do końca nie przekonują po czyjej stronie leży racja ale Ty jako autor wiesz (widzisz) lepiej/więcej. Pytałem, bo poprzednie zdjęcia ewidentnie przeczyły Twojej tezie

Czekam zatem na foto z relingami

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koniec obijania wakacyjnego czas ruszyć coś w stoczni. Chciałem zamieścić foty po poprzednim weekendzie a nie po tym ale jakoś nie było za bardzo czego.

Macisso fajnie że znów wróciłeś do obserwowania moich postępów.

A tych ostatnio trochę jest.

Wallace na tych zdjęciach co było dokładnie widać łączenie pokładu z burtami pokład nie był jrszcze wklejony na stałe.

To tyle z gadania a raczej pisania teraz postępy.

Na początek skleiłem dwie kondygnacje dziobowe a trzecia się robi na zdjęciu również ona jest do przymiarki.

f9fb22ea70c5150bgen.jpg

Do tego oczywiście dalmierze kuliste systemu kierowania ogniem SL-6.

a077259f1c5cad9egen.jpg

Skleiłem również pierwszą kondygnację rufową

18c9c8b85c91d272gen.jpg

 

b62dbda1e8b2a62bgen.jpg

Wziąłem się również za skrawanie hand relingów na kominie.

7d727eee5de84acbgen.jpg

I nadbudówkę kominową

cbaecf9927e09243gen.jpg

Oczywiście mała przymiarka jak to wszystko wygląda

7353d22eaa09e801gen.jpg

 

6e9c3bc3b20bbf25gen.jpg

Na koniec pokaże wam jakie nowe narzędzie sobie sprawiłem. Świetnie nadaje się do rozwiercania zalanych szpachlówką bulajów.

99ab7ecedbe5bb33gen.jpg

Jest to wiertarka Proxon Micro-mot Colt 2.

To tyle następna relacja już wkrótce!!!!!!!!

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace ja już na szpachlówkę nie mogę patrzeć. Powiedz co jeszcze jest nie tak. Dla mnie wszystko wygląda wystarczająco dobrze. Te nowe nadbudówki jeszcze nie są do końca po szpachlowane. Jeszcze ostatnio kupiłem płynną szpachle od Gunze bo tak to bym w ogóle nie wyrobił. Dopasowanie nadbudówek to nie taka prosta sprawa. Czasami trzema zawrzeć jakiś kompromis żeby to jakoś wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał15, jak dla mnie to do poprawy jest główna nadbudówka. Ok - piszesz że jeszcze nie jest gotowa. ALe w takim razie po co ją od razu malowałeś - tak było wygodniej ?

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wallace teraz to dopiero mi na mieszałeś. Główna nadbudówka która jest w cześć dziobowej i śródokręcia i rufowej jest już gotowa. natomiast to co na niej stoi te dwie kondygnacje to jest jeszcze do poprawienia. Ta jak pisałeś "główna" nadbudówka była już szpachlowana oblaszkowana i jest już przyklejona do pokładu głównego. Nie wiem za bardzo co tam można poprawić bo nie ma żadnych szpar niepotrzebnych dziur itp. Ewentualna szpara może być miedzy pokładem głównym a pierwszą kondygnacją nadbudówek. Niestety nie jestem wstanie jej zalepić bo pokład i nadbudówki były klejone po malowaniu. Ja jestem zadowolony że jak dotychczas idzie mi lepiej jak w poprzednim modelu. Wydaję mi się że poziom wykonania zależy w dużej mierze od cierpliwości jakiej w tamtym modelu miałem za mało.

Pozdrawiam

Michał.

 

P.S Jestem ciekaw jak pójdzie ci na tym etapie przy twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.