Skocz do zawartości

Prinz Eugen 1:350 Trumpeter


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładniutka. Też muszę zainwestować w ten sprzęt ;)

 

Czas najwyższy już przeszedłeś chrzest bojowy przy Bismarcku.

 

A modelik coraz ciekawszy

A dziękuje fakt ma coraz więcej dupereli.

Dzisiejszej nocy zyskał kolejnych parę.

Skończyłem średnie szpulki.

9b70a2ba7dec9ee0gen.jpg

Schody i platforma pod dalmierz nocny po malowaniu.

ec76dec0c3cb91c3gen.jpg

Całokształt wraz z bramownicą? do podnoszenia lodzi.

64e6695353ce3dc8gen.jpg

Porównanie.

5e80ce0549097412gen.jpg

Z bliska.

72988b3596fe580fgen.jpg

I jeszcze komin który zdecydowałem się oblaszkować własną metodą. Producent blach proponował żeby hand relingi przyklejać w kawałkach (odcinki koliste osobno i proste też osobno). Ja spróbowałem tej metody ale nie szło mi za nic dobre ułożenie blaszek. Dlatego kupiłem relingi 0d 1:400 i odcinam tylko górną część relingu. Jednak nie jest to idealna metoda dlatego chcę żebyście rozsądzili czy komin wygląda wystarczająco estetycznie. Oczywiście zdjęcie zrobione z dość dużym makro.

0aab7226a5370bf6gen.jpg

No to by było na tyle. Następna relacja nie wiem kiedy bo z czasem nie wiem jak będzie.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Michał15 idzie Ci na prawdę nieźle. Wiem z własnego doświadczenia, że niektóre blaszki potrafią doprowadzić człowieka do gorączki ale Tobie jak widzę robota idzie jak po maśle

Oby tak dalej. Bramownice na łodzie wyglądają extra

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ładnie wychodzi, tylko czy czasem schody i szpulki nie wyszły nieco "zbyt grube" ?

...

 

Wiesz jakie to jest duże makro. A schodów prawie w ogóle nie widać bo są zasłonięte dalmierzem nocnym.

Cieszę się że ładnie wychodzi tylko brak czasu powoduje że jestem mniej zadowolony.

 

Rhayader dzięki za grafiki. Każde materiały się przydadzą. Tak na marginesie mam już grafiki od Kagero .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Po bardzo długiej przerwie (przynajmniej dla mnie ) zasiadam ponownie do modelu. Miedzy czasie coś tam dłubałem ale nie było wyraźnych postępów.

Fajnie Ci idzie ten Prinz - może jak skończymy swoje modele, to umówimy się na ćwiczenia na renie?

Tak czemu nie może to i dobry pomysł

A tym czasem trzeba przygotować jednostkę do pełnej gotowości bojowej .

Jak na razie wreszcie skończyłem oblaszkowanie komina. Myślę że efekt wynagradza wysiłek włożony w tą część modelu. Oczywiście kapa kominowa powstanie później bo muszę trochę odpocząć od tej części modelu. Teraz biorę się za postawienie całej nadbudówki dziobowej oraz artylerię. Dłubie też coś przy łódkach ratunkowych ale na razie nie ma za bardzo czego pokazać. No dobra dosyć gadania czas na fotki .

c54029a735591fcfgen.jpg

 

d41b4dad34d8862dgen.jpg

I nadbudówka rufowa oblaszkowana gotowa do zamaskowania i malowania.

5567ffe7bde72651gen.jpg

 

98d18dc72893a870gen.jpg

I nowy nabytek lufy do działek przeciw lotniczych. Tutaj jedna dla porównania z wykałaczką .

fe6520881fab839agen.jpg

Niestety nie udało mi się wstawić wszystkich zdjęć bo zajmuję za dużo miejsca. Nie wiem czemu tak jest ale to pewnie sprawa wykupienia jakiejś dodatkowej usługi. Na pewne to wina nowego aparatu. Nie mniej wstawiłem to co się dało. Święta już blisko czyli dużo czasu na modelowanie .

Pozdrawiam i życzę modelarskich prezentów pod choinkę

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wróciłeś

Blaszki na kominie - cud, miód i rodzynki... czekamy na malowanie

Tak ja też się cieszę że mogłem znowu do modelu przysiąść . Cieszę się również że podobają ci się blaszki. Trochę z tym roboty było więc miło mi to słyszeć . Dzięki za poradę z tymi zdjęciami. Wstawiłem je do gimpa i przeskalowałem warstwy także nie ma już problemu z ich wstawianiem. Ale przed świętami jeszcze chciałem wam w formie prezentu podarować zdjęcia z przymiarek w suchym doku . Zamieszczam 4 fotki aby zobrazować całość modelu z nadbudówkami. Teraz jeszcze tylko malowanko komina i nadbudówki rufowej. Dobra koniec pisania przechodzimy do fotek

2b5e5744bf6757c1gen.jpg

 

214df7af659668a1gen.jpg

 

5d99c51b12070f65gen.jpg

 

bb0a7050e1d3f2cdgen.jpg

Myślę że tu nie ma co komentować .

 

ŻYCZĘ ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT I MODELARSKICH PREZENTÓW POD CHOINKĘ ALE RÓWNIEŻ CZASU NA MODELARSTWO !

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę że nikt się nie interesuje nie wiem może tak fatalnie to wszystko wygląda że nie chcecie mi robić wstydu

Ale ja działam dalej. Po malowaniu do listy skończonych elementów dołączyło sporo części. Niestety jestem zmuszony pisać pod swoim postem. Najpierw kilka zdjęć ogólnych.

0ce03870daecf3f2gen.jpg

 

771208aaf275cb6agen.jpg

Teraz po kolei każda część osobno.

Najpierw pancerna centrala.

5fc4ba74ad5c766agen.jpg

Nadbudówka rufowa

bff171d7f8eb2d36gen.jpg

I jeszcze jedno

9421b5f34fe5b62agen.jpg

Komin

9eb7414460478794gen.jpg

Kolejne

2b88b218cc02faa6gen.jpg

Teraz nad tym siedzę muszę to teraz ładnie oblaszkować

86260b526df62877gen.jpg

I jeszcze górną część zacząłem

edcab2e006fcaeb0gen.jpg

Na koniec bramownice do łodzi

86eb061fbb272c4cgen.jpg

 

Mam jeszcze jedno pytanie

Z czego wykonać fartuchy przeciw podmuchowe na lufy?

Wiem że używa się jakiejś pasty do wykonywania figurek ludzkich. Wydaję mi się że sotter używał tego specyfiku jeśli możecie odpiszcie

Szczęśliwego nowego roku oraz czasu na modelowanie !

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prinz prezentuje się spoko

Powoli widać koniec... Jedynie ten kolor pokładu coś do mnie nie przemawia. Może mimo wszystko spróbujesz coś z tym jeszcze podziałać? Dużo nie potrzeba...troszkę olei albo chociaż pigmenty i będzie git

 

 

Ta masa do fartuchów to green stuff. Ale można użyć woreczków foliowych, torebek od herbaty itp..

 

 

 

Pozdrawiam i Wesołego Nowego roku

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze już to pisałem. Bardzo, bardzo czysto kleisz blaszki. Naprawdę dobra robota i efekt świetny. Całość nabiera smaku.

 

Co do fartuchów to jak najbardziej polecam green stuff. Musisz tylko uważać żeby nie przesadzić z ilością masy tak jak ja, bo łatwo zrobić fartuchy zbyt duże.

 

Generalnie tak trzymaj z pracami stoczniowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za słowa uznania. Staram się jak mogę żeby model wyglądał ciekawie. Co do pokładu Kami na razie już nic innego z nim nie robię. Pokład jest zbrudzony ale przy tych zdjęciach tego nie widać. Muszę pokombinować z naświetleniem może lepiej mi się uda oddać efekt brudzenia. Na pewno przy następnym modelu postaram się lepiej wykonać pokład. Teraz nie chce już zniszczyć relingów na górnych pokładach. Dzięki Kami i sotter za porady w sprawie green staffu. na pewno będę próbował z tego zrobić fartuchy. Zamówiłem już ten materiał. Lada dzień powinien dojechać. Jeszcze raz dzięki za uznania i do usłyszenia

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam po dosyć znacznej przerwie. Po feriach nie zdążyłem wstawić zdjęć więc robię to teraz. Udało mi się ruszyć dalej z robotą. Na tą chwilę mam zakończoną znaczną część nadbudówki dziobowej. Udało mi się też zrobić w całość dwa działa główne. Następna dwa muszę jeszcze dokończyć. Zrobiłem fartuchy z green stafu i jak na pierwszy raz wydaję mi się że wyszły dobrze. Teraz biorę się za resztę mniejszych nadbudówek i wykonuje tez inne podzespoły. Dobra teraz sami zobaczcie co dalej wykombinowałem

dd4a9fcc0f380773gen.jpg

 

8e895d51bc45851egen.jpg

 

57c84b480e22821dgen.jpg

 

e871742f55419682gen.jpg

 

d1df063b7fac0b19gen.jpg

Łoża pod łodziowe.

6f082221974e21ccgen.jpg

I wieża "A" i "D".

2ac77e2f0f95c166gen.jpg

 

a390987650bb27f1med.jpg

Na razie to tyle. Mam nadzieje że coś wrzucę w następny weekend.

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dość długiej przerwie. Na wstępie chciałbym podziękować za kolejne słowa uznania . Życzę też jeszcze wesołych świąt bo mamy dzisiaj poniedziałek wielkanocny . Udało mi się sporo zrobić prze święta i kto wie co jeszcze mi się uda. Poniżej prezentuje moje dalsze zmagania.

Na początek kapa komina:

0793f4be1207c6eagen.jpg

 

f726622ea7f139c0gen.jpg

Artyleria główna i średnia:

640fbc8f8e9ed557gen.jpg

 

b5e0cd2c0fe5ea26gen.jpg

Katapulta do hydroplanu:

7885fdc71967d0eagen.jpg

 

3e0a8048fbd06c19gen.jpg

Zacząłem też żurawie ładownicze:

6212e0ecb254bcd8gen.jpg

Łódki gotowe do malowania:

37278da18ca388b0gen.jpg

I widok ogólny na to co aktualnie robię Część tych rzeczy jest skończona a część w trakcie budowy

13e0551755418fe2gen.jpg

I to na razie tyle. Następna relacja mam nadzieję że szybciej niż za miesiąc .

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.