Skocz do zawartości

Prinz Eugen 1:350 Trumpeter


Michał15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Cieszą mnie pochwały i porady.

Właśnie czytałem na temat drutu ze starych silniczków czy cewek. Tylko muszę znaleźć jakieś stare coś i z niego wyjąć drut.

Piękny model. Będziesz coś waszował, czy zostawisz "na czysto" ?

 

Nie model zostaje na czysto bo lubie takie a po za tym uważam że bez dioramy lepiej wygląda w takiej formie.

 

Pozdrawiam i dzięki za porady.

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem na temat drutu ze starych silniczków czy cewek. Tylko muszę znaleźć jakieś stare coś i z niego wyjąć drut.

Nie stosuj drutu miedzianego z cewek. Jest za mało sztywny.

Proponuje drut mosiężny 0,1mm. Ma znacznie większa sprężystość. Jest bardzo prościuteńki. Latwiej będzie uzyskać efekt prostych linii oraz "nawisów" pod wpływem ciężaru.

Drut do kupienia w sklepach modelarskich. Produkuje je o ile się nie mylę firma Duduś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje drut mosiężny 0,1mm.

 

No właśnie i tu jest problem bo posiadam nić nylonową właśnie o takiej grubości i moim zdaniem jest zagruba, realnie to by było 35 mm czyli 3,5 cm... Przykładając do modelu nić wygląda dobrze na zdjęciach a w realu moim zdaniem wygląda nie co za gruba

Nie wiem już teraz co robić... Pomyśle jeszcze nad tymi miedzianymi drutami bo z tego co wiem można dostać chyba cieńsze. Nie mniej dzięki za porady, miło że się interesujecie moim tematem

 

Pozdrawiam

Michał.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Proponuje drut mosiężny 0,1mm.

 

No właśnie i tu jest problem bo posiadam nić nylonową właśnie o takiej grubości i moim zdaniem jest zagruba, realnie to by było 35 mm czyli 3,5 cm... Przykładając do modelu nić wygląda dobrze na zdjęciach a w realu moim zdaniem wygląda nie co za gruba

Pamiętaj, że nasze modelarstwo jest po części sztuką iluzji i polem wyboru środków do osiągnięcia kompromisu. Po drugie - nie można przenosić wszystkich wymiarów wprost do skali, bo osiągamy właśnie efekty, o których piszesz. Stąd może warto sięgnąć po nić cieńszą, która będzie lepiej się prezentowała? Wszak nikt na modelu nie będzie mierzył jej średnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd może warto sięgnąć po nić cieńszą, która będzie lepiej się prezentowała?

 

No właśnie myślałem o niciach z rajstop ale one są tak cienkie po ich rozdzieleniu że ich na zdjęciu nie widać, trzeba je barwić, muszę chyba zrobić próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Stąd może warto sięgnąć po nić cieńszą, która będzie lepiej się prezentowała?

 

No właśnie myślałem o niciach z rajstop ale one są tak cienkie po ich rozdzieleniu że ich na zdjęciu nie widać, trzeba je barwić, muszę chyba zrobić próby.

Sprawdź wątek o olinowaniu w naszym dziale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie poczytałem trochę w tym temacie ale nadal mam wątpliwości

Nie mniej mam już kilka koncepcji dzięki wam, muszę spróbować różnych materiałów na moich starych modelach, nadal skłaniam się do cienkiego drutu miedzianego, znalazłem już średnice 0,05mm. Zobaczymy co z tego wyniknie, wiem że moje wywody mogą być już trochę irytujące, ale to ze względu na to że to ostatni etap budowy i nie chciałbym go źle zrobić żebym potem patrzył na to i żałował że na koniec nie starczyło mi pomysłu i cierpliwości na coś lepszego, jeszcze raz dzięki za porady

 

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem ten drucik 0,05 mm, a nawet przykleiłem dwie pierwsze linki, jeszcze ich nie pomalowałem, oceńcie sami czy tak może być.

I tu kolejne pytanie, malować je na ciemny szary raczej

 

Poniżej zdjęcie z planów które to są linki a właściwie kable do jakiegoś radia, izolatory później myśle malować jasnym szarym.

d37b1f661d14a19dgen.jpg

A tereaz efekt:

8c7b59d33f35b1cegen.jpg

 

Zdjęcie niezbyt wysokiej jakości, pstryknięte na szybko z ręki.

 

Czekam na opninie i szczerą krytyke

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomysłowość nasza nie zna granic .. Olinowanie z peruki.. a jak sie to maluje? tzn. farbka ładnie chwyta? Jaka jest średnica?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Witam po dłuższej przerwie jak zwykle ;)

Powoli zbliżam się do końca, jestem gdzieś w połowie olinowania to chyba ostatnia relacja z budowy. Zostało kilka rzeczy do dopieszczenia. Jak skończe to wrzuce zdjęcia do galerii. Dziękuję wszystkim za to że obserwują mój temat po mimo tak dużych przerw w czasie prac stoczniowych.

 

37b299f2556b970fgen.jpg

 

7dd9de18e878bc63gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsyzstkich modelarzy

 

Świetnie wygląda ten twój Prinz, naprawdę piękna robota. Bardzo ładne olinowanie.

 

Dzięki cieszę się że ci się podoba ;)

 

Mam problem! Nie wiem jak dobrać flagi, nigdy tego nie kupowałem, nawet nie wiem gdzie je kupić

Proszę o podpowiedź, ewentualnie link jakby ktoś mógł. Najlepiej do tej skali okrętów, ja jak narazie znalazłem tylko 1:35 więc nie wiem co poradzić.

 

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować tak:

 

Zaprojektować flagi np w Corelu. Dwie połówki połączone np krótszym bokiem

Wydrukować je na najcieńszym papierze jaki możesz kupić - w sklepie dla plastyków możesz kupić duży arkusz papieru o gramaturze 50g/m2 i pociąć go na A4. Na takim papierze możliwy jest druk kolorowy zarówno na drukarce atramentowej jak i laserowej. Ale trzeba dopytać lub... sprawdzić u siebie...

Zabezpieczyć druk werniksem - lub po prostu lakierem akrylowym

Skleić połówki klejem do drewna - co spowoduje, że papier zmięknie a druk nie ulegnie uszkodzeniu - i dopóki flaga jest miękka - ukształtować dowolnie

 

tak zrobiłem na Takao 1/350:

 

14255906229_d24037711f_z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to też ciekawy sposób, może spróbuję, dzięki blacman ty zawsze masz ciekawe metody na takie problemy. Spróbuje jeszcze dowiedzieć się coś o tym

 

http://www.saharahobby.pl/reality-in-scale/4423-reality-in-scale-35170-german-war-flags-wwii-on-real-cotton-set-2-1-35-1-32.html

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to też ciekawy sposób, może spróbuję, dzięki blacman ty zawsze masz ciekawe metody na takie problemy. Spróbuje jeszcze dowiedzieć się coś o tym

 

http://www.saharahobby.pl/reality-in-scale/4423-reality-in-scale-35170-german-war-flags-wwii-on-real-cotton-set-2-1-35-1-32.html

 

Pozdrawiam

Michał.

 

Dużo za duże, a jakość nie powala. W tej skali płótno nie da dobrego efektu. Gotowe kalki z flagami ma ukraiński Begemot, tyle że nie jestem pewien czy mają niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.