Skocz do zawartości

Tatra 813 8x8 Kolos - 1:10 / 1:87


MC-Maxim

Rekomendowane odpowiedzi

Modelik swietny ufff niezly kolos a te rury to jest wal napendowy czy rama ??

Wał i półosie idą w środku, a przynajmniej powinne tam być.

Ps.

Narazie jestem pod wrżeniem modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem ze to wal ale nie bylem do konca przekonany. Pozdrawiam

Przecież wyraźnie naisałem, że wał i półosie bedą w środku rury/ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

No......... co.......... ja kurde mialem napisac ................ ide ochlonac bo mnie zalatwiles na dobre Filmik normalnie Gdybys dodal figurke kierowcy to w niektorych ujeciach .............. i tak maskakra nawet bez tej figurki. Wielkie brawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Tatra robi wrażenie

Co roku w Wałbrzychu rozgrywane są międzynarodowe konkurencje w jeździe po chałdach, co prawda startują w nich prawdziwne trucki ale Twoja Tatra napewno poradziła by sobie z nimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatra robi niesamowite wrażenie. Powiedz mi jak to się utrzymuje w czystości.. czy takie zabawy w kałużach błotnych nieszkodzą mechanizmom ruznicowym poł osiom i wałom?? I czy na dwóch fotkach dym to tylko dodatek dodany w FotoShopie czy ma funkcje kopcena jak prawdziwa ??

 

Wkład i wysiłek wynagradza napewno niesamowita frajda z jazdy takim cackiem z pod własnej dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatra robi niesamowite wrażenie. Powiedz mi jak to się utrzymuje w czystości.. czy takie zabawy w kałużach błotnych nieszkodzą mechanizmom ruznicowym poł osiom i wałom?? I czy na dwóch fotkach dym to tylko dodatek dodany w FotoShopie czy ma funkcje kopcena jak prawdziwa ??

 

Wkład i wysiłek wynagradza napewno niesamowita frajda z jazdy takim cackiem z pod własnej dłoni.

 

Po kazdej jezdzie czyszcze model. Zabawy w kałużach napewno nie maja pozytywnego wpływu na model i ostatnio z lekka przegiąłem. Nie mozna przesadzac bo model jest caly stalowy. Mechanizmow roznicowych nie ma ... zablokowane. Dym to Photoshop.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalo by sie ale za duzo roboty
Noooo... Nie watpie... Ale za to pozniej jaka frajda z bezstroskiego taplania sie blotku, bez obaw, ze cos zaraz moze przerdzewiec.

 

musial bym uszczelnic przekladnie i całą rure silikonem
A to, to chyba najmniejszy problem, nie?

 

a i tak nie wykluczone ze woda by sie dostala.
Tez prawda. Ale zawsze byloby zabezpieczone i prawdopodbienstwo wlanie sie wody mniejsze.

 

 

W kazdym razie model jest rewelacyjny. Na niektorych ujeciach naprawde wyglada jak prawdziwy. Nie myslales np. nad zastosowaniem spalinowego silnika? Pytanie tylko czy taka przekladnie redukcyjna bys dostal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik spalinowy nie pasuje do takiego typu modeli. Ma za maly moment przy niskich obrotach. Ja uzywam silnika niskoobrotwego z dosyc duzym przelozeniem. Na 2 biegu 1:140 okolo. W spalince pozatym bys spalil sprzeglo zaraz hehe, i dzwiek nie zabardzo by pasowal. Tutaj caly ten naped wydaje naprawde rewelacyjny dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.