Skocz do zawartości

Tornado IDS Pride of Boelcke 50th Anniversary Revell 1:72


fulcrum_29

Rekomendowane odpowiedzi

nooo malowanie robi świetne wrażenie !

widać kilka niedociągnieć (pordzewiałe dysze? coś w kokpicie średnio ładnie wyszło) ale model prezentuje się świetnie w tym okazjonalnym malowanie! i jeszcze te grafiki na stateczniku Oswald byłby z Ciebie dumny!

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to wyszło. Też mam go w poczekalni, ale na razie rozgrzebany black thunder leży, więc nie wiem kiedy ruszę tego.Też miałeś źle odlane oszklenie?

 

pilex- takie jest w zestawie, jest szablon do wycięcia na kamuflaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza świeceniem niektórych kalkomanii, pordzewiałymi dyszami silników i oszkleniem, któremu przydałaby się kąpiel sidoluxowa, model prezentuje się naprawdę nieźle.

Atrakcyjne malowanie, a także to, że Tornada rzadko pojawiają się forum dodatkowo działają na jego korzyść.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dysze moja gafa ,będą poprawione

Osłona kabiny...zostało trochę pyłu w kabinie po szlifowaniu modelu,przykleiłem osłonę zamaskowaną taśmą,pomalowałem model ,zdjąłem taśmy i szok ,wszystkie paprochy przykleiły się do osłony od środka

(na szczęście na modelu nie widać tego tak jak na zdjęciach)

Do malowania są szablony,ale są płaskie więc po wycięciu nie za bardzo pasują do bryły samolotu,trzeba trochę gimnastyki żeby wszystko pasowało,ale nikt nie mówił że będzie łatwo

Cienkie linie na granicach kolorów malowane ,właściwie rysowane ręcznie cienkopisem ,takim do płyt cd

Wszystkie modele kończę sido

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model moim zdaniem bardzo trudny do malowania, bo szablony są, ale ich wycięcie i dopasowanie trywialne nie jest.

 

Z rzeczy które należy poprawić przy następnym modelu samolotu Tornado to:

- dysze, są raczej w ciemnym kolorze (Burnt Iron), brakuje mi natomiast charakterystycznej srebrnej obwódki która jest przed odwracaczami ciągu

- światełka nawigacyjne na ogonie i dyszach wlotowych (czerwone i zielone) powinny być pomalowane

- kalkomanie w niektórych miejscach są przesunięte, szczególnie to widać po prawej stronie kadłuba pod kabiną

- fartuchy, gdzie chowają się skrzydła to raczej Dark Grey, a nie Rdza

- flaga Niemiec na ogonie ma dziwny skos, ale to chyba wina kalkomanii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światełka nawigacyjne na ogonie i dyszach wlotowych (czerwone i zielone) powinny być pomalowane

na ogonie nie ma ale na wlotach są

kalkomanie w niektórych miejscach są przesunięte, szczególnie to widać po prawej stronie kadłuba pod kabiną

jeżeli można jaśniej ,bo Ja nie wiem o co chodzi,myślę że są ok

fartuchy, gdzie chowają się skrzydła to raczej Dark Grey, a nie Rdza

w żadnym wypadku dark grey

50ansBoelcke-2.jpg

dysze, są raczej w ciemnym kolorze (Burnt Iron), brakuje mi natomiast charakterystycznej srebrnej obwódki która jest przed odwracaczami ciągu

dysze właśnie poprawiam

 

Dziękuje za uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe światełka:

trnd_b.jpg

 

Przesunięcie kalki

trnd_a.jpg

 

Co do fartucha to mam wrażenie, że jego górna część jest bardziej ciemno-szara a dolna brązowawa. Różnie to wygląda na różnych zdjęciach, ale może to być związane z rodzajem oświetlenia.

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące maskowania, czym przyklejałeś wycięte papierowe szablony do modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z kalką ,sprawdziłem w instrukcji i jest w dobrym miejscu,ale na zdjęciach widać że jednak jest źle co oznacza błąd w instrukcji(nawet kalki trzeba sprawdzać w necie)

A ze światełkami chodziło Mi o to ,że na ogonie nie namalowałem ,ale na wlotach są namalowane,tyle że zielony clear słabo widać

Szablony wycinałem z taśmy(naklejałem tasmę na szablon ,wycinałem ,odklejałem od szablonu i na model)

w sobotę-niedzielę wrzucę fotki poprawionego modelu

Widzę że aparat był źle ustawiony ,bo przy powiększeniu widać ziarnistość a model jest gładki ,bo po malowaniu szlifowany ,żeby cienkopis dobrze wyszedł na składaniach kolorów

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.