Skocz do zawartości

[W]X-wing-MPC/ERTL ~1:43


artoor_k

Rekomendowane odpowiedzi

Co się dzieje na tym forum...niedługo ten dział umrze śmiercią naturalną, już wiatr hula i toczą się takie kulki z cierni jak na pustyniach...Jeszcze trochę i nawet popromienne ghule przestaną się pojawiać Dlatego pozwolę sobie zacząć dwa warsztaty, być może pojawi się więcej. Przez wami jeden z nich (drugi na dniach). Będzie to budowa myśliwca X-wing z "Gwiezdnych Wojen". Samej konstrukcji przedstawiał nie będę bo w necie można znaleźć olbrzymią ilość danych na jego temat. Sam model jest stary jak diabli i kształtowo chyba też nie teges , zwłaszcza w okolicy kabiny ale szczerze mówiąc lubię czasem skleić takie zabytki. Detale słabe ale pracuję nad tym. Zestaw jest powszechnie znany. Oto pudełko:

P4010005.jpg

 

Malowanie będzie prawdopodobnie któreś z filmowych ale zastanawiam się nad którymś z poniższych, wszystkie pochodzą ze strony http://www.felixdk.websitetoolbox.com/ Może z tym iksem pofantazjuję a Finemoldsowego zrobię w wersji z filmu? Sam jeszcze nie wiem...

 

Incom T-65B X-Wing VF-84 US Navy.

F166_Xwing_VF84.jpg

Incom T-65B X-Wing VF-111 US Navy.

F225_XWing_VF111.jpg

Incom T-65B X-Wing VF-1 US Navy.

F260_XWing_VF1.jpg

Incom T-65B X-Wing 303 Sqn Polish Air Force.

F272_XWing_Poland.jpg

 

Póki co mam sklejone , nieszpachlowane skrzydła , poprawione korpusy działek , wymieniony fotel i linie podziału pociągnięte czarnym pisakiem do płyt. Jako że skrzydła są ruchome postaram się o możliwość demontowanego podwozia by umocować go na podstawce i postawić "na nogach". Wzorcem dla mnie będzie świetna relacja Piotrka W.:http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11714&highlight=xwing

...jak i zdjęcia filmowego X-winga ze strony: http://www.forbiddenplastic.com/ref_star_wars/ref_sw_mos_x_wing.html

 

Uff...nagadałem się...trochę fotek...

 

W kwestii podsumowania...fotel jest z YF-19...z przymknięciem oka pasuje Szkiełko zastępujące tylne szyby wyrzuciłem wklejając w te miejsca folię z ofertówki. Jednostce R2 trzeba zmienić nogi bo są za chude , właśnie się z tym męczę. No i kokpit...tu będzie dużo zmian ale trochę scratcha jeszcze nikomu nie zaszkodziło

P4010001.jpg

P4010002.jpg

P4010003.jpg

P4010004.jpg

 

Warsztat zapowiada się długoterminowo i z przerwami ale mam nadzieję że wena mnie nie opuści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że wolę ciemną stronę mocy, obiekt miodny: świetnie się do nich strzelało w Tie Fighterze Polskie malowanie wygląda obiecująco, do hammerykańców mam jakiś uraz, jakoś ich nie lubię

Działaj, działaj, kibicuję w 1 rzędzie (cholender, wychyliłem nos z działu okrętowego, nie wierzę )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że wolę ciemną stronę mocy, obiekt miodny: świetnie się do nich strzelało w Tie Fighterze Polskie malowanie wygląda obiecująco, do hammerykańców mam jakiś uraz, jakoś ich nie lubię

Działaj, działaj, kibicuję w 1 rzędzie (cholender, wychyliłem nos z działu okrętowego, nie wierzę )

 

Iks zjadał TIE na śniadanie Z kolei myśliwcom TIE brakowało tylko jednego - Jedi za sterami Też skłaniam się ku Polakowi

 

artoor_k - jesteś weteranem tego działu i jego kołem napędowym . Jak dla mnie malowanie polskie albo amerykańskie dwukolorowe

 

Dziękuję , ale to już grubsza przesada

 

PS:

Aż mi się Laskowik przypomniał "Narooodzie! (Smoleń: ooooodzieee) Jam jest twój motor (Smoleń: tooooor) Sila napędowa to ja (Smoleń: a! a! a!) Która ruszy brylę z posad świata (Smoleń: ta! ta! ta!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kibicuję!

Moim zdaniem mimo, że to s-f i jestem za polskim malowaniem, to schemat z plamami kamuflażu z góry i niebieski od dołu chyba byłby mało użyteczny, wydaje mi się, że lepiej inspirować się czymś w rodzaju naszych Jastrzębi,czy Herculesów ewentualnie przeróbka 3 schematu US NAVY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to polskie malowanie to nie pochodzi przypadkiem z czegoś typu Spitfire ?:) Muszę pogrzebać za schematami bo jeśli tak to chyba już urodziła mi się ciekawa historia z bojowym użyciem X-wingów Dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to polskie malowanie to nie pochodzi przypadkiem z czegoś typu Spitfire ?:) Muszę pogrzebać za schematami bo jeśli tak to chyba już urodziła mi się ciekawa historia z bojowym użyciem X-wingów Dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię

Chyba ze Spita IX, ale głowy (że o innych, ważniejszych częściach ciała nie wspomnę ) nie dam Kruca, jest takie dość słynne zdjęcie Spita w pogoni za Mietkiem, chamsko przerobione przez germańców żeby wyglądało na odwrót, fajnie by to mogło wyglądać z TIE i X-wingiem jak znajdę, to zapodam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X-winga z dywizjonu 303 pasowałby niemiecki TIE-figher

 

Już to widzę ... X-wing jako Spitfire, A-wing jako Hurricane , B-wing jako Defiant, YT-1300 (Sokół Millenium bez przeróbek) w roli Wellingtona , TIE fighter jako Bf-109 , imperialna kanonierka jako Bf-110 , TIE Bombery jako Do-17...:D:D

 

7dfa7fb5.jpg

http://img.youtube.com/vi/rJzZT0OQ8PY/0.jpg

-Czego potrzebujesz by wygrać tę bitwę?

-Huuuuu....Dywizjonu X-wingów...Heeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do X-winga z dywizjonu 303 pasowałby niemiecki TIE-figher

 

Już to widzę ... X-wing jako Spitfire, A-wing jako Hurricane , B-wing jako Defiant, YT-1300 (Sokół Millenium bez przeróbek) w roli Wellingtona , TIE fighter jako Bf-109 , imperialna kanonierka jako Bf-110 , TIE Bombery jako Do-17...:D:D

 

7dfa7fb5.jpg

http://img.youtube.com/vi/rJzZT0OQ8PY/0.jpg

-Czego potrzebujesz by wygrać tę bitwę?

-Huuuuu....Dywizjonu X-wingów...Heeeee

 

Imperialna kanonierka?

raczej zgodnie z faktami taki zestaw

Y-wing jako Defiant - posiadał działka do tyłu jak również nie sprawdzał się za dobrze.

B-wing jako Wellington - prawdziwy ciężki bombowiec

A-wing jako Spitfire - myśliwce typu a były znacznie szybsze i lepiej uzbrojone od x-ów

X-wing jako Hurricane

Co do niemców

TIE jako 109

TIE Advanced jako 110

TIE bomber jako DO 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperialna kanonierka?

 

Chodziło mi o to coś:

assaultgunboat6gy.jpg

 

A-wingi miały dwa działka laserowe i dwie wyrzutnie więc polemizowałbym czy były lepiej uzbrojone niż x-wingi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu-gadu a model stygnie...tak więc wrzucam kolejny odcinek. Jako że będzie to polski X-skrzydłowiec więc darowałem sobie poprawność filmową. Kokpit wygląda tak:

P4040006.jpg

P4040007.jpg

 

Poza tym zbudowałem wnękę podwozia przedniego bo wnerwiała mnie płaska decha którą dało tam AMT:

P4040008.jpg

 

Poza tym poszpachlowałem skrzydła nowym nabytkiem czyli Mr. Hobby White Putty. Świetna rzecz, zjada Humbrolowski kit na śniadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stealth to za poważna zmiana. W pewnym momencie bym nie zdzierżył i rzucił go w kąt. Zresztą jest jakiś dziwny. Nad tym smokiem przyznam że myślałem ale duża część mojej kolekcji to Polska-SF więc pozostanę przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czołem!

 

Coś drgnęło. X-wing dostał pierwszą warstwę farby tzn niebieską na spód. Zdjęcia będą jak nałożę pozostałe kolory bo szkoda mi z nim ganiać z piwnicy do pokoju tam i z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 2 months later...
Fajnie wygląda ten X-wing w takich nietypowych barwach

Działaj dalej!

 

Podziałałem na tyle ,że w sobotę będzie w Bytomiu

 

No w końcu. Tyle czekania i ..... świetnie to wygląda

 

Dziękuję

 

Jako zapowiedź galerii jedna fotka , jeszcze przed ostatnią warstwą sidola

DSCN0107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.