Skocz do zawartości

MIL MI-17 Trumpeter 1/35


tees

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poddaje waszej surowej krytyce modelik który właśnie skończyłem,jednego z moich ulubionych statków powietrznych. Model wykonałem dla kolegi w malowaniu ze 103 Pułku Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych MSW. Osobiście mnie ten kamuflaż się nie podoba ale cóż takie było życzenie kumpla więc nie miałem nic do gadania.

Jako model ten zestaw jest bardzo przyjemny w budowie poza jednym. Dopasowanie przedniego oszklenia jest raczej mierna jak na model w tej skali i za taką kase. Dobrze że jest stosunkowo cienkie to można było ponaciągać troooooche. Zrobiny jest bez jakichkolwiek większych udziwnień. Jedyne co dorobiłem to wyciągarka bo ta zestawowa ,albo raczej jej część nośna to raczej nie była podobna do stosowanych na naszych Mi.

a65d9d5414e4d74em.jpg 0234f219ad9dd4c3m.jpg f1d525d24d125f76m.jpg

Na silniczkach dodałem trochę przewodów i to wszystko. Model po pomalowaniu nieco zcieniowałem co słabo raczej widać na fotkach i dodałem trochę śladów eksploatacyjnych. Nie zapuszczałem lini ponieważ model w tym kamo jest raczej już sam w sobie ciemny a linie jeszcze by to spotęgowały. poza tym te otworki które imitują nity po całym modelu jak bym zaciemnił to model wyglądał by jakby był obsiany jakimiś kropkami.Szachownice pochodzą z kalki - dodatku z serii Topschots wydawnictwa Kagero. Numer taktyczny malowany po uprzednim zrobieniu prze zemnie szablonów z taśmy Tamyi. Godło na dzwiach pochodzi z kalek wydanych przez Intech do śmigłowców używanych w LP. Godło jest niestety w skali 1/72 ale takie było życzenie więc się musiałem dostosować. Drugie niestety rozpłynęło się na kilkadziesiąt elementów.

Jest w modelu jedna zmułka. Ciekawe czy ktoś wpadnie jaka.

Zapraszam do oglądania galeri.

6ece04cf4b81ad4am.jpg 6310c83c45df9ca9m.jpg c4937c017a3eea99m.jpgn 0f8861adf7273dc4m.jpg

ce24f4db04d3eb83m.jpg 528d9fda93a69572m.jpg e4f7064886d668c1m.jpg 37258aa7e8aeb564m.jpg

776d00982c9794b7m.jpg 67e455395e859176m.jpg 4fa6d104a9d0f42dm.jpg 39ba76a0e7e54b4bm.jpg

44eb6748efe53c09m.jpg d40ec8dbb912ee06m.jpg 810cce779af52d60m.jpg ed8cfba67888e7f5m.jpg

Pozdrawiam.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny milek wygląda znakomicie. Gratulacje. Jedynie co bym mu poprawił to spłaszczyłbym bardziej opony . Masz może gdzieś warsztat z niego bo zabieram się też powoli za mi 17 ale w 1/72 chciałbym co nieco podpatrzeć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje koledzy za miłe słowa które naprawdę podbudowują modelarskie morale.

Tak sobie myślę że może kiedyś się skusze na zrobienie go dla siebie ale już tak bardziej rozbudowany. Można na nim poszaleć . Narazie pójdzie następny Mi-8 na tapete ale tym razem w skali 1/72. Będe przerabiał Hobby Bossa. Niestety, tez nie dla mnie.

Pozdrawiam wszystkich.

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... zmyłka powiadzasz... ;-) Otóż co mogę powiedzieć- bardzo ładny model, ale:

- Łopaty WN nie powinny być zielone- nigdy takie nie były.

 

lop1.jpg

 

lop2.jpg

 

- jeśli antena urządzenia IFF typu Parol (pod przednią częścią kadłuba i pod belką końcową), to powinieneś usunąć anteny II zkresu od SRZO-2 (z przodu pod bocznymi oknami i na opływie belki końcowej)

-rury wylotowe powinny być znacznie ciemniejsze i z lekkimi plamami-przebarwieniami niebieskiego koloru

-klapa od luku wejściwego na górę śmigłowca powinna mieć dwa prostokątne okienka zaokrąglone przy końcach, niemniej można przyjąć, że jest ok, gdyż od wewnętrznej strony mogą być one zasłaniane przez tapicerkę.

-zaoszczędziłeś trochę na drucie anteny linkowej radiostacji KF- powinno być go nieco więcej - anteny się łączą w jedną i ta jedna jest wpowadzana do wewnątrz kadłuba.

- statecznik poziomy, zdaje się, że powinien być malowany od spodu na zielono- nikt w WZL nie bawi się w przysłanianie tak małych elementów...

- dajniki ciśnień PWD-6 też powinny mieć kolor kamuflażu, tylko ich końcówki są w barwie metalu.

- mozna dodać trochę przewodów przy śmigiełku ogonowym, niemniej w związku z lekkim tylko wzbogaceniem silników, zabieg ten raczej sensu nie ma.

 

soo5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz. Bardzo dziękuje za cenne uwagi. Co fachowiec to fachowiec jak mowią. Napewno je wykorzystam przy budowie Mi-8 i następnego Mi-17.

Co do zmółki to nie to chociaż ? Może też. Idzie o coś zupełnie innego. Ciężkiego już teraz do poprawy. A poczekam jeszcze dzień ,dwa. Może ktoś spostrzegawczy załapie o co chodzi.

e801ca221cf95862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Może ktoś spostrzegawczy załapie o co chodzi.

 

Mówisz o wahaczach podwozia głównego? Teraz, tak jak piszesz, nie ma co kombinować z poprawkami, a poza tym jestem pewien, że większość ogladających ten model na żywo nie zwróci na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Mikele. A to wyszło z tego iż po pierwsze : wachacze plus koła robił kolega dla którego ten śmiglak jest. Chciał spróbować swoich umiejętności. Ja ten zespół miałem tylko wmontować. I wmontowałem nie zwracając na to uwagi a on z braku wiedzy na temat tej maszyny to już wogóle o tym nie miał zielonego pojęcia że jest coś nie teges. O i tak wyszło. Znaczy się można by to rozmontować i zrobić tak jak być powinno. Ale na razie nie mam na to czasu a kumplowi to i tak nie pszeszkadza.

Wiem . Zupełnie nie modelarskie podejście do tematu.

Pozdrowionka

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Mikele.

Ale to zdaje się, jako pierwszy zauważył chazek :

ja bym tylko jeszcze "wypełnił" golenie podwozia głównego:)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.