Skocz do zawartości

SBLim-2 HobbyBoss 1:72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na myśli, że zestawy kolorów zielony oraz oliwkowy były często spotykane. Zielono-brązowego nie spotkałem.

 

Pisząc o 45 plm masz chyba jednak na myśli Lim-y a nie SBLimy?

SBlim z 3-cyfrowym numerem to samolot szkolny. Czy spotkałeś szkolnego SBLima w kamuflażu?

Co innego 4-cyfrowe numery maszyn "bojowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłbyś się nimi podzielić na forum?

 

Na ta chwile niestety nie mam takiej zgody :(

 

Pisząc o 45 plm masz chyba jednak na myśli Lim-y a nie SBLimy?

SBlim z 3-cyfrowym numerem to samolot szkolny. Czy spotkałeś szkolnego SBLima w kamuflażu?

 

Tak ,to SbLimy z 45 PLM i sa w kamuflazu dwukolorowym z 3 cyfrowymi numerami.Zreszta jeden z nich ,613 jest w TBiU nr 117.

 

O ,Tees właśnie zamiescił jego zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie warstwy zielonego. Na pierwszą Humbrole 80 i 105 w proporcjach 1:1, ale było trochę za jasne, więc na druga warstwę poszły 80 i 30 w proporcjach 2:3.

 

Aerograf dalej mi pluje

 

042311134039.jpg

042311133911.jpg

 

Wieczorem położę brązowy i moze zacznę go obijać i brudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update popołudniowy, dlatego nie edytuję poprzedniego wpisu. Kamuflaż położony, ostatni kolor (brązowy) to H 29 i 119 w proporcjach 9:1. Okrutny babol wyszedł po obu stronach kadłuba u nasady skrzydeł. Na szczęście w tym miejscu planuję uzyskać efekt znacznego ubytku farby do pokrycia i zabrudzeń od butów pilota i techników, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby solidnie potraktowac te miejsca papierem ściernym - inaczej musiałbym wszystko zmywac i kłaść lakier na nowo...

 

042311154721.jpg

042311154744.jpg

042311154830.jpg

042311154848.jpg

042311154908.jpg

042311154932.jpg

 

Na szczęście w przyszłym tygodniu mam urlop, więc do przyszłego weekendu powinien być gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymęczyło mnie to malowanie strasznie, aż mi ochota na kończenie modelu odchodziła momentami.

 

042911124158.jpg

042911124215.jpg

 

Nie jestem zadowolony z modelu. Sam zestaw jest bardzo przyjemny, ale malowanie i kalki mi nie wyszły. Dodatkowo ostatecznie zraziłem się do Maskolu firmy Mr. Hobby, łapie za mocno, nie chce odchodzić od powierzchni i rwie się przy zdejmowaniu. Maskol Humbrola jest o wiele lepszy i jak tylko gdzieś go znajdę we Wrocławiu to wracam do niego bez zastanowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele. Widzę po fotkach ze kalki kładłeś na matt. Błąd. Owiele lepiej by siadły na błysk ale teraz to już musztarda po obiedzie.

Ja też już miałem styczność z tym specyfikiem od Mr Hobby i przez chwile myślałem że kurcze to jest klej. Stanowczo nie polecam tego czegoś. Humbrol jest naprawdę super ale ma jedną wade. Ten smrodek jego . No ale z czegoś trzeba być zadowolonym.

Ogólnie jak na razie to to co robisz się mi podoba pomimo że to SF. Zobaczysz co będzie po werniksie. Przybrudzenia też swoje zrobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połozyłem kalki na mat, bo na serio nie miałem już ochoty podchodzić do tematu fachowo. Ja wiem, ze to niezgodnie ze sztuką, ale autentycznie mam dość W 1:72 zazwyczaj cały model lakieruję bezbarwnym błyskiem przed kalkomaniami, ale tu cisnienie ze mnie zeszło całkowicie.

 

Teraz pójdzie na całość bezbarwny mat i, tak jak piszesz, obicia i brudzenie. tylko najpierw musze wytargać ten maskol z wnęk podwozia i dyszy wylotowej, masakra jakaś, siedzi jak diabli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas - nigdy tak nie miałeś? Ja taką traume przechodziłem przy sokole z AJ Model. Co bym nie zrobił to wychodziła taka rzeżnia że masakra. I tak doszło do tego że walnąłem go w kąt i se leży tam do dzisiaj. Trzeba zrozumieć człowieka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwam lekką presję

 

Wybitnej tragedii nie ma, choć oczywiście, że mogło by być dużo lepiej.

 

042911191743.jpg

042911191822.jpg

042911191840.jpg

042911191907.jpg

 

Na to przyjdą jeszcze suche pastele. Washa robił nie będę, bo to głównie przez wash poprzednim razem musiałem zmywać całe malowanie, ale to był ewidentnie mój błąd. Eksperymentowałem trochę i dostało mi się za to ;)

 

Na dole czekają mnie jeszcze lekkie podmalówki, bo zielona farba mi trochę zaprószyła malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.