Skocz do zawartości

T-34/85 - TRUMPETER - 1:16


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna miałem nadzieję, że oba czołgi są takie same bo ten drugi (Trumpeter 1/16 00904 T-34/85 Model 1944 “Factory No174") łącznie z kosztami wysyłki mogę mieć już za 320 zł.

 

Tak na dobrą sprawę ten czołg też by się nadawał na Rudego. Np w odcinku 11 pt. "Wojenny siew", w jednej z ostatnich scen, widzimy Janka, przyglądającego się, jak Gustlik i Tomuś sieją pole. Janek siedzi w wieży z podwójnym włazem dowódcy, czyli takim, jak model Trumpka, z fabryki 174. Inna sprawa, że do odcinka 13, powinniśmy oglądać T-34/76, a nie 85.

Tak więc Rudy kojarzy się z polskim Kaczorem i pojedynczym włazem dowódcy (fabryka 183), ale modelowi czołgu z zakładu 174 też nie można mówić stanowcze nie. Wybór zależy już od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tym rudym to nie łatwa sprawa. Rudego zagrała nawet wersja T-34/85m2

W tym serialu bywa tak że nawet w jednej scenie na 5 ujęć mamy 5 różnych wozów. Faktycznie w odcinku "Wojenny siew" pojawia się czołg z fabryki 174., jest on widoczny w ostatniej scenie tego odcinka na zbliżeniu na siedzącego we włazie Janka - mimo że chwilę wcześnie kiedy czołg jeszcze jechał był to wóz polskiej produkcji.

 

anek siedzi w wieży z podwójnym włazem dowódcy, czyli takim, jak model Trumpka, z fabryki 174.

Fakt ale 183 też może mieć podwójny właz

 

Potwierdzam zatem że Rudego może odegrać czołg z fabryki 174, jeżeli zechcesz zbudować rudego z tej sceny to nie ma problemu faktycznie może być ta wersja

 

PS: Hej a może zrobimy galerię dla RUDEGO, każdy niech zrobi inny czołg ze słynnym numerem 102

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu maszynista ma racje.O ile pamietam to w filmie gralo 21 czolgow, tylko jeden byl produkcji wojennej Reszta to produkcja polska.Kadlubami to one beda od biedy pasowac ( albo przerobki beda niewielkie) Natomiast z wiezami bedzie klopot . Wobu od groma przerobek.Tak ze troche roboty bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, jak do tego jeszcze doliczymy kilka atrap czołgów, to już w ogóle robi się zabawnie. No i te T-34/85M2, o czym wspomniał Maszynista93, które można zobaczyć chociażby w 18 odcinku, grające czołgi z radzieckiej jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze raz wielkie dzięki za info

Jednak zdecydowałem się na T 34/85 z fabryki 183, teraz pozostało mi tylko czekać na doręczyciela, kalki do Rudego też już zamówiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na T 34/85 z fabryki 183, teraz pozostało mi tylko czekać na doręczyciela, kalki do Rudego też już zamówiłem Smile

Liczę na warsztat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat będzie choć by dlatego, że w pancerce jestem cienki (ostatni czołg zlepiłem ponad 30 lat temu) więc bez Waszej pomocy nie obędzie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, znalazłem wczoraj w domu cos takiego....

 

tig4.jpg

 

tig3.jpg

 

tig2.jpg

 

tig1.jpg

 

Jest to chińska zabawka zdalnie sterowana. Model kupiony lata temu, na początku przygody z modelami R/C, teraz zapomniany. Oczywiście ciągle w pełni sprawny.... no prawie w pełni .Ciągle jeździ, działa wieża, strzela kulkami oraz wydaje odgłosy. Jedyne co nie działa to wytwornica dymu... ale to od samego początku. Coś tam terkocze, trzaska ale dym (mimo zalania odpowiednim specyfikiem) nie wydobywa się.

I tak zastanawiam się jakby tu wykorzystać toto do planowanej dioramki.... Póki co skłaniam się do tego żeby z tygrysa zrobić rozbity wóz...

Może Wy macie jakieś pomysły?

 

Andrzej - gratuluję decyzji i czekam z niecierpliwością na Twój warsztat. Ponieważ prace nad moim teciakiem idą raczej w żółwim tempie to mam nadzieję, że zanim skończę zdążę jeszcze dużo podpatrzeć u Ciebie

Przy okazji narobiliście mi wszyscy smaku z RUDYM.... może i ja skłonię się do tych barw..... tylko mam już ruskie figurki... Ale jak mówię, mam coraz większą ochotę na RUDEGO

Andrzej, gdybym się zdecydował, mógłbyś mi zdradzić gdzie dostałeś kali do RUDEGO ? Będę wdzięczny i dłużny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek luknij do tematu kol. madeira, on właśnie przerabia taką samą zabawkę:

viewtopic.php?t=23018

 

Odszukaj na allegro użytkownika darek_koscinski, w ofercie miał 20 kpl. kalek po 26 zł. za sztukę. Co prawda aukcja już się zakończyła ale możesz wysłać mu zamówienie mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna wczoraj zamowiłem model w EXITO a dzisiaj dostałem taką odpowiedź:

 

Aktualnie niestety nie ma modelu zamówionego przez Pana. Nie ma go też u dystrybutora i nie wiadomo kiedy będzie.

 

W takim razie chyba kupię T 34/85 z fabryki 174 i zrobię Rudego z odcinka "Wojenny siew"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba kupię T 34/85 z fabryki 174 i zrobię Rudego z odcinka "Wojenny siew"

Może być i taki - dla urozmaicenia naszego tematu

 

 

Przy okazji narobiliście mi wszyscy smaku z RUDYM.... może i ja skłonię się do tych barw.....

To za dużo nie myśl i wal na 102

 

I pytanie - winiet(k)a w tej skali może być ciekawie rozwal tego TYGRYSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba kupię T 34/85 z fabryki 174 i zrobię Rudego z odcinka "Wojenny siew"

Może być i taki - dla urozmaicenia naszego tematu

Skoro tak mówisz, niech tak będzie - kupiłem

 

Jak się okazuje czołg ten grał również w 7 odcinku "Rozstajne Drogi"

 

6b4b523be6094ab1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.. a ja mam pytanie... jeśli się zdecyduję na polskie malowanie (RUDY) to jaka farba ??? Tak jak oryginał (np. PACTRA Russian Green-A112) czy może Polish Khaki-A67 ???

Znalazłem też kalki na rudego w 1:35 (a mam też taki model od Tamiya)... więc teraz dylemat...

Tygrys pójdzie na rozwałkę.... przy okazji... mam pewien pomysł...

Kiedyś na ... chyba hiszpańskim forum odnośnie budowy Bismarck'a znalazłem super ciekawy efekt, gość zrobił efekt wystrzału działa. Wtedy nie wczytywałem się a teraz nie mogę odnaleźć tematu... ale wygladąło to tak jakby z lufy wypuścił drut (stelaż) a na nim z waty (?) lub innej włókniny zrobił kłęgowisko jakby dymu, wszystko było pomalowane oczywiście na czarno, w środku zółto-czerwone jak ogień... efekt niesamowity.... Myślę nad podobnym jako dym np. z silnika tygrysa... Może ktoś wie jaka to technika i jak to uzyskać ?? Będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni pracy a efekt..... mało spektakularny

Niestety trumpek nie postarał się zbyt... dużo było poprawiania i szlifowania przy amunicji. Na dodatek jak poprzednio... w pociskach montowanych z boku wieży na wieszaku (od wewnątrz ) klamry są odlane razem z łuską Trzeba będzie znów napocić się retuszem....

Na szczęście cała reszta (ta w kasetonie w tyłu wieży) jest już OK.

 

Tak to wyszło

t30.jpg

 

t29.jpg

 

Wieszaki mają od wewnątrz szwy.. ale po osadzeniu amunicji i tak ich nie będzie widać

 

Koledzy, liczyłem na odpowiedź w sprawie malowania polskiej wersji... a tu cisza... Czyżby już wszyscy byli znudzeni wątkiem , bo do okresu wakacyjnego jeszcze troszkę zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trumpek nie postarał się zbyt... dużo było poprawiania i szlifowania przy amunicji. Na dodatek jak poprzednio... w pociskach montowanych z boku wieży na wieszaku (od wewnątrz ) klamry są odlane razem z łuską Trzeba będzie znów napocić się retuszem....

Na szczęście cała reszta (ta w kasetonie w tyłu wieży) jest już OK.

Kurna na ebay'u widziałem metalowe pociski ino wtedy jeszcze nie byłem zdecydowany na zakup czołgu

 

Koledzy, liczyłem na odpowiedź w sprawie malowania polskiej wersji... a tu cisza... Czyżby już wszyscy byli znudzeni wątkiem , bo do okresu wakacyjnego jeszcze troszkę zostało

Też był bym zainteresowany kolorami farbek, najchętniej z palety Pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej.... metalowe pociski które i tak będą zamknięte w wieży i żeby je zobaczyć trzeba ją zdjąć i zaglądać.... hmm... można ale po co ??? Myśle, że decydując się na takie gadżety to już trzeba by naprawdę robić wszystkie duuuuże zmiany i poprawki... a wtedy to dopiero byłaby zabawa (nie wspominając o czasie i kosztach )

Ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Co do koloru, tak sobie myśle, że przecież wozy dla naszej brygady były dostarczane od naszych sojuszników-przyjaciół ... więc i ich malowanie powinno być fabryczne, więc np. Pactra Rusian Green A112 powinna być OK. Kurna takie to były dziwne czasy, że fotografia kolorowa była w powijakach, a nawet jeśli by się znalazło jakieś kolorowe zdjęcie z okresuto jak tu wierzyć w reprodukcje koloru ? A znów z tego co kojarzę, czołgi widziane gdzieś w muzeum czy wręcz wraki na poligonie (w latach dzieciństwa jeszcze takie stały ) były właśnie takie... zielone. Hm... Ciężka decyzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie polskich T-34, to malowano je kolorem khaki. To oczywiście miało miejsce już w okresie późniejszym. Nie wykluczone, że wcześniej korzystano ze standardów rosyjskich.

Natomiast czołgi wyprodukowane jeszcze w czasie wojny i po wojnie nieremontowane, siłą rzeczy posiadały rosyjską zieleń, określaną jako olejną farbę podstawowego użycia 4BO, ciemnozielono-oliwkową. To oczywiście farba regulaminowa, natomiast jak to różnie bywało, to każdy wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej.... metalowe pociski które i tak będą zamknięte w wieży i żeby je zobaczyć trzeba ją zdjąć i zaglądać.... hmm... można ale po co ??? Myśle, że decydując się na takie gadżety to już trzeba by naprawdę robić wszystkie duuuuże zmiany i poprawki... a wtedy to dopiero byłaby zabawa (nie wspominając o czasie i kosztach )

 

Ceny ze sklepu JADARHOBBY:

lufa działa - 85,01 PLN

blachy zewnętrzne - 103,44 PLN

blachy wewnętrzne - 103,44 PLN

błotniki - 47,85 PLN

do tego pociski z ebay'u - 15 $ za 9 szt. (cena wylicytowana z kosztami wysyłki)

Razem wychodzi tyle co sam model, może i masz rację szczególnie że to będzie mój pierwszy czołg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Kolego... w Twoim przypadku to chyba nie ma znaczenia czy to pierwszy model czołgu czy nie...

Co do malowania, ja zdecydowałem się na Pactrę A112 z małą domieszką czeni i olive drab (taka moja odmiana polskiego malowania ). Jeśli efekt byłby niezadowalający zostanę przy czystym A112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Temat zdążył troszkę ostygnąć ale wiecie jak to jest.. w pracy dużo pracy, za oknem upały (chociaż ponoć okres burzowy... a u mnie ani kropli deszczu... jakby inna (lepsza ? ?) Polska)... i tak zleciało.

Na początek informacja - zdecydowałem - będzie RUDY . Kalki już zamówione, jadą.

 

A teraz co nowego ?

Beczki zostały uzbrojone w obejmy oraz uchwyty

t31.jpg

 

pociski montowane na ściance wieży są już wklejone w wieszak

t32.jpg

 

została jeszcze sprawa domalowania metalowych elementów klamer mocujacych

t33.jpg

 

Tylna płyta pancerna ma zamontowane obejmy do beczek

t34.jpg

 

i przymiarka z beczką

t35.jpg

 

t36.jpg

 

Poza tym w górnym pancerzu od wewnątrz zlikwidowałem wszelkie otwory montażowe (mocowanie wyposażenia na zewnątrz pancerza - szpachla). Teraz wszystko w podkład i niedługo przygotowania do koloru. Jednak, żeby nie robić 2x farby (i uniknąć różnych odcieni) z malowaniem chyba się wstrzymam do czasu skończenia wieży. Teraz więc zabieram się za uzbrojenie wewnętrznej części górnego pancerza (mechanizm otwierania włazu kierowcy, stanowisko strzelca, półki z amunicją itd), a następnie za wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przedstawiam to co zrobiłem przez weekend. Wykończona przednia płyta pancerza - od środka, wraz z włazem kierowcy-mechanika

 

t39.jpg

 

t38.jpg

 

t37.jpg

 

Co do brudzenia, to co widać można potraktować jako wsępne przetarcia. Myślę, że jak będzie całość gotowa to po sidoluksie pokuszę się na wash'a olejnego, wtedy powinno to wszystko nabrać większego realizmu...

Teraz, tak jak planowałem wcześniej, biorę się za wieżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz... troszkę więcej czasu, praca ruszyła z kopyta a tu nie mogę wstawić zdjęć....

"Określenie wymiarów obrazka nie było możliwe."

Czyżby jakieś kłopoty z naszym forum czy może problemy z generowaniem linków w Photobucket ?????

Generuję standardowe 1024x768, ale i 800x600 tez nie pomaga :( hmm...

Poczekamy, mam nadzieję, że wszystko szybko wróci normy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.