Skocz do zawartości

MiG-19PM Trumpeter 1:48


Darek 1614

Rekomendowane odpowiedzi

Darku,

 

Mam do Ciebie małe pytanie, mianowicie dlaczego nie podwiesiłeś mu pocisków rakietowych.

 

Mam taki model, tylko w 1:32 i będę go robił w barwach zaprzyjaźnionego lotnictwa NRD, w malowaniu deformującym z końca ich eksploatacji.

 

Sam model suuuperancki i a sam samolot kawał historii...mojej ulubionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już Cię wystarczająco chwalili więc nie będe tu wymyślał kolejnych "epitetów" ;) Jako wielki fan radzieckich/rosyjskich konstrukcji mogę tylko powiedzieć że jest bardzo dobrze Aczkolwiek podziwiam za wybór trumpka bo jak na mój gust to za tą cenę można kupić o wiele lepsze modele. Nie mówię konkretnie o 19 bo wiem że ciężko dostać ten model w tej skali. Ja wyhaczyłem 19stkęw wersji S z Historic Plastic Models i w zasadzie dałem tylko 90 zł. Trochę roboty było ale przynajmniej nie kląłem że drogo wyszło ;)

 

No ale co to kto to, Twój model zasługuje na wysokie uznanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może masz rację ale jako że jestem fanem modeli w polskim malowaniu zależało mi na wersji PM. Ceny jaką za niego dałem nie pamiętam ale jeżeli nie utkwiła mi ona w pamieci to znaczy że nie była aż taka wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania modelu. Razi mnie przód bo Trumpeter całkowicie go "skopał". Nie mam tu pretensji do Darka. Po prostu model taki jest i w 1/32 jest taki sam (zły). Wymiana jest trudna zamienników brak a od 0 to wiadomo

 

A co jest tam takie skopane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malowanie jak już wspominano - świetne model tym bardziej mi się podoba gdyż 19stka nie jest zbyt często podejmowany tematem, takim troche "zapomnianym MiGiem" mimo iż podobno najdłużej z wszystkich produkowanym (nie mylić z najliczniej produkowanym), mi takie brudzenie bardzo przypada do gustu fajnie że opisałeś patenty na malowanie, moje pytanko - po łoszu, zaciekach - czym ostatecznie zabezpieczasz? (w sensie - czy po łoszowaniu i zaciekach kładziesz jeszcze jakiś bezbarwny?jaki?)

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest problem, ponieważ model po całej operacji brudzenia nie został niczym zabezpieczony. Na tym etapie uzyskałem fajny metaliczny połysk i pryskając go matem lub półmatem mógłbym ten efekt zepsuć, natomiast lakier błyszczący jaki posiadam w zasadzie nigdy nie wysycha do końca (nawet po roku jak biorę model pomalowany tym lakierem w ręce to się jeszcze klei do palców) więc wolałem pozostawić model w taki stanie w jakim jest obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próbuj z innymi lakierami, inna firma itp. szkoda powłoki lakierniczej, a lakiery metaliczne nie lubia sobie istniec bez zabezpieczenia.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próbuj z innymi lakierami, inna firma itp. szkoda powłoki lakierniczej, a lakiery metaliczne nie lubia sobie istniec bez zabezpieczenia.

 

Pozdrawiam.

Przemek.

 

ale metalizer już został zabezpieczony - 2ma warstwami sido przed washem więc spokojnie

 

Darek dzięki za odp! mat czy satyna to faktycznie nie byłby dobry pomysł, z błyskiem też różnie, chyba faktycznie najlepiej zostawić tak jak jest - na metalicznym poszyciu matowy brud, jak w życiu

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładnie wykonany. Starannie sklejony i pomalowany. Nie będę już ćwierkał bo koledzy wyśpiewali już pochwalne peany na temat Twojego modelu. Należą Ci się duże brawa. Mig-19 zawsze mi się podobał ze względu na kształt skrzydeł i podwójny wylot silników. No i za ten wylot chciałbym Ci wbić małą szpileczkę w pupsko. Dlaczego tak ładnie pomalowałeś model, perfekcyjnie zrobiłeś "brudzing" a zapomniałeś o wnętrzu wylotów spalin chmm ? Powinien być trochę ciemniejszy niż kolor całego płatowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model. Gratulacje! Washa linii podziału ukradnę do swojego Lima. Efekt bardzo mi się podoba.

Naprawdę superpraca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, model bardzo ładnie się prezentuje

widać doświadczenie i wkład pracy.

 

dla mnie takie drobiazgi jak 'brak prowadnic', 'nie pod tym kątem', czy inne tego typu 'sratytaty' schodzą na dalszy plan, jeśli w ogóle mają jakiekolwiek znaczenie. model jest świetny i wiem, że przede mną jeszcze bardzo dużo modelarskiego doświadczenia do zdobycia, zanim byłbym w stanie zrobić choćby w połowie tak dokładny model jak ten.

 

bardzo mi się podoba i jeszcze raz gratuluję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.