Skocz do zawartości

Steyr 1500 A Bus - TP Model - 1/72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie mogę się doczekać aż to wszystko pomalujesz.

 

Brnę powoli do przodu

 

Mała aktualizacja

 

Zrobiłem lekki wash na busiku, dorobiłem i pomalowałem plandekę

 

 

st5.jpg

 

Przerobiłem drzewo czyniąc je bardziej "zwięzłym" co można porównać oglądając poprzednie posty

 

d1.jpg

 

Teraz winietka będzie wyglądała mniej więcej tak

 

m1.jpg

 

Odnośnie winietki mam pytanie: Czy w miejscu czerwonej elipsy coś jeszcze umieścić (np. mały krzaczek) bo w "naturze wygląda to trochę .... pusto

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj, ale coś niewielkiego, żeby nie przysłonił autobusu.

Też tak myślę dlatego napisałem "np.mały krzaczek". Zastanawiam się też nad motocyklem, którym podjeżdża oficer i "rozgania" to towarzystwo. Nawet by to grało z uciekającym niemiaszkiem do audobusu, pakującym przyczepkę i tym "nieborakiem" co próbował wstać od stołu, ale chyba mu nie wyszło

 

Dorób jeszcze z cieniutkiego drucika "sika" temu niemiaszkowi, co cedzi ziemniaki koło drzewka .

 

pozdrawiam

Grzesiek

Jest to w planach, ale nie z drucika tylko z cienkiego światłowodu, który już czeka na odpowiednią chwilę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta,tak - Herr Major rozganiający imprezowe towarzystwo.

Niestety, oficerka nie będzie, bo po przymiarce beemki z koszem okazało się, że zrobiło się ciasno (musiałbym zrezygnować z drzewa za busem, a to z kolei mi nie pasuje). Tak to jest jak się ma podstawkę, a później coś na to wstawia :( ).Dorabiam za to jeszcze jednego niemiaszka przy stole, bo trochę przy nim jest pusto

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ruszyła sprawa "czerwonej elipsy" . Zastanawiam się nad dwoma wersjami

 

Pierwsza to kucharz próbujący danie z kociołka + mały krzaczek ( jeszcze brak paleniska, ale z tym muszę poczekać do czasu rozstzygnięcia, którą wersję wybiorę)

 

p3.jpg

 

Druga - nie ma wersji 1 za to jest "Herr major" ( nazwany tak przez kolegę plastikk ) i wypinający mocno pierś uczestnik libacji przyjmujący na klatę przekleństwa oficera

 

p4.jpg

 

Którą wybrać ?

 

Może zauważyliście, zmieniła się trochę podstawka Doszedł jeszcze jeden biesiadnik przy stole śmiejący się z "nieszczęścia" kolegi i pojawiła się polna droga (jeszcze nie malowana), bo trochę monotonnie było

 

pozdrawiam i czekam na sugestie co do tego, którą wersję wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to całość wygląda pięknie... podstawka, pojazd i biesiadnicy

Zaś co do mojej opinii który wariant wybrać... to ja bym stawiał na kucharza, scenka z oficerem jakoś mi się nie widzi... podejrzewam że ci bardziej trzeźwi też by zareagowali na jego widok a nie tylko jeden... a tu tak jeden śmieje się, dwaj inni coś tam grzebią przy przyczepce no i jak jest dalej ten jeden sikający to że tak powiem ma olewkę.

No i do czego zmierzam obecność oficera była by stresująca dla biesiadników a sam oficer to podejrzewam że by postawił na nogi wszystkich swoim krzykiem.

Dlatego ja stawiam na kucharza doda klimatu całej biesiadzie.

Powodzenia i raz jeszcze pięknie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wersja z kucharzem bardziej przypadła Wam do gustu, co przyznam szczerze mnie cieszy. Taką sobie w gruncie rzeczy założyłem ( można było tego się domyśleć po zdjęciach ), ale chciałem usłyszeć Wasze zdanie . Wszystko już wiadomo więc biorę się do pracy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...: czy tylne koło w trakcie jazdy nie będzie ocierać o nadkole? Bo są na mój gust za blisko siebie...

 

To co widać na zdjęciu to złudzenie kąta patrzenia. Tak naprawdę jest między 0.5-1,0 mm co daje w rzeczywistości przy tej skali między 3,6 - 7,2 cm więc wystarcza tym bardziej, że autko jest trochę "dopakowane" i ciągnie przyczepkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedziemy dalej. Busik w zasadzie skończony ( no może jeszcze będą małe korekty kurzenia), dostał oleje, obicia, pigmenty i parę dodatków. Oto efekty

 

s8.jpg

s4.jpg

s5.jpg

s6.jpg

s7.jpg

 

Coś zmieniać, a może poprawić?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwe ''nawożenie'' - gwarancją dobrych zbiorów.Jest fajnie.Jurgen spadł z zydelka,Hans ma śmiechawkę a Helmut podlewa.

Ino kuchmaister taki tylko przy osamotniony przy garach.Co on tam pitrasi?Gulaszowa?

A tak w ogóle to odwrót i wracamy ''do domu''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.