Skocz do zawartości

Relaja z budowy VOLVO VN 670


adigromb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Życzę powodzenia w budowie!

 

Masz jakąś wizję, czy może odwzorowywujesz oryginał

 

Pozdrawiam,

Przemek.

 

Ps. co mamy krytykować, jak same pudełko pokazałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne fotki już nie długo narazie nie mam aparatu dobrego ale już nie długo powinny się pojawić. Rama jest już troche sklejona przednie i tylne zawieszenie też. raczej będe odwzorowywać się podobnie tak jak z pudła ale nie całkiem do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam nareszcie dodam nowe fotki praca idzie powoli

tak wygląda skrzynia i wał

 

970898cbbaee07dam.jpg

 

13dc9286c4cfaf46m.jpg

 

rama została pomalowana podkładem i na czarny błysk

 

bafb531e2b9dcea6m.jpg

 

4e866ac0baf1bfcbm.jpg

 

a tak wyglądają kolejno sklejone koła przednie tylne

 

4ce6b11900bdee59m.jpg

 

d039e63a8eecb71am.jpg

 

d15de0d99a7dfc5em.jpg

 

aa88e7f853109c3bm.jpg

 

3b74dd687a79941cm.jpg

 

d58c28a46614682em.jpg

 

77602f9cc6ba3bf8m.jpg

 

poduszki zotaną pomalowane jeszcze na srebrno z góry i z dołu

 

b4dcf793b4700263m.jpg

czekam na wasze cenne rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę coś podpowiedzieć to nie maluj poduszek na srebrno w całości, tylko tą cześć dolną która "pracuje" w miechu, pozostałą część czyli górną okalającą część dolną należy machnąć w kolorze gumowym czyli czarnym.

 

Pozd Marcus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Fajnie to wszystko wygląda tylko dopatrzyłem się nieoszlifowanych szwów po łączeniach form, ot chociażby na łączeniu połówek tylnych mostów i na belce w przednim zawieszeniu. Poza tym wydaje mi się, że w okolicach przedniego zawieszenia farba nie dokładnie pokryła i widać prześwitujący podkład.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam nareszcie nowe fotki

 

Rama:

 

7037fa2b118912b6.jpg

 

Tylne mosty:

 

05dd84322dbe9e62.jpg

 

Rama od góry:

 

b6a9c5fcfd1356e2.jpg

 

Skrzynia:

 

86a3d1f0b3850394.jpg

 

Części w tym zbiorniki na powietrze i akumulatory:

 

8e4cecd62a76edce.jpg

 

Baki a także komin na jednym z baków jest pomalowane mocowanie na czarno ale reszta jeszcze nie ponieważ nie dokończyłem:

 

5163eb9a4c6472ec.jpg

 

Prosze o rady i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kolega prosi o rady, a potem przechodzą one gdzieś mimochodem... nic to, z nowych spostrzeżeń dodam, że coś musiałeś pokiełbasić z "akumulatorami hamulcowymi" jak to się pięknie nazywa trzeciej osi - wyglądają ja te od skrętnej zamontowane na płask Poza tym teoretycznie pod maską Vnki pracują silniki Volvo i Cumminsy, a więc atrapa miski silnika powinna być raczej zielona lub czerwona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem - siła wyższa

Mówiąc akumulatory (wzmacniające siłę hamowania), mam na myśli "kulki" znajdujące się na tylnych mostach - te na ostatniej powinny być zamontowane w podobnej pozycji jak te na środkowej, a nie na płask. Wydaje mi się też, że również powinny być w kolorze ramy.

 

P.S. Jeśli ktoś zna dokładną i jedynie słuszną nazwą tych "kulek", to niech się wkońcu wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

te "kulki" (raczej ma to kształt cylindrów ;-) ) to siłowniki hamulcowe.

W volvo (US/CA) cały układ napędowy malowany jest tym samy kolorem (wyłączając silnik i skrzynię biegów) - chyba że klient zażyczy sobie inaczej.

Miechy powietrzne zawieszenia to guma, a więc kolor czarny bez połysku lub półmat.

Ciekawostką jest, że element "pracujący" w miechu nie jest srebrny tylko malowany na ten sam kolor co rama, mosty itp.

 

Co do siłowników hamulcowych w VN'kach, to te na drugim moście mogą być takie same jak te na osi kierowanej (małe), ale zawsze instalowane są wzdłuż pod lekkim kątem, tak jak na pierwszej osi napędowej. Siłowniki na pierwszej osi napędowe zawsze są duże.

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba, zwłaszcza ta rama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.