Skocz do zawartości

Su-7 BKŁ Kopro 1/72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

Na 9 stronie są własnie BM, więc to to małe miki, ale to zdjęcie ze str. 13 mnie trochę zaskoczyło. Tak czy inaczej, chcę wykonać model z 6 węzłami podwieszeń. Zróżnicowanie kolorów między płatowcem a pokrywami luków widać tak czy inaczej, po prostu będę musiał dobrać bardzo łagodną róznicę między obydwoma kolorami, na całość na koniec i tak pójdzie matowy bezbarwny więc myślę, że uda mi się osiągnąć efekt jak na zdjęciu, które dałem w pierwszym wpisie w temacie.

 

 

Co do podwieszeń - planowałem zrobić z żywicy 6x S-24, ale zastanawiam się, czy nie zrobić żywicznych UB-16, bo te przydadzą się też i do innych modeli. Są jakieś zdjęcia naszych w konfiguracji 6x S-24? Bo kwitów na UB-16 jest multum ;)

 

 

edit:

 

Dorobiłem celownik:

050711174707.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale mam wątpliwości co do malowania chodników na przykadłubowych sekcjach skrzydła, bo raz są a raz ich nie ma. Ktoś wie, jak to było z tym elementem? Malowano je na naszych siódemkach, czy nie?
Według informacji jakie mam malowano takie pasy po obu stronach kadłuba.

Miały szerokość 630mm.

Były w takim samym kolorze jak pas przeciwodblaskowy przed wiatrochronem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy 2:0 dla malowania pasów w odpowiedziach, dzięki

 

Postępy prac na dziś. Trochę w kabinie, trochę w przedniej wnęce podwozia i dyszy wylotowej, wywierciłem też otwory "odkurzacza".

 

050811130933.jpg

050811131028.jpg

050811170639.jpg

050811175346.jpg

050811175725.jpg

050811175800.jpg

 

Niedługo powinienem sklejać kadłub, ale z przymiarek wychodzi mi, że będzie to niezła przygoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzeźbię zestawową, dorobię zastrzał, spróbuję dodać tłumiki shimmy i przewody, ale żeby to jakoś bardziej przerabiać czy robić od podstaw to nie, za krótki jeszcze jestem na to. Tylne golenie też nieznacznie wzbogacę - uplastycznię siłowniki i zastrzały, dodam przewody itp.

 

ps. Macie jakieś skuteczne patenty na szpachlowanie i szlifowanie łączeń na modelach z wypukłymi liniami podziałowymi? Zacząłem rano kleić kadłub i już teraz widzę, że szlifowania będzie sporo, a nie chciałbym usunąć linii podziałowych. Szpachlowałem łączenia klejem i nadmiar będę usuwał debonderem, ale sądzę, że to będzie jeszcze za mało na obróbkę. Czeka mnie tylko i wyłącznie szlifowanie od linii do linii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co mnie martwi, to lunie biegnące w poprzek kadłuba, prostopadle do łączenia i biegnące na obu połówkach. Co do maskowania - od jakiegoś czasu je stosuję, bo jest naprawdę dobrym patentem ułatwiającym robotę. Popróbuję z tym zmywaczem wamodu, zobaczymy jak to wyjdzie, pospiechu nie ma ;)

 

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom, tych linii na modelu jest trochę, poza tym, do tej pory z odwzorowywaniem linii radziłem sobie dość chałupniczo za pomoca skalpela i trójkatnego pilnika, a na tym modelu nie chciałbym eksperymentować. Zanim zacznę robić modele z pełnym trasowaniem wolałbym poćwiczyć na jakimś starociu. Czeka mnie trening cierpliwości i dokładności przy szlifowaniu i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele a nie myślałeś o przetrasowaniu tego su ,nie ma tego dużo
Robert, nie żartuj... jest tego całe multum na tym modelu.

Linie to pół biedy, ale wszelakie kwadraciki, kółeczka i elipsy, czyli luki to ogrom rycia i cierpliwości.

Sam niedawno skończyłem rycie skrzydeł i mam dość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luków faktycznie od cholery ,decyzja należy do Mikele ale jest jedyny dostępny w tej skali i warto by było zaryzykować,takie jest moje zdanie ,ja szybko się z nim nie zmierzę bo jakoś do modeli su/modeli nie samolotu/ nie mam serca może to uraz po Su 22 z Pantery ? wolę "21"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma co narzekać na ten zestaw. Stary jest, toteż ma swoje wady, ale klei się dobrze, poza tym, chcąc mieć solidną kolekcję polskich skrzydeł na półce jest się skazanym na takie modele ;)

 

Skleiłem kadłub. W większości miejsc za szpachlę wystarczył klej, tylko na dziobie i przy dyszy wylotowej trzeba było użyć zwykłej szpachli, żeby wyrównać całość.

 

051011164155.jpg

051011164241.jpg

 

Zdjęcia nie przedstawiają finalnego wyglądu, tylko po pierwszej obróbce. Na to poszła jeszcze jedna warstwa szpachlówki i kolejny szlif i wygląda to moim zdaniem zadowalająco. Niestety w tych miejscach zeszlifowałem linie podziałowe, ale tragedii nie ma. Reszta kadłuba wygląda ok. Klej i debonder to dobry zestaw do wyprowadzania powierzchni kadłuba przy łączeniach.

 

W międzyczasie zrobiłem też fotokarabin do kabiny. Mocno uproszczony i kuleje trochę z proporcjami, ale jest. ;)

 

051011164034.jpg

Strasznie wielkie ziarno farby wyszło na zdjęciu, aż się sam zdiwiłem. Całość to ok 4x2x2mm, więc gołym okiem tego zupełnie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest! Makrozblizenia 72-ki maja to do siebie, ze wyciagaja wszelkie syfki. Wystarczy jednak popatrzec na zblizenia np. samego plastiku, aby stwierdzic ze wcale nie jest tak zle.

Poza tym wspanialy temat i piekna rura.

Dziwie sie, ze stary KP jeszcze nie doczekal sie nastepcy, nawet w postaci jakiegos "przerytego" modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi-24W z Hobby Bossa, z silnikami z żywicy z odlewów ze Zvezdy, a mi-24D właśnie z zestawu Zvezdy. Najpierw pójdzie wersja W, bo mam kalki z "sępem" dla numeru bocznego 730, Mi-24D później, bo ciągle poluję na kalkomanie z godłem ze skorpionem do nb 461. Numer jakoś dosztukuję z kalkomanii, które mam, ale godeł potrzebuję, wiec jak ktoś ma zbędne to ja chętnie przygarnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.