Skocz do zawartości

Su-7 BKŁ Kopro 1/72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli piszesz o odkurzaczu, to jest dorobiony, z dwóch kawałków igieł 0.45mm. Jest widoczny na wcześniej zamieszczonych zdjęciach.
No właśnie o odkurzaczu myślałem. To modelowe wybrzuszenie biegnące wzdłuż kadłuba, zdaje się być nieco za płaskie w porównaniu z oryginałem i myślałem, że pokusisz się o jego dorobienie od podstaw, stąd moja wypowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód do odkurzacza zostawiłem taki jak był, ale po malowaniu stwierdzam, że rzeczywiście można by go zrobić od podstaw, bo ten jest trochę mało widoczny.

 

Dziś już po malowaniu. I na początek istotne info. Farby Humbrola MET 56 i 27001 to dokładnie to samo. Normalnie ręce mi opadły ;) Godzinę maskowałem luki pomalowane 56, naniosłem 27001, zdejmuję maskowanie, a tu żadnej różnicy w odcieniach

 

Po MET 56:

060411120610.jpg

060411120629.jpg

060411120652.jpg

 

Po maskowaniu:

060411150254.jpg

060411150316.jpg

 

Narobiłem się jak głupi z tym maskowaniem, szkoda, że na darmo

 

Po 2 warstwach 27001:

060411175046.jpg

060411180042.jpg

060411175331.jpg

060411175947.jpg

 

Przynajmniej MET 53 na dyszy i osłonach żarowych i pas przeciwodblaskowy i chodniki widać po zdjęciu maskowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dziś już po malowaniu. I na początek istotne info. Farby Humbrola MET 56 i 27001 to dokładnie to samo. Normalnie ręce mi opadły ;) Godzinę maskowałem luki pomalowane 56, naniosłem 27001, zdejmuję maskowanie, a tu żadnej różnicy w odcieniach "

 

 

No chyba nie do końca, bo 27001 to metalcote, czyli trzeba go przepolerować, a on to lubi. I wtedy się różni, choćby fakturą i połyskiem. Poza tym gdzieniegdzie do polerowania możesz użyć na szmatce. czy np. chusteczce higienicznej zwykłego grafitu. Wtedy bankowo się lekko odcień zmieni. Tylko metalcote MUSI mocno wyschnąć, bo inaczej kiszka. Próbuj, bo świetnie Ci idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trochę mnie pocieszyłeś. I tak bym go polerował, bo faktuja jest trochę chropowata (z resztą widać na zdjęciu z makro), ale jakoś specjalnych rezultatów się nie spodziewałem prawdę mówiąc. Zostawię go do wyschnięcia do jutra i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Cieszę się, że się robota podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele tak sobie pomyslałem, że niepotrzebna ta Twoja robota z maskowaniem luków była.

Linie są wypukłe, mogłeś więc rozrobić nieco rzadkiego ciemniejszego odcienia i patyczkiem lub cienkim pędzelkiem zapuscić kropelki na powierzchnie które mają być ciemniejsze.

Efekt z pewnoscią byłby dobry (przetestowałem wprawdzie nie na Su-7, ale działa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto mocno warsztatowe, farby jeszcze świerze. Mieszanina H53 i H56 pół na pół. Na razie wygląda ciemno, ale w miarę schnięcia zawsze jaśnieje. Przegiąłem trochę z polerowaniem na przedniej części kadłuba, będę w tym miejscu jeszcze raz malował bazowym. Poza tym myślę, że na koniec efekt będzie znośny.

 

061011194631.jpg

061011194658.jpg

061011194718.jpg

061011193703.jpg

 

Polerkę na skrzydłach i usterzeniu też jeszcze będę poprawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat nie umarł, ale ostatnio mało czasu na dłubaninę, więc i postepy były niewielkie, dopiero teraz jest co pokazać.

 

Kalki+bezbarwne+suche pastele. Dam chyba jeszcze z jedną czy dwie warstwy bezbarwnego matu, bo ciągle się błyszczy, moim zdaniem za bardzo.

 

062511131755.jpg

062511131818.jpg

062511131848.jpg

062511131909.jpg

062511132800.jpg

062511132818.jpg

 

 

Za bardzo moim zdaniem rzuca się w oczy pokrycie kadłuba w okolicach kabiny, ale już nic nie będę z tym robił. I tak jest lepiej niż było. Szachownica na lewym skrzydle jest krzywo, ale tak mi mocno na MR Set złapała, że przy próbie poprawienia zaczęła się rwać, więc żeby nie robić demolki zostawiłem w takim położeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.