Skocz do zawartości

Su-7 BKŁ Kopro 1/72


Mikele

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Biorąc pod uwagę, że ostatnie cztery dni miałem wyrwane z życoirysu z powodu wystawy w Bydgoszczy (co bynajmniej nie znaczy, ze narzekam ) to i postępy mizerne.

 

Pokończyłem chwyty powietrza na kadłubie i doklepiłem stateczniki poziome w pozycji na lekkie wznoszenie, takiej jaką najczęściej mają na postoju z ciśnieniem w instalacji.

 

052211095351.jpg

052311195920.jpg

 

W sumie zostaje mi uzupełnić przewody we wnękach podwozia głównego i pomaskować oszklenie i się biorę za malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe wtrącenie jeżeli Mikele pozwoli.

Zestawy ResinArtu do Su-7 są dwa. Koła z przednią golenią oraz wlotami powietrza oraz zbiorniki PTB-600.

zakupy010.jpg

Zestaw podwoziowy wygląda tak:

zakupy001.jpg

Zdjęciem zbiorników aktualnie nie dysponuje ale są świetnie odlane z wypukłymi liniami (spawy) oraz precyzyjnymi detalami ustalaczy zamka.

Jak widać mi trafiła się szara żywica a koledze "mydełko".

Firma się rozwija, w necie można poszukać ich pełną ofertę pod adresem www.resinart.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano szkoda. W ogóle radzieckie szturmowiki w 1:72 sa potraktowane mocno po macoszemu.

 

A odpowiadając na pytanie Roberta o barwy. Całość Humbrolem 27001, a pokrywy luków i powierzchnie sterowe Humbrolami 56 i 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bardzo skromne uaktualnienie prac nad modelem, ale to dlatego, że mi więcej czasu ostatnio absorbuje motocykl (niestety naprawa, nie easy ridersko )

 

052811172032.jpg

052811172116.jpg

 

Jak widać na załączzonym obrazku, skończyłem OCP. Pomalowałem też kolorem wnętrza osłony kabiny pilota. Po przyklejeniu ukazały się szczeliny miejscami szerokie na 1 mm Na szczęście płynna szpachla Mr Hobby jest swietna na takie ewentualności. Boję się tylko, że będzie widoczna od wewnątrz po zdjeciu maskowania, a nie mam jak jej od środka pomalować, bo nie zmieszczę pędzelka koło szyby celownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem malowanie. Pierwszy kolor to szary H147 z odrobiną zielonego H80 (oba matowe), gdyż wszystkie publikacje o polskich Su-7, na których się opieram, podają kolor pasa przeciwodblaskowego i chodników na skrzydłach własnie jako zielono-szary. Proporcje ok 20:1, stąd tylko lekki zielonkawy odcień.

 

052911181428.jpg

 

Teraz maskowanie, czarny podkład i metalizery.

 

ps. z rozpędu zapomniałem zamaskować OCP. Jak farba wyschnie zmyję z niej napylony lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się dziś miałem brać za malowanie, ale w ostatniej chwili zorientowałem się, że nie przykleiłem pylonów podwieszeń.

 

No to są:

 

060211220300.jpg

060211220356.jpg

060211220414.jpg

 

Tu także bez szpachli się nie obejdzie. W sumie chyba tylko płytowych stateczników, z racji ich samocowania, nie szpachlowałem w tym modelu

 

W weekend już na 100% powinienem wystartować z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład położony.

 

060311214253.jpg

060311214316.jpg

 

Jutro najpierw punktowo MET 11 i MET 56 na pokrywy luków, później maskowanie, a wieczorem pierwsza warstwa głównego lakieru.

 

Preshadingu nie robię, bo na wypukłych liniach podziałowych i tak się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preshadingu nie robię, bo na wypukłych liniach podziałowych i tak się nie sprawdzi.

 

Gdzieś wyczytałem ,że przy metaliku daje się czarny podkład a preszajding z jasnego koloru wtedy wychodzą ciemne cienie/na tym jasnym/ nie testowałem jeszcze tego ale może któryś z Kolegów ma doświadczenie w tym temacie.

 

Michał czemu te zdjęcia takie za szumione? Nie wiele widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym preshadingiem do metalliców to sam przetestowałem na MiG-21MF, bo dałem klasycznie jasny podkład i czarny preshading i panele wyszły ciemniejsze od cieni na liniach podziałowych

 

A foty lipa, bo przed chwilą robiłem, a już po zmroku i przy sztucznym świetle telefonem nie jestem w stanie złapać porządnie ostrości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.