Skocz do zawartości

USS Nashville CL 43 1944 1/700 Niko Model


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka foci U.S.S. Nashville, pokazujących mniej więcej miejsce montażu anten:

1.

th_0404318.jpg

Nie jest idealne, ale można zauważyć, gdzie dochodzą anteny, mniej więcej środek barbety wieży "B"

2.

th_0404316.jpg

Wyżej wymieniony "cycek" znajduje się obok widocznej w kółku anteny. Prawdopodobnie jest to peryszkop dowódcy wieży

3.

th_0404310.jpg

Zaznaczony peryskop i przebieg anten

 

 

pozdrawiam,

Forest

 

 

Wiem,wiem fotki znam.Racja źle umiejscowiłem mocowanie anten na wieży ale nie będę tego już poprawiał bo po prostu montaż olinowania jest mało fajnym zajęciem.Modelarstwem param się dla sportu i modele robię z lekkim podejściem a dążenie do doskonałości już mam za sobą lat przynajmniej kilka.Reasumując babole będą mi się zdarzały ale mimo to chcę aby mi je pokazywano bo zawsze czegoś takie uwagi i wskazówki uczą.Tak więc Forest dzięki za czujność i merytoryczne podejście do tematu.

 

P.S. z drugiej strony to na zdjęciach widać,że anteny też nie są umiejscowione w osi obrotu wieży...więc nadal mamy problem zrywania anten przy obrocie wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Prace powoli brną do przodu....milimetr po milimetrze.Z racji wakacyjnego lenia który mną zawładnął budowa nadbrzeża okazuje się wyzwaniem ale damy radę Niżej kilka fotek bez aspiracji do nagrody World Press photo :

 

p1130682.jpg

 

p1130685.jpg

 

p1130688b.jpg

 

Tu zdjęcia wagonu kolejowego wraz z obrotowym dźwigiem na wierzchu dłoni....w tle na monitorze strona producenta :

 

p1130689.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ta diorama będzie trudniejsza do zrobienia jak cały model. Jestem ciekaw jak to wyjdzie.

Marcin Rogoza z tego co przeczytałem to piszesz coś o skali TT. Z tego co mi wiadomo to skala modelarstwa kolejowego. Czyżby szanowny kolega zajmował się też modelarstwem kolejkowym? Ja sam mam kolejkę ale skala H0.

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał15, Marcin jest taki wiekowy, że pamięta kolejki z NRD (swoją drogą Marcin, w tej skali to byś mógł niezłą makietę zrobić )

...

witek@, nie mogę wyjść z podziwu - rewelacyjna robota przy takiej skali

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

witek@, nie mogę wyjść z podziwu - rewelacyjna robota przy takiej skali

...

 

Wallace....niestety znam swoje umiejętności na wylot i wiem,że mimo wszelakich starań muszę jeszcze się dużo nauczyć tak więc do rewelacji mamy jeszcze kawałek drogi.Na razie jest powiedzmy,że dostatecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Marcin Rogoza z tego co przeczytałem to piszesz coś o skali TT. Z tego co mi wiadomo to skala modelarstwa kolejowego. Czyżby szanowny kolega zajmował się też modelarstwem kolejkowym?
Nie, nie zajmuje się ale mam w planach zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa i taką kolejkę sobie, z myślą o moim synku, sprawić I tak coś tam powoli dokupuję z taboru. Póki co w składzie kilka wagonów - ale mam jeszcze czas - syn dopiero roczek będzie kończył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zajmuje się ale mam w planach zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa i taką kolejkę sobie, z myślą o moim synku, sprawić I tak coś tam powoli dokupuję z taboru. Póki co w składzie kilka wagonów - ale mam jeszcze czas - syn dopiero roczek będzie kończył

Super pomysł, bardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłeś te szyny ? Naklejałeś coś na tą płytę ? Jeśli to ma być nabrzeże portowe to powinieneś szyny wytrasować w podłożu tak aby inne pojazdy kołowe mogły się tam też poruszać a tak stanowią one przeszkodę nie do przebycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dwie próby trasowania dały efekty mało zadowalające...zawsze coś gdzieś się przesunęło i nigdy nie było równo...kolejne podejście to wklejony profil produkcji Plastruct i dalej doklejona płyta właściwa tak aby szyna wystawała ok 0,2-0,3 mm nad powierzchnię i tak też wystaje.szerokość profilu dopasowywałem bardziej do rozstawu osi taboru niż do standardowych rozstawów torów kolejowych.Generalnie rozstaw torów to w tej chwili dokładnie 0,7mm i tak już zostanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,nielicznych Fanów relacji.Walka z taborem trwa. Uzbierał się już przyzwoity skład :

 

p1130691f.jpg

 

p1130692a.jpg

 

Dla dodania smaczku główny bohater wraz z budynkami :

 

p1130695.jpg

 

p1130697.jpg

 

p1130698.jpg

 

p1130701.jpg

 

Oczywiście na nadbrzeże będzie usiane dziesiątkami pak,skrzyń i innych ładunków,między tym wszystkim plątać się będą dziesiątki milimetrów lin wszelakich i okrasimy to na koniec pewnie ze setką

biegających stoczniowców ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na nadbrzeże będzie usiane dziesiątkami pak,skrzyń i innych ładunków,między tym wszystkim plątać się będą dziesiątki milimetrów lin wszelakich i okrasimy to na koniec pewnie ze setką

biegających stoczniowców ;-)

...I będzie to doskonale wyglądać. Z resztą już wygląda bardzo dobrze

Dalej kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelka !! Tylko coś to nabrzeże "za czyste"...

...

Nie wiem dlaczego ale na zdjęciach słabo widać jak mocno jest umorusane to nadbrzeże a uwierz mi jest nałożone kilka odcieni szarego oraz kupę filtrów i suchych pigmentów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje, nie mogę się doczekać efektu finalnego

 

Malowanie szybek i felg w ciężarówach, jak uzmysłowiłem sobie rzeczywistą wielkość rozbroiło mnie zupełnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.