Skocz do zawartości

USS Nashville CL 43 1944 1/700 Niko Model


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego ale na zdjęciach słabo widać jak mocno jest umorusane to nadbrzeże a uwierz mi jest nałożone kilka odcieni szarego oraz kupę filtrów i suchych pigmentów
Zatem wierzę na słowo Generalnie efekt jest bardziej niż ok i tego się trzymajmy...

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

Przyszedł czas na wykańczanie dioramki,Dziś kładę pierwszą warstwę wody po wyschnięciu pomaziam ją na dwa kolory zieleń i niebieskie i nałożę warstwę drugą ostatnią.Więcej pomysłów na wodę nie mam.Aktualnie wszystko tak się prezentuje :

 

p1130991.jpg

 

p1130992.jpg

 

p1130993x.jpg

 

p1130995.jpg

 

p1130998y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że się podoba....niestety mi nie Mówię tutaj tylko o wodzie której chyba nigdy się nie nauczę robić.Pierwsza warstwa wyschła i wygląda wszystko mało realistycznie....jutro kolejne próby.Może połączę możliwości dwóch rodzai żeli ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że się podoba....niestety mi nie Mówię tutaj tylko o wodzie której chyba nigdy się nie nauczę robić.Pierwsza warstwa wyschła i wygląda wszystko mało realistycznie....jutro kolejne próby.Może połączę możliwości dwóch rodzai żeli ....

 

Podobać się woda teraz nie powinna, ale po wylaniu kolejnych warstw (zabarwionego) Still Tater i ewentualnym dodaniu fal itp.. Z Water Effects (plus piana na falach-np. szpachla Tamiya ) będzie cud, miód i orzeszki

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że się podoba....niestety mi nie Mówię tutaj tylko o wodzie której chyba nigdy się nie nauczę robić.Pierwsza warstwa wyschła i wygląda wszystko mało realistycznie....jutro kolejne próby.Może połączę możliwości dwóch rodzai żeli ....

 

Podobać się woda teraz nie powinna, ale po wylaniu kolejnych warstw (zabarwionego) Still Tater i ewentualnym dodaniu fal itp.. Z Water Effects (plus piana na falach-np. szpachla Tamiya ) będzie cud, miód i orzeszki

 

 

 

Still Water barwić ?? farbami akrylowymi ?? i zabarwiony wylewać ? a ten Water Effects co to za cudo i gdzie na to można zerknąć ?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still Water barwić ?? farbami akrylowymi ?? i zabarwiony wylewać ? a ten Water Effects co to za cudo i gdzie na to można zerknąć ?

 

A więc.. najlepszą (i najdroższą niestety) metodą na wykonanie realistycznej wody są specyfiki Vallejo

Po pierwsze - Still Water http://www.martola.com.pl/pl144/produkty25040/Still_Water

 

Specyfik najlepiej jest wylewać cieniutkimi warstwami (można je spokojnie mieszać z farbami akrylowymi i barwić )

Po drugie - Water Effects http://www.martola.com.pl/pl144/produkty25039/Water_Effects

Dzięki niemu można fajnie wykonać fale i wzburzoną wodę..

 

dodatkowo grzbiety fal można fajnie wykończyć szpachlą Tamiya...

 

 

 

Bardzo fajny opis wykonania wody możesz znaleźć w nr34 SM

Mam nadzieję, że pomogłem

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Still Water barwić ?? farbami akrylowymi ?? i zabarwiony wylewać ? a ten Water Effects co to za cudo i gdzie na to można zerknąć ?

 

A więc.. najlepszą (i najdroższą niestety) metodą na wykonanie realistycznej wody są specyfiki Vallejo

Po pierwsze - Still Water http://www.martola.com.pl/pl144/produkty25040/Still_Water

 

Specyfik najlepiej jest wylewać cieniutkimi warstwami (można je spokojnie mieszać z farbami akrylowymi i barwić )

Po drugie - Water Effects http://www.martola.com.pl/pl144/produkty25039/Water_Effects

Dzięki niemu można fajnie wykonać fale i wzburzoną wodę..

 

dodatkowo grzbiety fal można fajnie wykończyć szpachlą Tamiya...

 

 

O widzisz od rana nie skumałem. Mam oba specyfiki i dziś kolejna próba wykonania wody.Woda może być stojąca wręcz bo raczej dużych fal w porcie przy nadbrzeżu nie powinno być

 

 

 

Bardzo fajny opis wykonania wody możesz znaleźć w nr34 SM

Mam nadzieję, że pomogłem

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu woda zaczyna przypominać wodę co zaowocowało zwodowaniem krypy Wiele znaków na ziemi i niebie wskazuje na zbliżającą się wielkimi krokami galerię

 

 

 

p1140001r.jpg

 

p1140002w.jpg

 

p1140003.jpg

 

p1140004d.jpg

 

p1140008.jpg

 

p1140006m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej skali taka bateria to jak elektrownia atomowa

Powinny od niej odchodzić druciki zasilające dźwig portowy

A tak na marginesie zwróć uwagę na ostatnie zdjęcie. Nawet nóżka na której stoi monitor uśmiecha się do Twojej pracy

Jeszcze raz gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po krytycznych uwagach dotyczących wody postanowiłem ją zmienić.Kolor lazurowy został zastąpiony ciemnym zgniłym zielonym kolorem.Do tego dodałem delikatne fale za pomocą suszarki do włosów.Efekty niżej :

 

p1140087.jpg

 

p1140089.jpg

 

p1140088y.jpg

 

p1140092.jpg

 

Myślę,że jutro popracuję nad zdjęciami do galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.