Skocz do zawartości

USS Nashville CL 43 1944 1/700 Niko Model


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Poza "Chudziutkim" (jeśli moje ślepe gały się nie mylą ), to kto tam jeszcze "się lampi"? Czyżby sam autor? bzzz-bzzz

 

Nie, autor się w tym czasie zapewne z rodzinką objadał lodami.Jeśli mnie wzrok nie myli a pamięci do twarzy nie mam jest to kolega kalaruch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...teraz czas w tym wątku na rozpoczęcie budowy nadbrzeża z całą infrastrukturą przy której będzie przycumowany Nashville ;-) Dla zaostrzenia apetytu dodam,

że budynki, samochody, dźwig kolejowy, oraz pociąg z wagonami już mam.

Ło żesz ty... ale będzie jazda

 

 

Powodzenia

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ja. przyznaję się - wytężałem wzrok i umysł żeby jakiś babol wytknąć witkowi i się nie udało :P aż mi żyłki wyszly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wytężałem wzrok i umysł żeby jakiś babol wytknąć witkowi i się nie udało :P aż mi żyłki wyszly

 

Za rok sobie będziesz niszczył wzrok jak Nashville zacumuje przy nadbrzeżu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem - obiecałeś na wystawie że zrobisz petardę, mnie kusi żeby zrobić jakiś ubootowy bunkier...w 1:400 ew. 1:350

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie analizuje materiały i próbuję wymyślić kolor budynków w porcie ;-) no i ciężarówek US Navy.Myślę,że w przyszłym tyg ruszę z nadbrzeżem a w weekend na pewno wydłubię kingfishery dla Nashville ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ptaszki gotowe,właśnie uwiły sobie gniazdko na rufie ;-) Nie wspomnę ile mnie nerwów kosztowały te ptaszyny.Babole widoczna ale poprawiać już nie będę .Resztę dopowiedzą fotki :

 

p1130494.jpg

 

p1130496g.jpg

 

p1130497t.jpg

 

p1130499.jpg

 

Dosyć tego makro pokazującego moją nieudolność

Czas na mini galerię...mini bo prawdziwą galeria pojawi się jak skończymy cały projekt.Tak ,Tak skończymy ja i Wy bo bez wsparcia sam mogę nie przebrnąć do końca.

Mini Galeria :

 

p1130502g.jpg

 

p1130504.jpg

 

 

?di=913103020535

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego źle ??

Jest "głową" w dół, reszta

 

Pozdrawiam

 

Kurcze blade faktycznie zobaczę czy w miarę bezinwazyjnie zjedzie ta kalkomania ale wątpię bo ptaszki już pomalowane bezbarwnym matem.Takie są efekty pracy w nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dotarła do Ciebie czarna ramka PS? Olinowanie wygląda na właśnie takie.

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Marku ramka jeszcze nie dotarła ale to nie problem bo będę stosował chyba inne materiały na olinowanie.W Neshville faktycznie olinowanie z czarnej ramki cudem wyszukanej w domu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witek - świetnie kingfishery !

testowałem pajęczynę krzyżaka - daje się świetnie montować - tylko trzeba ją dobrze naprężyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, będę się czepiał, żeby zbyt słodko nie było

Anteny pomiędzy więżą "B" artylerii głównej i reją masztu: Witek@, jesteś pewny, że tak powinny wyglądać? Wg mnie, powinny być zamontowane w osi obrotu wieży, w innym wypadku, tak jak u Ciebie, anteny będą bardzo mocno pracować fizycznie i albo zostanie mocno ograniczony kąt obrotu więży, lub, co jest bardziej prawdopodobne, zerwane zostaną anteny - bądź co bądź z gumy one nie były

A co do całej reszty, póki co nie znalazłem nic innego, więc poza tymi antenami i tą kalkomanią, co ją Okonek wypatrzył, jest miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, będę się czepiał, żeby zbyt słodko nie było

Anteny pomiędzy więżą "B" artylerii głównej i reją masztu: Witek@, jesteś pewny, że tak powinny wyglądać? Wg mnie, powinny być zamontowane w osi obrotu wieży, w innym wypadku, tak jak u Ciebie, anteny będą bardzo mocno pracować fizycznie i albo zostanie mocno ograniczony kąt obrotu więży, lub, co jest bardziej prawdopodobne, zerwane zostaną anteny - bądź co bądź z gumy one nie były

A co do całej reszty, póki co nie znalazłem nic innego, więc poza tymi antenami i tą kalkomanią, co ją Okonek wypatrzył, jest miodzio

 

Uwaga,uwaga nie mam pewności czy tak powinny być zamontowane te anteny,z rysunków i bodajże dwóch czytelnych fotografii archiwalnych tak to wynika....podejrzewam,że "cycek" na wieży do którego były przymocowane anteny był zapewne obrotowy i zapewne w jakimś zakresie ruchomy.

Co do kalkomanii to niestety już tego nie zmienię....nie chce mi się robić jednego ptaszka tym bardziej,ze jakoś nie przepadam za ich robieniem

Mówi się trudno model nie jest idealny i chyba z moim lajtowym podejściem nigdy takiego nie popełnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zabieramy się za nadbrzeże , podstawka już jest nadbrzeże się robi.Koncepcja także się narodziła

 

p1130573j.jpg

 

Tu zbliżenie na drobnicę która będzie asystowała przy USS Nashville

 

p1130572z.jpg

 

Tu rzut ogólny na wszystkie elementy jakie zagrają scenkę

 

p1130574t.jpg

 

Pewnie pojawi się też jakiś holownik ale nie załapał się na zdjęcie

Nadal największe wątpliwości mam co do kolorystyki budynków.Jeśli ktoś ma jakieś pomysły sugestie lub wiedzę na ten temat to bardzo proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka foci U.S.S. Nashville, pokazujących mniej więcej miejsce montażu anten:

1.

th_0404318.jpg

Nie jest idealne, ale można zauważyć, gdzie dochodzą anteny, mniej więcej środek barbety wieży "B"

2.

th_0404316.jpg

Wyżej wymieniony "cycek" znajduje się obok widocznej w kółku anteny. Prawdopodobnie jest to peryszkop dowódcy wieży

3.

th_0404310.jpg

Zaznaczony peryskop i przebieg anten

 

pozdrawiam,

Forest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.