Skocz do zawartości

USS Nashville CL 43 1944 1/700 Niko Model


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie się bardzo podoba.

Zwróć jeszcze uwagę, proszę na kształt stewy dziobowej - wydaje mnie się, że jest zbyt prosta i zbyt wychylona do przodu.

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę, proszę na kształt stewy dziobowej - wydaje mnie się, że jest zbyt prosta i zbyt wychylona do przodu.

 

Generalnie jest prosta...delikatnie od osi symetrii odstaje na ok 0,3mm przy lini wodnej ale ten mankament bez zbędnych zabiegów ukryje się w "wodzie"

 

Dziś malowanie pokładów na wszystkich pietrach nadbudówek oraz jak starczy siły i czasu dołożymy trzeci kolor kamuflażu na pokładzie ....oj nie będzie łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś malowanie pokładów na wszystkich pietrach nadbudówek oraz jak starczy siły i czasu dołożymy trzeci kolor kamuflażu na pokładzie ....oj nie będzie łatwo

Super zaczyna wyglądać to kamo, piękna robota

Powodzenia w dalszych pracach malarskich, dasz radę

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy masakry z maskowaniem....na szczęście zbliżamy się do końca tego nie zbyt przyjemnego etapu

jeszcze tylko zakleimy burty dookoła,wszystko sprawdzimy i jutro od rana psikamy trzeci i ostatni kolor kamuflażu.ten kamuflaż wystawił moją cierpliwość i umiejętności na najwyższą próbę.Najbliższy projekt będzie chyba zwykłem szaraczkiem w dodatku spod innej bandery

 

p1130330.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań z malowaniem :

 

p1130331r.jpg

 

p1130332.jpg

 

Aktualnie walczę z pokładami nadbudówek które były malowane w dwóch kolorach...tu już się poddałem i maluję pędzelkiem.Mam nadzieję,że efekt będzie zadowalający.Podsumowując malarsko Nashville jest bardzo wymagającym modelem który już mnie ciut zmęczył.Na szczęście to już końcówka prac malarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skończyliśmy zabawę z maskowaniem i wyjątkowo upierdliwym kamuflażem.teraz nie pozostaje nic innego jak pobrudzić,washować etc aż żal ściska serce ,że tyle pracy włożonej w malowanie teraz ulegnie pewnego rodzaju destrukcji ;-)

 

p1130334.jpg

 

p1130338.jpg

 

p1130343.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się,że moje wypociny się podobają.W końcu kleimy nie tylko dla siebie ;-)

Dziś udało się zapuścić wash i pobrudzić nieco łajbę.Na sam koniec przykleiłem na kadłubie relingi. relingi jak to relingi robota wymagająca koncentracji.Niestety tym razem koncentracja i cierpliwość wystawiona została na najtrudniejszą próbę....mianowicie Panowie z Niko dołożyli nieziemsko delikatny i finezyjny reling....naprawdę wygląda nieziemsko i nieziemsko trudno go się "kładzie" na modelu.Już samo wycinanie z ramki powoduje spore deformacje relingu.Tak czy owak dostałem spazmów przy tym relingu.Resztę dopowiedzą zdjęcia :

 

p1130345.jpg

 

p1130346.jpg

 

p1130351.jpg

 

p1130352.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zacząłeś brudzing, fajnie by wyglądał czysty

 

Czysty wyglądał jakoś tak strasznie sztucznie jak zabawka,nie przeszła ta wersja u mnie

Po za tym ubrudzony jest w bardzo umiarkowany sposób,na zdjęciach jakoś widać to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze apdejcik będzie skromny bo za dużo dziś nie podziałałem

zaczynamy wyposażać pokład pojawiły się łańcuchy trały przeciwminowe,Orlikony 20mm na dziobie i reling pomalowany zgodnie z kamuflażem na burtach :

 

p1130354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie wybrać....żadna z luf nie trzyma wymiaru...idealny wymiar jest dokładnie pomiędzy lufą z zestawu a toczoną....co do długości lufy to można to w trakcie montażu regulować,przykładowe zdjęcie :

 

paaaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.