Skocz do zawartości

M3 Stuart (australijski) Mirage 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

co do kwestii farby to są strony poświęcone pancerce Anzacu. Mogłeś do nich uderzyć

 

Aż tak to mi nie zależy nie jestem bowiem fanatykiem odcieni, zadowalam się podobieństwem.

 

Ciekaw jestem bardzo luzików.

 

Ja też – nie mam jeszcze żadnego konceptu .

 

W jakimś czasopiśmie jest cały artykuł z masą fotek tego pojazdu. Jeśli nadal zbierasz dokumentację, to mogę za dnia porobić skany, bo fotki bardzo oryginalne.

 

No pewnie że tak! Dawaj, dawaj! Fotek nigdy dosyć!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę mi się podoba, czyste klejenie, fajne dorobione detale. Ja utknąłem na etapie podwozia z wersji M3 Bellman. Wkrótce dam swoje zdjęcia.

 

A tutaj kilka zdjęć z Bovington tego pojazdu:

 

aff03a2c45cd7e2dm.jpg

 

c63f8d06d9cce754m.jpg

 

bf6d3d757166a4dem.jpg

 

831e1e394634a84em.jpg

 

f7065974587f4c9em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje, jak na tę skalę to wręcz rewelacyjnie. Nie wiedziałem, że Mirage na tyle stać. Kiedy ten model wypuścili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co do tego pierścienia-stanowił chyba dodatkową ochronę wieży

 

2-6%2005.jpg

 

...ciut więcej można znaleźć tu:

 

http://anzacsteel.hobbyvista.com/Armoured%20Vehicles/m3inactionph_1.htm

 

Pierścienie widać tyż na wrakach:

 

http://www.pacificwrecks.com/tank/stuart/2017.html

 

Fajna praca, będę się przyglądał...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wątek się rozwija ! Pora więc na skrzynkę odpowiedzi!

 

obawiam się (zapewne niesłusznie) jednak o te palmy-na pewno są w skali?

 

Hmm... Czy w skali? Ja to rozbieram sobie tak:

Wg. cioci Wiki takie/podobne palmy osiągają nawet do 30m wysokości a liście dochodzą do 6m długości...W skali 1/72 daje to odpowiednio ok. 41 cm i 8.5cm. Przyjmijmy więc że moje drzewka to osobniki „młodociane” .

 

Fotki dające pewien obraz terenu w jakim toczyły się walki oraz porównanie listowia do wielkości pojazdu:

 

th_Capture-1a.jpg

 

th_Bez-nazwy-2.jpg

 

th_Bez-nazwy-1.jpg

 

Nie wiedziałem, że Mirage na tyle stać. Kiedy ten model wypuścili?

 

Chyba w 2004 czy jakoś tak...

 

Jakas australijska modyfikacja ??
Wyglada jakby dospawany pas blachy pancernej.
...Co do tego pierścienia-stanowił chyba dodatkową ochronę wieży

 

Dokładnie tak!

Pierścień pełnił rolę zbezpiczenia mechanizmu obrotu wieży przed zaklinowaniem odłamkami. Oryginalny patent „kangurów” .

 

th_Bez-nazwy-3.jpg

 

...ciut więcej można znaleźć tu: http://anzacsteel.hobbyvista.com/Armour ... onph_1.htm

 

Właśnie z tej stronki podebrałem większość fotek .

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

tyś weteranem w zmaganiach z modelami nie do sklejenia

 

 

jak ci się widzi ten Stuart? Jest-li to przyjazne zestawiszcze?

 

Uważam że jest to jeden z lepszych zestawów wtryskowych „made in poland” obecnie dostępnych na rynku .

Zarówno odwzorowanie jak i spasowanie części jest znakomite , sprawia to że nawet budowa modelu „prosto z pudła” jest w stanie usatysfakcjonować zaawansowanych modelarzy .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

Popieram. O niebo lepszy od Pz IV i Grant/Lee

 

Grant /Lee nie jest taki tragiczny, natomiast żeby z Pz.Kpfw IV C i D wyszło coś sensownego trzeba duuużego nakładu pracy...i cierpliwości...

 

viewtopic.php?t=11113

 

viewtopic.php?f=68&t=13232

 

Mam nadzieje ze ten poziom zostanie zachowany

 

Przy ich tempie wdrażania modeli przekonać się będzie można o tym dopiero za nastepne dwa-trzy pokolenia!

 

A teraz kolejna odsłona dramatu :

Model już po nałozeniu koloru podstawowego – Vallejo 094 „Russian Unif.WWII”, barw uzupełniających, potraktowany sidoluxem, łoszem MIG’a a następnie dla utrwalenia matem Vallejo + wstępny, jeszcze delikatny syfing.

 

th_100_5444.jpg

 

th_100_5447.jpg

 

th_100_5446.jpg

 

th_100_5443.jpg

 

th_100_5442.jpg

 

 

Drobne spostrzeżenie :

Z czterech zaproponowanych wariantów oznakowania pojazdów zaproponowanych przez producenta można wykożystać do zbudowania modelu zgodnego z rzeczywistością i nie budząc żadnych wątpliwości - kalkomanie jedynie na nr.”12” czyli pojazd o imieniu własnym „Cabby”:

 

th_2-62005.jpg

 

... i prawdopodobnie nr.”8” (bezimienny? Brak zdjęcia).

Czołg z nr.”10” (bez wątpienia bezimienny) posiadał inny typ gąsienic – metalowe- i jak mi się wydaję trzeci numer z tyłu wieży (ciekawe czy pozostałe również?).

 

th_Capture-3a.jpg

 

„5” miała jakiś napis na kadłubie + nazwę(?) na wieży – podobnie jest w wypadku nr.”7”, niestety te szczegóły na zdjęciach są nieczytelne...

 

th_buna_stuart_tank.jpg

 

th_Capture-2a.jpg

 

Przykrą niespodzianką okazały się same kalkomanie : są bardzo delikatne i bardzo podatne na uszkodzenia co sprawiło że jedna z moich kalkomanii z nazwą (którą żeby poprawnie umieścić trzeba koniecznie ją „odseparować” od numeru!) uległa uszkodzeniu. Sugeruję w tym przypadku zaniechanie użycia wszelkich płynów zmiękczających do kalkomanii .

 

Kolejnym etapem prac będzie dodanie otarć, obić itp.i pozostałych śladów intensywnego użycia .

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wydaje mi sie ze na "numerze 10" to nie sa inne gasienice tylko nrmalne , tyle ze z wypalona guma

 

Święta racja!

 

th_Bez-nazwy-1-1.jpg

 

Zbyt pochopnie wyciagnąłem daleko idące wnioski na podstawie fotek , tym bardziej że w notce historycznej jak wół stoi że żółci bracia rozpalili ognisko pod „10”... Tak więc „10” jak najbardzej się nadaje.

 

Poprosze o zdjęcie z Ronsonem cobym mógł wyłapać "wielkość" Stuarta.

 

Postaram się uwzględnić przy kolejnej odsłonie .

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to modele M3 WCM bedą za 1-2 lata wznowione ale zestawie podstawowym i pudle mirage tudzież bez blach i innych wybryków . Swoją drogą to jestem bardzo ciekaw czemu przerwali tę serie-wszak to była fajna multimedialna edycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.