Skocz do zawartości

M3 Stuart (australijski) Mirage 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę ale nie sądzę. Tym bardziej, że w tych wersjach WCMowych te blachy i czasem i żywica są integralną częścią bez, której tego modelu nie zrobisz. A wersji podstawowych jest wypuszczonych chyba trzy. A na stronie WCMu to widnieją kwiatki sprzed ośmiu lat typu Panzer IIIE - wkrótce w sprzedaży i Stuart M3A3 Wyzwolenie Paryża - już w sprzedaży. To już miało miejsce nie mniej jak 6-7 lat temu czyli zaraz po powstaniu WCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

 

Przykrą niespodzianką okazały się same kalkomanie : są bardzo delikatne i bardzo podatne na uszkodzenia co sprawiło że jedna z moich kalkomanii z nazwą (którą żeby poprawnie umieścić trzeba koniecznie ją „odseparować” od numeru!) uległa uszkodzeniu. Sugeruję w tym przypadku zaniechanie użycia wszelkich płynów zmiękczających do kalkomanii

 

No co Ty...

Na moim Kuibyszewie siadło jak marzenie. Użyłem płynów agamy i wszystko było super. Sama przyjemność.

 

Sam model wygląda fantastycznie!!! Teraz jeszcze lepiej widać detale. Pogratulował. Będzie chłopek w wieży?

 

PS.

Kółko poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Na wstępie mała skrzynka odpowiedzi:

 

Będzie chłopek w wieży?

 

Raczej nie, choć kompozycja jest jeszcze sprawą otwartą.

 

I kolejna odsłona dramatu czyli syf postepujący :

 

th_100_5551.jpg

 

th_100_5550.jpg

 

th_100_5561.jpg

 

th_100_5559.jpg

 

th_100_5558.jpg

 

th_100_5555.jpg

 

th_100_5553.jpg

 

th_100_5552.jpg

 

Jak widać postęp raczej symboliczny – jakoś mi entuzjazm uleciał ...

Jeszcze dojdzie może tu i ówdzie jaskiś rdzawy ślad a potem kolej na błotko – wstępną przymiarkę można już dostrzec .

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam!

 

Wątek bardzo już zakurzony - najwyższa pora na drobną aktualizację...

 

Ostatnimi czasy przez moment zaświtała mi idea żeby spróbować pokończyć co poniektóre rozgrzebane dawno temu prace .

Niestety zapał jak szybko się pojawił tak szybko zgasł , ale coś tam tu i ówdzie popchnąłem do przodu . W pierwszej kolejności tytułowego nieszczęśnika .

Żal mi się zrobiło biedaka że tak sobie gnjje po cichutku na boczku więc podrobiłem to i owo.

Min. do zabawy dołączył „czynnik ludzki” – obecnie "założony" do przymiarki . Błotko zaś to taka rozbiegówka, w założeniu pojazd nie ma być nim nadmiernie upaćkany.

 

A przedstawia się to tak:

 

 

th_IMG_0745.jpg

 

th_IMG_0742.jpg

 

th_IMG_0741.jpg

 

th_IMG_0740.jpg

 

th_IMG_0739.jpg

 

th_IMG_0738.jpg

 

th_IMG_0737.jpg

 

th_IMG_0736.jpg

 

Wszelkie uwagi mile widziane.

 

C.d.n. ( )

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak widzę temat nieco odżył

 

te gąsienice trochę zbyt sterylne.

Trochę cierpliwości – to dopiero wstęp .

Kończenie projektów to moment przy którym najczęściej zapał opuszcza.

Najgorzej zacząć, potem już jakoś leci chyba że zów trafi się na kolejny „próg” .

Palmy też będą?

Właśnie nie mogę się zdecydować ...Jeśli już to chyba tylko jedna ze względu na gabaryty podstawki...

Cieniowanie gębusi nader oszczędne (może i dobrze).

Uwidoczniło się to dopiero na fotkach, coś tam z tym pokombinowałem i może teraz już będzie lepiej .

Widzimy się w Bytomiu

ale wątpię...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy jest możliwość na przyszłość byś wstawiał całe fotki a nie miniaturki?

Chętnie, ale niestety nie wiem jak ...

 

Niby fajnie, tylko gdzie te odjechne palmy?

Leżą sobie w kąciku i pokrywają się z wolna kurzem . Jak już wspomniałem: waham się co do umieszczenia którejkolwiek ...

 

Widzę, że się ruszyło przed Bytomiem

Nie wybieram się.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby fajnie, tylko gdzie te odjechne palmy?

Leżą sobie w kąciku i pokrywają się z wolna kurzem . Jak już wspomniałem: waham się co do umieszczenia którejkolwiek ...

I słusznie bo są za wielkie na tą podstawkę. Czołg by zginął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niby fajnie, tylko gdzie te odjechne palmy?

Leżą sobie w kąciku i pokrywają się z wolna kurzem . Jak już wspomniałem: waham się co do umieszczenia którejkolwiek ...

I słusznie bo są za wielkie na tą podstawkę. Czołg by zginął...

 

Motywy mam nieco inne: mianowicie ciągle nie jestem przekonany co do uzyskanego kolorystycznego efektu

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby wstawić pełnorozmiarowe zdjęcie na forum musisz je otworzyć (tak jak po kliknięciu na miniaturkę) a następnie klikasz ppm i wybierasz "kopiuj adres obrazka". Kolejnie przechodzisz do okna odpowiedzi na forum znów klikasz ppm i wybierasz wklej. Uzyskany adres zaznaczasz na niebiesko i klikasz na przycisk "Img" nad oknem wpisywania teksty w pełnym edytorze bodź ręcznie wpisujesz przed_adresam,_a_po_nim. W ten sposób Twój obrazek pokaże się na forum tak:

 

IMG_0768_filtered.jpg

 

Przepraszam jeśli napisałem zbyt lakonicznie ale chciałem żeby było zrozumiale dla wszystkich użytkowników forum - również tych mniej zaawansowanych. Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek mała skrzynka odpowiedzi:

 

aby wstawić pełnorozmiarowe zdjęcie na forum...

 

Serdeczne podziękowania za poradę !

Oczywiście spróbóję zastosować w praktyce w najbliższym czasie ale obawiam się że przekracza to mój zakres pojmowania ...

 

A to czemu? Będzie wielka strata dla wszystkich zainteresowanych pancerką w 1:72

 

No toś pięknie pojechał po bandzie z lukrem!

Bez przesady, frekfencja z pewnością dopisze.

 

Temirku, porusz ziemię, wstrzymaj słońce (jak Kopernik) i przyjedź.....

 

 

No wreszcie się doczekałem M3 z Mirage'a w warsztacie. Piękna robota, gratuluję.

 

Dawno temu jakieś już były .

 

A teraz na specjalne życzenie PT. Publiczności :

 

Niby fajnie, tylko gdzie te odjechne palmy?

 

...w kolejnej odsłonie pojawia się drzewko i tak już zapewne zostanie:

 

th_IMG_0788_filtered.jpg

 

...oraz pozostałe ujęcia:

 

 

th_IMG_0784_filtered.jpg

 

th_IMG_0783_filtered.jpg

 

th_IMG_0782_filtered.jpg

 

C.d.n.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.