Skocz do zawartości

International Transstar 4300 Eagle & Loging Trailer


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!

Dzięki za info o silniku. Jego model wygląda dobrze, mam tylko zastrzeżenia do przewodów -tych prowadzących od sprężarki. Spodziewałbym się w tym miejscu przewodów metalowych (wtedy one mają sporo prostych odcinków i gięcia po stosunkowo małym promieniu). Twoje przewody wyglądają na przewody elastyczne - wtedy braknie klamerek, które by je mocowały. Trzeba pamiętać, że na silniku występują intensywne drgania i luźno poprowadzone przewody szybko by się ukruszyły. Życzę powodzenia w budowie i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama okablowana, tuż,tuż przed ukończeniem.

 

6af8d79bf69a1295med.jpg

6e20ecabc1901755med.jpg

4c0a3a52639b5636med.jpg

89e960fc123eb013med.jpg

 

Wydechy

 

5f8c114593b3c0cemed.jpg

 

Inne części

e390d897c6818363med.jpg

5eada65aafecc5bamed.jpg

 

Podłoga

af152bd8cee345b2med.jpg

 

Zbiorniki poszły do Kreta

 

a065e55aa0619025med.jpg

 

Pytanie-- czy baki mogą być w kolorze karoserii??

Aha-- wał napędowy zrobiłem metalowy, plastykowe pozostały tylko przeguby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za miłe komentarze

Mały aktual, bo się wątek zakurzy

Zbiorniki po kąpieli w Krecie ,położeniu podkładu, trafiły z powrotem do kąpieli tym razem w Docie

c3332830f88dcda0med.jpg

 

Poskładałem i pomalowałem przedni bunk i tylny wózek wraz tylnym bunkiem

 

1e6f250054a6a5e2med.jpg

2614c932893d4769med.jpg

f6328f24c19e282cmed.jpg

 

Zrobiłem małą przymiarkę:

 

d3c5b9c4382f5828med.jpg

9ff5d7d8a09ab2c1med.jpg

a09613a2b829ab6dmed.jpg

41773d9106811e8dmed.jpg

d45ad5ba94317326med.jpg

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie jak na razie. Bedziesz robil jakies brudzenie ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mnie ostatnio nie było i nie śledziłem tematu. Nie moge nigdzie znaleść skąd wziąłeś tą "kłonnice co jest jakby na siodle? Czyżby ona była w longinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dobrane kolorki. Widziałem już wiele razy ten wózek i ciągle mi się podoba. W końcu muszę sam go zrobić.

 

No więc do dzieła. W Twoim wykonaniu to będzie majstersztych Fajnie się składa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te baki wygladaja wysmienicie! Jezeli mozna zapytac, czy te chromowane obejmy to folia winylowa, czy cos innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te baki wygladaja wysmienicie! Jezeli mozna zapytac, czy te chromowane obejmy to folia winylowa, czy cos innego?

To paski ze zużytej blachy offsetowej. W drukarniach służy ona jako matryca do druku. Jest cienka i wspaniale się formuje. Przy odrobinie znajomości w drukarni można takie coś zdobyć, bo stare oni wyrzucają. Ja zaopatrzyłem się w kilka arkuszy podczas jakiś tam wyborów-- jakiś kandydat użył jej jako podkład na swój plakat. Paski przepolerowałem papierem ściernym 1500, kleiłem CA na podkład, potem maskowałem taśmą Tamiya i malowałem kolorem bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo fajnie, ale chłodnica najlepsza, pierwsza klasa . Z czego są te przewody? Gdzie można takie znaleźć? Powodzenia i czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie. Czy kłonice też będziesz przecierał? No bo tak, silnik i skrzynia, które mi się bardzo podobają, mają w sobie pewien realizm dzięki przecierce suchym pędzlem, są w sumie mniej narażone na taką eksploatację / brudzenie, niż reszta pojazdu. Myślę żeby być konsekwentnym, to trzeba przetrzeć kłonice, może i ramę. Przykurzyć to wszytko, silnikowi brakuje jeszcze washu, który naprawdę łatwo się robi farbami olejnymi dla plastyków. 5 zł za tubkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnie to wszystko wyglada, a jeszcze jakby bylo lekko przybrodzone to juz w ogole byloby ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubyjg-- te przewody to jeszcze z czasów kiedy pracowałem w szpitalu. Pochodzą z jakiś zestawów do łączenia pomp infuzyjnych, parę udało się sprywatyzować.

 

copycat -- kłonice będą musiały być przetarte bo przecież ocierają się o ładunek . Z ramą coś pomyślę Z wash-em jakoś sobie nie radzę

 

Wszystkim WIELKIE dzięki, cieszę się że się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.