Skocz do zawartości

International Transstar 4300 Eagle & Loging Trailer


Mark666

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Dzięki. Nic nie zażywałem, jakoś tak samo wyszło

 

Jeszcze kilka fotek--- pomalowana i wreszcie sucha jak pieprz maska

" Dostałem takiego pomysła" żeby zrobić w kabinie żółte drzwi, trochę ożywią kabinę i całość . Co Wy na to ??

 

4f9f837c2167320emed.jpg

ad094f78297739b4med.jpg

8e65bf51454ccf02med.jpg

847eb4e39df9b060med.jpg

4022f3be024f6785med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takiego pomysła" żeby zrobić w kabinie żółte drzwi, trochę ożywią kabinę i całość . Co Wy na to ??

Drzwi zostały uszkodzone i wymieniono je na nowe z innego samochodu,według mnie ładniej by wyglądał w jednolitym kolorze,a jak bardziej ci się podoba z kawałkiem żółtego to może jakieś paski a nie drzwi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Długo nie pisałem - dobrze to wszystko wygląda. Mnie osobiście pomysł z żółtymi drzwiami się podoba, można by spróbować. Inna opcja to żółte błotniki - malowanie błotników na inny kolor to w Stanach kiedyś często występowało (sądząc po zdjęciach). Weź przed ostatecznym malowaniem jeszcze wszystko dopasuj do siebie, żeby potem nie było, że gdzieś coś nie pasuje, a ty już masz wszystko pomalowane. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w dalszej budowie

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna maska - aż prosiło by się tu o stare klasyczne hot - rodowe płomienie - biało-żółto-pomarańczowe, z delikatnymi czarnymi cieniami - mniam.

Ale podjudzam :P

 

działaj, działaj

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój z płomieniami, pomaluj kabinę z maską na niebiesko, do tego walnij jakieś logo firmy i będzie git. Zobacz jak wygląda podobny zestaw, a do tego jaki czyściutki

 

źródło: internet

677e95ab50a181d5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój z płomieniami, pomaluj kabinę z maską na niebiesko, do tego walnij jakieś logo firmy i będzie git. Zobacz jak wygląda podobny zestaw, a do tego jaki czyściutki

 

źródło: internet

677e95ab50a181d5.jpg

 

 

I tak będzie Andrzeju. Przemyślałem temat i kabina już pomalowana na niebiesko. Loga firmy są ,nawet w dwóch kolorach do wyboru. Dam kontrastowo białe . Dzięki za fotkę-- ładniutki ten zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh - i tak zabija się ciekawe modelarstwo w modelarstwo nudnych schematów... ale ok - Twój model, Tobie ma sie podobać.

Ja pozostanę jednym z tych niereformowalnych :P

 

Działaj, bo fajnie się to ogląda

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na parking w jakimś komisie. Na australijskim forum ktoś fajnie napisał, wygląd pojazdu zależy, od pory roku, rejonu w jakim pracuje, czy jest to autostrada, miasto czy bezdroże. Zależy od podejścia kierowcy czy firmy. Są firmy w których panuje przekonanie, że ciężarówka która pracuje ma być brudna, jak jest czysta to nie pracuje. W cywilach chyba będzie długo trwała "walka" brudny czy czysty.

Trochę już za późno, ale tu jest kilka schematów fabrycznego malowania:

http://www.hankstruckpictures.com/dshull_transtar_eagle_paint_schemes.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na parking w jakimś komisie. Na australijskim forum ktoś fajnie napisał, wygląd pojazdu zależy, od pory roku, rejonu w jakim pracuje, czy jest to autostrada, miasto czy bezdroże. Zależy od podejścia kierowcy czy firmy. Są firmy w których panuje przekonanie, że ciężarówka która pracuje ma być brudna, jak jest czysta to nie pracuje. W cywilach chyba będzie długo trwała "walka" brudny czy czysty.

Trochę już za późno, ale tu jest kilka schematów fabrycznego malowania:

http://www.hankstruckpictures.com/dshull_transtar_eagle_paint_schemes.htm

 

Tak , właśnie ,wszystko zależy od podejścia. Ale pracując tyle lat w komunikacji miejskiej chyba już mi w krew weszło to że pojazd zawsze na trasę ma wyjechać czysty. Poza tym co to za problem nawet najbardziej uszarganą ciężarówkę po zjeżdzie przemyć choćiaż by Karcherem. Wg mnie brudny nie myty przez tygodnie pojazd zawsze świadczy o właścicielu firmy. A jak takiego brudasa naprawiać ? , dla mechanika to nie jest zbyt przyjemne. Ale jest jak jest. Dzięki za link, znam go ale jakoś te fabryczne malowania nie przypadły mi do gustu.

 

A teraz mały aktual:

 

3be1218115f20ef0med.jpg

ab4df5f6c2fe9473med.jpg

74b58003e5d5ff69med.jpg

00b38e49142d3851med.jpg

bb8efa4f12d42e60med.jpg

4fd55eee68ee83ecmed.jpg

8c5a87576852ddb4med.jpg

Zacząłem robić deskę rozdzielczą

1c4d73912689f42bmed.jpg

e28d5f95358567cemed.jpg

 

Nie bardzo wiem co to są za te kwadratowe elementy na środku deski, ni to zegary , ni co innego. Jaki kolor to ma mieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo firmy jakoś tak dziwnie nisko, wnętrze super. Nie wiem czy nie za gruba warstwa farby na kabinie, choć kabina ładnie pokryta.

Co do brudu, czasami nie ma też możliwości umycia pojazdu. Pamiętam ciężarówki jeżdżące na budowę, obok mojej pracy, były całe w błocie. Myślę że ślady eksploatacji dają modelowi trochę autentyczności, są też dobrze widziane przez sędziów na konkursach. "Model ma wszystko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo firmy jakoś tak dziwnie nisko, wnętrze super. Nie wiem czy nie za gruba warstwa farby na kabinie, choć kabina ładnie pokryta.

Co do brudu, czasami nie ma też możliwości umycia pojazdu. Pamiętam ciężarówki jeżdżące na budowę, obok mojej pracy, były całe w błocie. Myślę że ślady eksploatacji dają modelowi trochę autentyczności, są też dobrze widziane przez sędziów na konkursach. "Model ma wszystko".

 

Dzięki . Może tak widać na zdjęciach , ale to są cienkie warstwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Deska rozdzielcza wygląda bardzo kozacko, strasznie realistyczna

Podoba mi się też kolor kabiny, taki trochę cukierkowy, kalki na kabinie też fajnie pasują do modelu

 

Pozdrawiam!

 

Staram się Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna ta deska rozdzielcza Ci wyszla, po prostu git. Co do plomieni to wiadomo sprawa gustu. Ja popieram tu pomysl z logiem firmy, poniewaz plomienie (szczegolnie te zolto pomaranczowe) kojaza mi sie z amerykanskim kiczem. No chyba, ze bys je zrobil tak jak Ristimaa na Scanii "Legends" - wtedy tak.

Mam tylko wrazenie, ze ta zolta kalka na masce nie pasuje do reszty, a konkretniej rzecz biorac nie wspolgra z bialym logiem na drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.