Jump to content
chudyhunter

The Walking Dead

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Chciał bym zaprezentować dopiero co ukończoną dioramę o mojej ulubionej tematyce „Zombie” Natchnienie nadeszło po obejrzeniu serialu The Walking Dead, dlatego też postanowiłem wykonać drogę stanową 85 którą główny bohater Rick Grimes podążał do Atlanty.

01.JPG

02.JPG

03.JPG

04.JPG

05.JPG

06.JPG

07.JPG

08.JPG

09.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG15.JPG

16.JPG

17.JPG

18.JPG

19.JPG

20.JPG

Edited by chudyhunter

Fajne, podoba mi się, Ciekawy pomysł. Jedno a może i dwa ALE. Krew powinna być bardziej "żywa" w kolorze, wogóle nie przypomina krwi kolorystycznie... może to wina fotek? Podoba mi się ta bariera wygięta, fajny efekt, w ogóle fajne. Daj więcej Zbliżeń, i zrób coś z figurkami bo wyglądają sztucznie, może jakiś wash ?

Mi też się bardzo podoba i pomysł i wykonanie, rób następne, tym razem jakichś żywych może co się bronią jak mogą

Mnie się podoba tylko faktycznie krew trochę dziwnie wygląda. Sam mam plany na wykonanie dioramy z zombiakami tylko znajdę figurki...

Oczywiście muszę się z wami zgodzić co do koloru krwi bo na fotkach wygląda jak by wpadała nawet w brąz. Na żywo ma inny odcień. Do zrobienia jej użyłem czerwonego humbrola 153 z kropelką domieszki czarnego. Może na tych fotkach trochę lepiej bądzie to wyglądało. Do zrobienia tych fotek użyłem naturalnego światła, a tamte doświetlałem lampami.

27960253.jpg

16930109o.jpg

42954257.jpg

Faktycznie wygląda lepiej już Naprawdę Fajowska Dioramka. ps serial też dobry.

Zawiało Half-Life 2 i ucieczką z City 17

Hehe Pierwszym pomysłem było wykonanie Black Mesa z Half Life'a ale jakoś skończyło się tylko na pomyśle i poszedłem w tradycyjne zombie

1:72. Pierwszy raz miałem styczność z tą skalą. No oczywiście za dzieciaka sklejało się samoloty w 72 ale wtedy wydawał mi się ogromne. Teraz wypakowałem cały sprzęt z pudełek i .... uśmiech na twarzy a w myślach " jakie to wszystko malutkie "

1:72. Pierwszy raz miałem styczność z tą skalą. No oczywiście za dzieciaka sklejało się samoloty w 72 ale wtedy wydawał mi się ogromne. Teraz wypakowałem cały sprzęt z pudełek i .... uśmiech na twarzy a w myślach " jakie to wszystko malutkie "

Myślałem że to 1:35, w takim razie jeszcze lepsza niż się wydawało, co to za figurki?

Figurki to zestawy firmy Caesar Modern US Army 030 i Caesar Terrorists 031

1719rn.jpg

Pojazdy Academy 13410 U.S. M35 2.5ton CARGO TRUCK i Revell 03137 HMMWV M998 M1025

eb714212bf91a32aa7404aa.jpg

Skrzynie Black Dog T72026 Ammo Boxes Accessories Set

t72026l.jpg

Reszta:

- bariery energochłonne wykonane z puszki

- znaki i drogowskazy wydrukowane na papierze fotograficznym i naklejone na blache z puszki

- lampa z pozostałości po innych modelach

- śmieci / gazety także wydrukowane na papierze fotograficznym

Maiłem już się wcześniej pytać ale jakoś wypadło mi z głowy Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, czy gdzieś można dostać pojazdy cywilne, autobusy, ciężarówki itp w skali 1/72?

Maiłem już się wcześniej pytać ale jakoś wypadło mi z głowy Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie, czy gdzieś można dostać pojazdy cywilne, autobusy, ciężarówki itp w skali 1/72?

Spróbuj na Allegro. Są gotowe diecasty, ale na potrzeby dioramy w 1/72 wystarczą, z tym tylko, że to głównie nowe pojazdy.

PS. Świetna robota!:)

Kolorystycznie nudna, ponadto pojazdy są jakby przed chwilą wyjechały z salonu (poza krwią oczywiście). Krew i flaki bardzo fajnie wyszły, co nie znaczy że jestem jakimś okrutnikiem i sadystą. Ogólnie całkiem, całkiem może lepiej

Pozdrawiam

Fajna dioramka, pomysł na czasie (za chwilę 2. sezon). Gratuluję.

Super wszystko jak już pisałem, ale tak patrzę już po raz któryś i wieszcz co ? Może to bzdura, ale trochę to dziwnie wygląda że wszystkie auta mają pozamykane drzwi, wydaje mi się że gdybyś kilka drzwiczek otworzył, nadałbyś Dioramce więcej dynamiki, i takiego "chaosu" czy też paniki, którą ma Ona przedstawiać.

Oczywiście muszę się tutaj z tobą zgodzić. Niestety ten pomysł przyszedł mi do głowy dopiero po skończeniu pojazdów i już nie chciałem się do nich dobierać. W dioramie nad którą teraz pracuję zadbałem o to

bardzo fajne, barierki będę robił do Ferrari więc dobrze wiedzieć że można je zrobić z puszek ;-)