Skocz do zawartości

PZL W-3T "SOKÓŁ" SKALA 1/72,


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiadomo, jak wygląda sytuacja. Duże firmy, takie jak Italeri, mają odpowiednią bazę technologiczną do wydania modelu o dobrej jakości, ale nie wydadzą nigdy np. Irydy, Orlika czy Sokoła. Za duże ryzyko. Zamiast tego wolą wydawać n-tą Cobrę czy Hueya bo wiadomo, że sprzedadzą się w takiej ilości egzemplarzy że firma na tym zarobi. Dlatego w tym wypadku pozostają tylko drogie i trudno dostępne zestawy żywiczne bądź vacu, albo właśnie takie zestawy jak ten czy też Orlik z Asteru - kiepskie, bo kiepskie być muszą, braków technologicznych bez forsy przeskoczyć się nie da, za drogie w stosunku do swej jakości, ale będące jakąś podstawą do samodzielnej waloryzacji.

Aha, Orlik z Asteru nie jest, niestety kopią Ardpola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko chciałem powiedzieć o nowym modelu, a tu taka burza...

 

Nie miałem na myśli przekazania Wam sensacji o nowym rewelacyjnym modelu na rynku, bo jaki jest ten Sokół każdy zainteresowany wie.

Zrobiłem to ze zwykłego modelarskiego obowiązku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo racji masz w tym, co napisałeś. Ale skoro da się, to czego nikt jeszcze tego nie zrobił? Przecież model np. Irydy, czy chociażby Łosia wykonany na poziomie Italeri, sprzedał by się nieźle, nie tylko u nas.

Co do Orlika - Kadłub ma bardzo podobny, ale jego boczne ścianki są inaczej zrobione, skrzydła i usterzenie różnią się obrysem, inny jest również podział części. Dlatego myślę, że masterem nie był Orlik z Ardpolu - za dużo różnic jak na kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV, jest jeszcze jedna sprawa. Na przykład u mnie na zajęciach praktycznych w szkołach podstawowych, gimnazjach ... klei się czasami modele. Dzieciaki i ich rodzice kupuję na te zajęcia właśnie najtańsze modele a nie te droższe, ale dokładniejsze. Ale i tak trzeba przyznać, że polityka polskich producentów modeli i dodatków do nich jest dziwna, nastawiona często na odbiorców spoza Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Dziś nabyłem sokoła jako Straż Graniczna.

Dyplomatycznie mówiąc , wykonanie nie jest tak dobre jak bym chciał , troszkę za dużo nadlewek. Potraktuję to jako spore wyzwanie na ferie

I instrukcja malowania ciut zakłamana względem oryginału , ale co się nie robi by mieć rodzimy produkt na półce !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Z tą ceną to pojechali konkretnie. Ja podejrzewam ze zaprojektowanie tej uroczej pozycji w instrukcji "elementy wykonać we własnym zakresie" drastycznie zwiększyło koszty produktu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne podpisy mają w AJ:

 

Śmigłowiec z ubarwieniem ratownictwa lądowego.

 

Dobrze, że nie piszą jeszcze: "... w upierzeniu"

 

Ale tak na serio, 50 zł za model kiepskiej jakości, którego zaletą jest tylko to że jest?? Hmmm... coś nie halo...

 

Poczekam aż HobbyBoss się zlituje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.