Skocz do zawartości

PZL W-3T "SOKÓŁ" SKALA 1/72,


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za zdjęcia wyprasek-teraz wiadomo co to za ziółko z tego Sokoła.

Moim zdaniem dobra baza wyjściowa pod model Będę miał co robić wieczorami

 

Napiszcie na podstawie jakich planów i gdzie wydanych można rozpocząć walkę z modelem?Ja widziałem kiedyś plany Sokoła chyba w skali 1:72 w L+K,ale podobno były skopane?Są jeszcze gdzieś ?

 

Ciekawe na podstawie jakich planów powstawała forma pod model?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej zaproponować producentowi np. malowania coby ich potem nie szukać i czekać na dodatki innych firm

No jak Anakonda to koniecznie Gromowska

7cf6d4ea15cd7453.jpg

Fotka pochodzi z http://www.sanko.wroclaw.pl/galeria/zestaw07/26_w-3cz2.html

 

Pozdr.

Pawel

 

Wow a to zes mi prezent z poniedzialku Pawle zrobil ta fotka. Jedno mnie tylko zaciekawilo, zdziwilo, a mianowicie znaki lowvis, z tego co mi wiadomo to cos tam z prawem jest ze zakazuje uzywania takich znakow a tu widze co innego, oc o kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie tylko zaciekawilo, zdziwilo, a mianowicie znaki lowvis, z tego co mi wiadomo to cos tam z prawem jest ze zakazuje uzywania takich znakow a tu widze co innego, oc o kaman?
- Marynarka Wojenna uzywa Bryzy (+ chyba jakies Mi-8/17) ze znakami low-viz - wiec chyba prawo juz zmienione. Co do gromowskiej Anakondy - to tak jak pisal okonek - blyskawicznie zostala skasowana...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rysunki Sokoła można znaleźć na wkładce z planami w Modelarzu.

Dużo zdjęć na płycie w Aeroplanie nr.5/6 z 2004 roku który jest w całości poświęcony Sokołowi.

 

 

 

A pamiętasz numer tego modelarza

Aeroplan o Sokole to obowiązkowo mam

 

Marzy mi się rysunek Sokoła(i nie tylko) w skali autorstwa P. Grzegorza Skowrońskiego Jedne z najlepszych rysunków jakie widziałem Napewno rozrysował Sokoła.

 

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem numer Modelarza z planami Sokoła.

8/1997.

 

 

Dzięki-teraz wiem co szukać.Teraz muszę się uzbroić w cierpliwość i czekać aż się pojawi na Allegro

Na giełdę to chyba nie ma co dawać ogłoszenia,bo jak się pojawił akurat nowy model Sokoła ,to raczej nikt nie odsprzeda

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marynarka Wojenna uzywa Bryzy (+ chyba jakies Mi-8/17) ze znakami low-viz - wiec chyba prawo juz zmienione. Co do gromowskiej Anakondy - to tak jak pisal okonek - blyskawicznie zostala skasowana...

Pozdr.

Pawel

Co do tych znaków lov-viz w Marynarce Wojennej to jest to takie połowiczne lov-viz, bo czerwone barwy są na miejscu, tylko białe lekko zszarzono. Takie szachownice są na szarych Bryzach, Mi-8/17 i dwóch Kamanach (tu dodatkowo są zmniejszone rozmiarowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jesli chodzi o moje zdanie na temat tego modelu to... hm...nie widziałem go na zywo wiec powiem tyle co spostrzeglem ogladajac fotki elementów:

razi troszke brak łączen blach i nitów na kadłubie (z tego co widze jest on gładki jak... d*** niemowlaka ;) )

ale ogólnie wydaje sie spoko i powiem szczerze nie moge sie doczekac az dopadne tego Sokolika w jakims sklepie Mieszkam blisko Tomaszowa Mazowieckiego i czesto mi tu wlasnie takie smiglaki lataja i kosiacza nad domkiem wiec fajnie byloby miec taki model w kolekcji:)

 

Czesc z Was poruszyła temat co jeszcze za model by chcieli aby firma AJ Model albo jakas inna wyprodukowała, przychylam sie do zdania na temat Skytrucka/Bryzy ale chciałbym aby w koncu ktos wyprodukowal porzadna Iryde oj..naprawde bardzo mi szkoda ze ten samolot nie wszedl do produkcji seryjnej.... :(

ale ostatnio czytałem że ponoć Bumar chce odkupić od Mielca te wyprodukowane sztuki zmodernizować i sprzedać do Indii ale byloby fajnie

 

PS. do Pepsi_Adam pytałeś się odnośnie kolorów jakimi pomalować Sokolika... ja polecam zrobienie wersji wojskowej i pomalować Sokołka w ciemne moro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poland_front.jpg

To jest moro to o co Tobie Pawle chodzilo to jnosi miano kamuflarzu.

 

Przepraszam za OT ale bardzo mnie to w..... denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe Qrde faktycznie... ale strzeliłem sobie samobuja

ale nie bij mnie

Qrde to była moja pierwsza wypowiedz na tym forum.... no i chyba nadszedł najwyższy czas aby poszukać sobie nowego forum albo zmienić nick hehehe ;)

 

A na marginesie: słyszeliście że przez ostatni miesiąc albo dwa wszystkie Sokoły były uziemione? (przynajmniej te wojskowe) W Tomaszowie ponoć jednemu urwała sie łopata śmigła ogonowego. Na szczeście stało się to na stojance bo jakby odpadła w powietrzu to byłoby nieciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe Pawle nie zamierzam nikogo bic ani ganic za wpadki, spowodowane pewnie nie wiedza, lepiej jest wytlumaczyc

 

KOniec Off Topicowania wracamy do kwestii Sokola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no wiecie po każdej gafie zmieniam nick więc teraz musze założyć konto o nicku pawel183 hehe nie no żartuje

Czasem jakoś tak mam że co innego mam na myśli a co innego napisze

A w ogóle to zaraz zmienie tą pierwszą swoja wypowiedz i ja poprawie i powiem ze nie wiem o co Wam chodzi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się zabiorę za omawianie wprasek serii próbnej. Moim skromnym zdaniem mój egzemplaż jest jakby trochę nie dolany (mam tu na myśli ubytki formy zwłaszcza na części przedniej osłony kabiny). Patrząc perspektywicznie to jest to model nie taki zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro już 15.05.2007 może ktoś wie gdzie pokaże się pierwszy Sokół.

Czekam na informację od Panów z AJ-MODEL , może coś będzie na Forum.

Jak macie koledzy jakieś informację gdzie można kupić to proszę o info . - (oprócz Allegro).

Pozdrawiam.

Krystek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast poprosze producenta o fotki poprawionych wyprasek bo cosik mi nie pasuje na lewej stronie kadluba. Chyba, ze model trafil do sprzedazy w takim samym stanie jak na ostatnich fotkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.