Skocz do zawartości

PZL W-3T "SOKÓŁ" SKALA 1/72,


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

No wieści R E W E L A C J A !!!!

Zapewne już wkrótce to będzie podstawowy typ w relacjach z budowy na tym forum

Panowie z AJ MODEL M 28 Bryza (1:72) to też wielka niespełniona w modelarstwie konstrukcja....

 

Nawiasem mówiąc... jakieś 1,5roku temu zanabyłem Sokolika z żywicy... 120zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 192
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Już bez emocji . Czy będą może "podwersje" podstawowego modelu

(w innych malowaniach ,inne zestawy kalkomanii itp.). Obecny arkusz kalkomanii wydaje się zbyt skromny. Intrygują mnie też reflektory w formie kalek

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz odpowiedzi na Twoje pytanka są na stronie 3 tego wątku.

Dlaczego piszesz, że kalki są skromne? Masz Brachu 2 wersje malowania i to uważam bardzo ciekawe, choć oznaczenie wersji jako "T" nie jest do końca poprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wszystkie posty tego tematu Grzesiu.

W "podwersjach" chodziło mi nie o Anakondę i W-3W , ale o np Sokoła z byłych NJW czy też salonkę ze Specpułku. Sokół to nie tylko W-3RL.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaaaaaa rozumiem... to większy zachód z dobraniem malowania niż jeśli chodzi o wnętrze, bo tu można cosik podłubać we własnym zakresie. Pomocna będzie zapewne książka z kalkomaniami Intechu "Polskie śmigłowce wojskowe"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem my sie dopiero uczymy i jesteśmy swiadomi ze nie wszystko bedzie sie podobac i przy nastepnym modelu będziemy starali się wszystkie uwagi wprowadzic .oczywiście ze beda inne wersje plan jest taki choc wolimy nic nie uprzedać -w3w-anakonda-wersja czeska -wersja policja niemiecka- straż graniczna i policja polska -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Straż Graniczna i Policja polska". Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Dzięki, AJ-Model i życzę sukcesów

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a może AJ-model pokusiłby się o wykonanie PZL P.11 i p.7a w skali 1:72? tego BARDZO brakuje.

 

Andrzej "Jostein" Kowalski

 

PS. A SW-4 to i w 1:72 byłby nader mile widziany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do listy zyczen dopisze naprzyklad cos co mogloby sie kryc pod piekna nazwa Lotnictwo Polskie 1940, a wiec Jastrzab, Wilk i reszta projektow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum a tu takie wieści!!!!!!!

Już nie moge się doczekać Sokoła i Anakondy. Oczywiście w wiadomo jakim malowaniu

No i oczywiście An-28 i M-28 to też moje marzenie. Przy takich tematach AJ-MODEL ma spore szanse na zdobycie naszych serc (i portfeli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bedzie możliwość otrzymania instrukcji o modelu sokoła mailem. Pytam się bo chcę właśnie tem model zacząć.

 

 

Fajnie ,że posiadasz ten model.Może podzieliłbyś się z innymi informacjami o modelu i zrobił ładne omówienie wyprasek ze zdjęciami

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcieliście, to macie:

(zdjęcia publikuję dzięki uprzejmości mego serdecznego kolegi, który juz się stał szczęśliwym posiadaczem modelu.)

A tu znajdziecie wszystko o Sokołach: www.adampekala.boo.pl

Nie miałem go w łapkach, więc sorki wielkie, że nie piszę nic o jakości wyprasek i zgodności z planami....

 

79b7061165e0b602.jpg

4bd7b9f995ebc00d.jpg

18f686fadc46e522.jpg

b0c11b7c842ee177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wypraski to jak wspominałem to była partia próbna dostarczona na konkurs modelarski cały czas forma jest jeszcze dopieszczana [niwelujemy nadlewki itp.] nie jest to short -un .ale generalnie tak wygaląda .pozdrawiam aj-model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo to wspominane ale kolor tworzywa wola o pomste, jak anakonda bedzie tak samo to juz slysze te bluzgi lecace podczas malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak anakonda bedzie tak samo to juz slysze te bluzgi lecace podczas malowania

 

A co za problem wcześniej dać np. jasnoszary podkład Dostaniecie model, na który wielu czekało i jeszcze marudzicie. Może lepiej zaproponować producentowi np. malowania coby ich potem nie szukać i czekać na dodatki innych firm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za problem wcześniej dać np. jasnoszary podkład Dostaniecie model, na który wielu czekało i jeszcze marudzicie. Może lepiej zaproponować producentowi np. malowania coby ich potem nie szukać i czekać na dodatki innych firm

Dokładnie!!! Lepszy ShortRun w garści niż Sokół na dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma problem z kolorem plastiku zawsze może posklejać Sokoła z Broplanu. Bieluśki, że hej!!

Na pierwszy rzut oka może to nie Tamigawa ale czekało na ten model wielu modelarzy i sklejaczy w Polsce zwłaszcza, że wersji oryginału jest dużo to model nawet jeżeli niedoczeka się modyfikacji fabrycznych (tfu tfu tego poducentowi nie życzę) to przeróbek "domowych" będzie co nie miara. Zaczynając od Anakondy przez GROM-owładnego aż po Głuszca.

Teraz pozostaje czekać na resztę peletonu: Part (przynajmniej taki zestaw jak do innych śmiglaków sobię życzę), kalki (coś już jest ale Techmod albo Ardpol mogli by zrobić jakiś prezent) po żywicę (np elementy do Głuszca chyba precyzyjniejsze będą z żywicy).

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.