Skocz do zawartości

Sherman El Alamein Dragon 1/35


MichalSz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam walczę obecnie z tym oto modelikiem firmy Dragon nr 6447.

 

100_0757.jpg

100_0754.jpg

100_0758.jpg

100_0755.jpg

 

Do podstawowego zestawu dokupiłem lufę armaty oraz KM-u firmy RB Model, mam jeszcze zamiar dokupić kanistry na wodę oraz paliwo.

Model chcę wykonać w malowaniu przedstawionym na poniższych zdjęciach.

 

1sherman.jpg

12sherman.jpg

Z tego powodu rodzi mi się pytanie co było przewożone z tyłu czołgu, zaznaczyłem ten szcegół na poniższym zdjęciu czerwonym kółkiem.

 

9asherman.jpg

 

Za pomoc z góry dziękuję i czekam na wasze podpowiedzi jeżeli chodzi o szczegóły, które pewnie już co niektóre zmaściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat , będę kibicował.

Na pace przewozili dosłownie wszystko: materace beczki, karnistry, plecaki itd. Co jest na tym akurat czołgu ciężko mi powiedzieć. Jakieś skrzynie albo może namiot?.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przeglądam sobie fotki mojego Sherman i nasunęło mi się kolejne pytanie, a mianowicie o szczegół z poniższego zdjęcia

 

1asherman.jpg

 

Strzelam, że jest to ściągnięta część osłony włazu na wieżyczce. Jak się mylę to koledzy poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem także, ale jak i po co się tam znalazł to już wszechmogący raczy wiedzieć. Może pochodzić z innej maszyny. Celowy demontaż przez załogę raczej nie wchodzi w grę bo taka modyfikacja obniżałaby wartość bojową wozu. Ewentualnie puściły zawiasy i musieli klapę gdzieś osadzić do czasu naprawy ale to mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie pokrywy wlazu ,w wielu Shermanach ja usunieto,pozostawiajac ta z peryskopem.Czyniono tak w 9th Lancers.W magazynie MILITARIA wydanie specjalne nr 16 jest artykul poswiecony Shermanom pod Al Alamein autor Peter Brown przedruk z Military Modelling vol 32 no 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję tematu! Świetna sprawa

 

Sam składam aktualnie Mk.III spod Monte Cassino, ale jeszcze w malowaniu pustynnym. Będę gorąco kibicował

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Witam!

Po krótkiej przerwie kontynuuję prace nad Sherman’kiem. Skupiłem się dziś na wieży, przeglądałem sobie fotki ( kilka umieściłem na początku postu) i znowu mam zagwostę szczegół , o który mi chodzi zaznaczyłem na czerwono. Na początku podejrzewałem, że jest to karabin maszynowy ale mam wątpliwości . Dołączyłem fragment instrukcji na , której dokładnie widać ,że jeżeli popatrzymy na czołg z tyłu to KM (nr 1) będzie za antenami (nr 2), a na zdjęciu to coś jest przed.

 

szczegolnawiezy.jpg

szcegolnawiezyshemat.jpg

 

Jeżeli ktoś z Was ma jakiś pomysł zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyty spoczynkowe pod Browninga 50 byly zamowione tylko dla Shermanow z kadlubem spawanym.Brytyjskie Shermany II ich nie mialy w czasie Al Alamein,dlatego na zdjeciach lufa czesto jest skierowana w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.