Skocz do zawartości

T-80 BV Zvezda 1/35 + dodatki


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Jestem chyba rekordzistą, jesli chodzi o rozpoczęte i nie dokończone projekty ale cóż, takie życie . Tak jak pisałem w temacie o Abramsach, bohaterowie tamtego wątku idą na zasłużony odpoczynek a ja startuje z nowym projektem. Po amerykańskich stalowych bestiach czas na coś zza wschodniej granicy. Wybór padł na jeden, według mnie z najładniejszych czołgów, który opuścił rosyjskie fabryki, a mianowicie T-80 w wersji BV. Do swojego projektu wybrałem oczywiście model Zvezdy, miał być oryginalny Dragon ale niestety spóźniłem się i ostatni egzemplarz, został mi sprzątnięty sprzed nosa. Sam model nie jest tak do końca zły, nie licząc kilogramów szpachli której trzeba użyć, by to wszystko ładnie wygladało, no i ogromu własnej produkcji w celu poprawienia, bądź dorobienia tego co popsuł producent. W jednym z wątków o tym czołgu, ktoś zauważył, że z tego modelu da się sporo wycisnąć. Postanowiłem podjąć sie tego wyzwania, a jaki ze mnie wyciskacz, to już zweryfikuje samo życie. W tym wyciskaniu napewno pomogą mi:

 

-Voyager models i jego pancerz reaktywny, tarcza anty-odłamkowa i podstawa do anteny

-Eduard i jego zestaw fototrawiony nr. 35328

-SP Design i koła jezdne wraz z kołami napinającymi i napędowymi

-RB Models wraz ze swoją lufą aluminiową, przeznaczoną do rosyjskich czołgów

 

Mam zamiar dokupić jeszcze lufkę karabinu PKT również z Voyagera i ( moje marzenie) ogniwkowe gąsienice firmy MasterClub. Znalazłem je ostatnio w jednym sklepie internetowym i liczę że gdy mój portfel odzyska swoją kondycję, będą one jeszcze dostępne.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować koledze jo, który obdarzył mnie wielkim bogactwem materiału zdjęciowego i podjął sie poprawy kształtu płyty nadsilnikowej mojego modelu, jo dla Ciebie wielkie . A tu kilka fotek, tak na zachętę

 

Obraz001-3.jpg

 

Obraz002-5.jpg

 

Obraz006-5.jpg

 

Obraz004-5.jpg

 

Obraz005-5.jpg

 

To są zdjęcia tego, czym dysponuje na chwilę obecną. Resztę bedę sukcesywnie dokupował. Właściwe prace, zaczną się w poniedziałek, teraz to tylko mała próbka. Liczę na wsparcie i doping, kolegów modelarzy. Chciałbym w tym miejscu złożyć uroczyste przyrzeczenie, że tym razem poprowadzę swój projekt od początku do samego końca. Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kibicuję. Ciekawy projekt. Jak oceniasz pancerz voyagera?

 

 

Całkiem pozytywnie, trzeba się sporo nadziubać z wyginaniem ale myśle że efekt końcowy, zrekompensuje trudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką malutką prośbę do szanownego grona modelarskiego. Czy ktoś mógłby by zapoznać mnie z technikami, wykonywania imitacji spawów na pojazdach. Na wieży mojej 80-ki, trzeba będzie kilka dorobić a ja nie mam o tym pojęcia. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jarzma i osłony z folii spożywczej o którą pytasz, to można ją zastosować. Trzeba tylko zwrócić uwagę jak to jarzmo w t-80 wygląda i jak owa osłona się na nim układa.

Np. tutaj :

http://wolfenkrieger.deviantart.com/art ... -210103488

http://mmfs0.tripod.com/reviews/t80/

http://www.militaryphotos.net/forums/sh ... hnya/page4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to co?? Zaczynamy zabawę . Składanie modelu zaczynam od wieży. Przygotowałem sobie już grunt pod nowe oko celownika, które zamierzam wykonać z płyty DVD ( niebieski odcień) oraz kawałka przezroczystej plastikowej płytki. Chciałbym aby wyglądał troszkę bardziej realistycznie, niż np. ten który zrobiłem w 72-ce. Pozbyłem się także tych nędznych imitacji okablowania.

 

Obraz008-5.jpg

 

Obraz007-5.jpg

 

teraz przyjdzie kolej na złożenie połówek do kupy i korekcja kształtu wieży.

 

Mam jeszcze pytanko, takie z czystej ciekawosci wynikające:

 

Obraz0101.jpg

 

Co to jest i do czego to słyży?? ( w kółku) . Z tego co widziałem na fotkach, to ta część, nie ma nic współnego z oryginałem, więc też czeka ją amputacja i przeszczep nowej, własnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej!! Dziś poraz pierwszy w życiu użyłem milliputa. Producent modelu proponuje wieżę czołgu w złym kształcie, więc trzeba to było skorygować. Według zaleceń kolegi jo, najpier zeszlifofałem wieżę by zniwelować jej zbyt okrągły tył, a potem użyłem milliputa by nadać jej ostateczny kształt. A tak to wygląda w praktyce:

 

Obraz106.jpg

 

Obraz107.jpg

 

Obraz106.jpg

 

Jutro biorę się za szlifowanie. jo mam nadzieję że o to własnie chodziło??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale przez pośpiech i nieuwagę, 2 razy wkleiłem to samo zdjęcie. Bardzo prosiłbym administrację o usunięcie jednego z nich jesli to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kształtem wieży to chyba poszedłeś za daleko. Producent proponuje z grubsza dobry kształt, ty natomiast dałeś wieży tył z kolejnych wersji rozwojowych U i UD, ale tam była grubsza ingerencja w pancerz wieży praktycznie z każdego kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kształtem wieży to chyba poszedłeś za daleko. Producent proponuje z grubsza dobry kształt, ty natomiast dałeś wieży tył z kolejnych wersji rozwojowych U i UD, ale tam była grubsza ingerencja w pancerz wieży praktycznie z każdego kierunku.

 

 

No to mam tu coś na swoją obronę

 

to jest wersja B

 

as3j.jpg

 

as4y.jpg

 

as5q.jpg

 

98576368.jpg

 

a to wersja U

 

 

 

w01455_9306598.jpg

 

w01455_8661421.jpg

 

 

 

Oczywiście ja muszę jeszcze obrobić ten tył, by jakoś wygladał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka zdjęć tyłu wieży T-80BV

as6v.jpg

as6b.jpg

Jak widać na zdjęciach kształt wieży zaproponowanej przez producenta różni się od oryginału .Poza tym jak napisał gecon29 tył wieży modelu musi jeszcze zostać oszlifowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie korci zrobienie tej części którą wziąłem w ramkę. Troszkę się jednak obawiam że to przerasta moje umięjętności ale popróbuję, a co tam?? Jak nie wyjdzie to model będzie bez niej

 

as6b1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zacząłem wstępnie szlifować to co wczoraj ponalepiałem na wieżę mojego czołgutka. Nie idzie mi to najlepiej, a to z tego względu że zorientowałem się że zabrakło mi w domu grubego papieru ściernego, no cóż kto nie ma w głowie ten ma w nogach. Starałem sie też stworzyć coś na kształ spawu, chyba wyszedł mi nieco za szeroki . Mam nadzieję że po zeszlifowaniu będzie lepiej. To kilka fotek moich wypocin:

 

Obraz109.jpg

 

Obraz110.jpg

 

Obraz111.jpg

 

Do następnego razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamęczam Was jeszcze fotkami rzeczy mało istotnych. W ramach rozwijania moich zdolności manualnych, postanowiłem że dorobię sobie kosz na osprzęt. Zacząłem więc zabawę ale że godzina już późna a jutro o 5 rano trzeba do pracy wstać, zdążyłem zrobić tylko tyle:

 

Obraz119.jpg

 

Obraz116.jpg

 

Obraz120.jpg

 

Trzeba go jeszcze dopracować ale jak skończę to napewno będzie wygladał jak ten oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element który zaznaczyłeś na czerwono z tyłu wieży i chcesz dorobić,zakłada się na wydech ,do niego mocuje się rury odprowadzające spaliny -w czasie pokonywania przeszkód wodnych . Wóz napędzany jest turbiną gazową ,więc to konieczność .

14882137.jpg

99942745.jpg

92167991.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Prace nad 80-ką trwają. Po skorygowaniu kształtu wieży, rozpocząłem jej uzbrajanie. Całą zabawę zacząłem od celownika-dalmierza. W otwór, który wcześniej sobie przygotowałem, wkleiłem najpierw kawałek płyty DVD, wokół którego zrobiłem białą ramkę z paska plastiku. Następnie, z fototrawionego złomu uknułem ramkę, którą podkleiłem przezroczystą płytką i w ten sposób powstało oko mojego czołgusia. Jeszcze zanim kupiłem model, za punkt honoru postawiłem sobie zrobienie go ze wszystkimi możliwymi detalami, na wykonanie których pozwolą moje umiejętności. Zabrałaem się więc za wykonanie wycieraczki do dalmierza. Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie odkrywam w ten sposób Ameryki ale wykonanie tego detalu, sprawia że mój czołguś nabiera fajnego wyglądu , mała rzecz a cieszy . Niestety, zabawa o 3 w nocy, nie przynosi zbyt dobrych efektów i po skonsultowaniu, wyglądu wycieraczki na modelu, z tą oryginalną okazało się ze popełniłem masę błędów, które na szczęście da się łatwo naprawić, także moim priorytetowym zadaniem na dziś jest poprawa właśnie tej wycieraczki. A to kilka fotek tego co nawywijałem:

 

Obraz127.jpg

 

Obraz126.jpg

 

Obraz125.jpg

 

Obraz128.jpg

 

Szkoda że na fotkach, niezbyt dobrze widać, jak wygląda ten dalmierz, w realu naprawdę jestem zadowolony z tego jak prezentuje się oko celownika t-80 . Świetnie zaś widać dziurę jaka powstała po zbyt mocnym szlifowaniu tuż pod szkłem celownika ale z tym już raczej nic nie zrobię :( . Mam nadzieję że jak przyjdzie osłona to troszkę ta dziura zginie w cieniu. Wszelkie sugestie i uwagi mile widziane. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poprawiona wycieraczka. Szczyt marzeń to, to nie jest ale wygląda to troszkę lepiej niż przedtem. Fotki:

 

Obraz129.jpg

 

Obraz130.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj wymodziłem sobie taki kosz :

 

Obraz136.jpg

 

Obraz134.jpg

 

Obraz135.jpg

 

Podobnie jak ta wycieraczka, kosz do zbyt pięknych nie należy, zresztą ja lepiej nie potrafię . Lutownicy w domu nie mam, więc musiałem radzić sobie superglutem, no i tak to własnie wyszło. Dokleję jeszcze dwa druciki i będzie można go montować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.