Skocz do zawartości

T-80 BV Zvezda 1/35 + dodatki


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

No to w znacznym stopniu wyjasnia sprawę w kontekście " Myślę że Zvezda nie ma porównania z Masterclub-em i powinna sie wstydzić tego co zaoferowała w pudełku"

Gdyby dobrze skombinowac to moznaby z jednego zestawu gąsek zrobić 2 czołgi bo i tak połowa jest pod fartuchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znając Gwiazdę i mając przykre doświadczenia z T-80UD z wczesnego Dragona (to samo co Gwiazda) może Cię czekać trochę niespodzianek przy złożeniu wanny z górą kadłuba (trudności ze zmieszczeniem tych ładnych i cholernie drogich gąsienic). Radzę popróbować na sucho. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego że Zvezda łatwo sie nie podda. Po doświadczeniach z gąskami do Abramsa, tych od Bronco, wiem że trzeba wszystko sprawdzać, przymierzać po kilka razy, zanim cokolwiek się sklei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś o spawy, najlepiej je zrobisz za pomocą Mr. Dissolved Putty od Gunze - moża kłaść kilka warstw a sama szpachlówka świetnie poddaje się modelowaniu, Schnie bardzo szybko, można modelować na wpół wyschniętą lub świeżą. Chodzi o nakładanie z lekkimi ruchami na boki tak aby powstała docelowa faktura. Można kłaść kilk razy aż efekt jest satysfakcjonujący. Spawów nie szlifujemy, chyba, że naprawdę przesadzimy ze szpachlówką.

 

Tutaj próbka z mojego starego projektu:

 

welding%20seam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaczałem zabawę z podwoziem. Jeśli chodzi o koła, to narazie ograniczyłem się do przyklejenia centralnych nakrętek w środku kółka. Zacząłem też składać gąski i udało mi się złożyć jak narazie aż 3 ogniwka . Jako że to mój pierwszy raz z żywicą, nie idzie mi to dość sprawnie i muszę przyznać że już zaliczyłem kilka złamań :( . Całe szczęście że te ogniwka złamały mi się w takich miejscach że łatwo dało sie to skleić CA, miejsc w którym się złamały nie widać i nie wpłynęło to na efek ruszania się gąsienic. Tak się to prezentuje :

 

Obraz1740.jpg

 

Obraz1741.jpg

 

Obraz1743.jpg

 

Obraz1742.jpg

 

Walczę dalej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem gąski z Bronka do Granta i Panzera. Te z niemiaszka to składanie podobne do twoich tyle że plastik, ale do Granta to chyba z 1000 części. To będzie jazda.

Fajnie się ta żywica prezentuje. A jak pasuje na koła zvezdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jeszcze za krótki odcinek tych gąsek, żeby stwierdzić jak pasują ale po przyłożeniu tych trzech ogniwek, na koło napinające, stwierdzam że jest nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Przedstawiam Wam efekt mojej wczorajszej pracy. Niewiele tego jest a to z tego względu że mi się wczoraj, po prostu nie chciało. Opanowałem już metodę składania tych gąsienic i już nic mi się nie łamie :

 

Obraz1744.jpg

 

Obraz1745.jpg

 

Obraz1746.jpg

 

Narazie wygląda to dość krzywo ale to dopiero początek gąsienic, więc nic jeszcze nie układa się tak jak powinno. Myślę że problemu ze zmieszczeniem tych gąsienic w trakcie sklejania góry z podwoziem, nie muszę się obawiać. Obawiam sie natomiast tego że wystąpi problem innej natury. Mianowicie, może się okazać że koła napędowe nie będą w jednej osi z kołami jezdnymi i gdy pozakładam już gąski na cały układ jezdny, patrząc na model z tyłu odniesie się wrażenia, jakby cały model rozjechał sie na boki. No zobaczymy. Jak coś to czeka mnie walka z ustawianiem tego wszystkiego w jednej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwszy model Zvezdy który sklejam i zawsze był ten sam problem. Gdy już sklei się cały układ jezdny ze wszystkimi kołami, nic nie widać, dopiero po założeniu gąsek, wychodzi na jaw jak nie dokładny może być model. Chodzi o to że z tyłu wygląda to tak jaby czołg rozjechał sie na boki na gąsienicach. Jak sklejałem T-80 UD musiałem odcinać koła napedowe, wraz z kołkami na których były osadzone i robić podkładki, by wszystko ułożyło sie w jednej linii. Przymierzałem gąski do kół napedowych i wstępnie przymierzyłem to do całego pojazdu i jak narazie moje obawy sie potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wolał bym przekonwertować Tamiyę na T-90 niż czekać na Zvezdę, no chyba że nowe formy i nowa technologia pozwoli im na stworzenie naprawdę dobrego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model nie stoi jeszcze nawet o własnych siłach, a ja juz dumam nad malowaniem. Z początku chciałem go pomalować tak:

 

i11749-image-original.jpg

 

Jednak wszystko zmieniło sie gdy zobaczyłem tego przystojniaka :

 

26acf5e8bcc7.jpg

 

8ea569a503fe.jpg

 

9fd1270d8a73.jpg

 

Piekny prawda?? Szczególnie kręci mnie ten urwany błotnik. Ja wiem, tak ubłocone modele nie są zbyt mile widziane ale mój taki będzie . No i ta wielka trójka na boku wieży, takie nawiązanie do 3 kompanii czołgów w której służyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, może to i racja, model tak uwalony to przesada. Gdy malowanie wyjdzie mi w miarę dobrze, zachowam umiar w brudzeniu ale jak cos spapram, nie będę sobie żałował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poskładam te żywiczne koła i gąski, a potem będę się zastanawiał. Ale ten brudas tak mi sie podoba że... a zresztą, najpierw posklejam model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę szanowne grono modelarskie o wielkie brawa, przedstawiam Wam o to płytę nadsilnikową do mojego T-80 w wykonaniu kolegi jo . Nie mogę sie na nią napatrzeć i ciągle szukam szczęki:

 

5-1.jpg

 

6.jpg

 

a tutaj, również w wykonaniu jo , czujnik wiatru:

 

2.jpg

 

oraz właz działonowego:

 

3.jpg

 

jo z mojej strony wielki szacunek dla Ciebie, fenomenalna praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny model NSVT wydal

 

 

 

Kompletny km NSVT wydal Blast Models ,a co do pokrywy silnika to..pozostaje wzorem muzulmanow za wykonanie

 

 

A znasz może jakiś numer katalogowy tego NSVT-a, bo jakoś nie mogę go znaleźć na tej stronce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.