Skocz do zawartości

T-80 BV Zvezda 1/35 + dodatki


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wizualnie natomiast trochę za grube okablowanie na wieży,

 

 

 

Jeśli chodzi o kable na wieży, to doszedłem do takich samych wniosków i natychmiast je wymieniłem. Niestety, nie jest to jednak to, co chciałem osiągnąć. Dlatego dziś uzyję swojego starego patentu a mianowicie gumki do majtek . a To fotki:

 

Obraz140.jpg

 

Obraz138.jpg

 

Obraz139.jpg

 

Obraz137.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z okablowaniem trwa. Tym razem zająłem się podłączeniem do szperacza. Z cienkiego drucika owijanego wokół igły, zrobiłem małą sprężynke i uformowałem ją. Troszkę się porozłaziła w trakcie formowania ale myślę że po pomalowaniu i przyklejeniu wszystkich pierdółek na wieżę te rozstepy na kablu znikną troszeczkę. Tak to wyglada:

 

 

Obraz142.jpg

 

Obraz143.jpg

 

Obraz141.jpg

 

Myślałem żeby tą sprężynkę jeszcze owinąć chusteczką higieniczną ale gdy owiąłem i namoczyłem w sidoluxie wszystko sie porozłaziło. Komentarze mile widziane, nawet te najbardziej krytyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, co dziś posklejałem!! W sumie nie wiem czy to co widać na fotkach, może zostać, czy trzeba coś poprawiać. Podpowiedzcie mi proszę, czy jest ok czy może trzeba zaczynać wszystko od początku??

 

Obraz146.jpg

 

Obraz144.jpg

 

Obraz145.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, miałem nie wstawiać tych fotek ale niech będzie. To stan mojego modelu na dzień dzisiejszy. Mam sporo wątpliwości, co do niektórych rzeczy, szczególnie jesli chodzi o okablowanie. Zmieniałem je już chyba z 10 razy a i tak mi coś nie gra. Nie wiem czy walczyć dalej, czy tak to już zostawić?? Jak komuś się coś nasunie, to niech podzieli się spostrzeżeniami:

 

 

Obraz154.jpg

 

Obraz155-1.jpg

 

Obraz151.jpg

 

Obraz152.jpg

 

Obraz153.jpg

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu coś dla tych którzy, maja zamiar budować ten sam model i zamierzają zachować wierność z oryginałem. Pisałem już że kolega jo przerabia dla mnie płytę górna modelu. Zvezda, delikatnie mówiąc, ją spaprała, nie ma ona nic wspólnego z oryginałem który powinien wygladać tak:

 

P7145222.jpg

 

P7145224.jpg

 

P7165229.jpg

 

P7165236.jpg

 

P7165239.jpg

 

P7175276.jpg

 

P7175274.jpg

 

P7175271.jpg

 

P7175273.jpg

 

Tak to powinno wygladać naprawdę. Tak jak wspomniałem, cała zasługa należy się koledze jo, który podjął się wykonania dla mnie tego elementu. Wielkie dzięki jo. Bez Twojej pomocy nie brał bym się w ogóle za sklejanie tego modelu. Oczywiście to jest sama płytya nadsilnikowa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przeróbkami (kable) to powinno zależeć od ciebie. Jeżeli bardzo ci zależy na wierności z oryginałem i masz jeszcze ochotę z tym walczyć to zmieniaj ja nie pasują. Ale za chwilę może się okazać, że kolejny element jest nie tak i jego też trzeba zmienić. I zamiast przyjemności bedzie droga przez piekło. Ja przerabiam środek Granta, ale nic na siłę. Nie chcę się nabawić modelowstrętu. Podziwiam za wkład własny w ten projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgłębiałem się nigdy w szczegóły BV, ale można tylko przyklasnąć bazylms. To wszystko zależy od Ciebie jak bardzo chcesz zwaloryzować model. Jeśłi sie chce bawić, to warto też wymienić kable na kadłubie, bo po wymianie efekt jest naprawdę fajny. Do tego szereg duperszwanców typu doprowadzenia przewodów do części zasilanych energią (reflektory, km, wyrzutniki granatów), o których często się zapomina, lub olewa. No i mocowania okablowania (na jednym z pierwszych zdjęć dałeś duże "łapy", a w rzeczywistości to raczej przyspawane obejmy o okrągłym przekroju - tak wynika ze zdjęć). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wgłębiałem się nigdy w szczegóły BV, ale można tylko przyklasnąć bazylms. To wszystko zależy od Ciebie jak bardzo chcesz zwaloryzować model. Jeśłi sie chce bawić, to warto też wymienić kable na kadłubie, bo po wymianie efekt jest naprawdę fajny. Do tego szereg duperszwanców typu doprowadzenia przewodów do części zasilanych energią (reflektory, km, wyrzutniki granatów), o których często się zapomina, lub olewa. No i mocowania okablowania (na jednym z pierwszych zdjęć dałeś duże "łapy", a w rzeczywistości to raczej przyspawane obejmy o okrągłym przekroju - tak wynika ze zdjęć). Pozdrawiam

 

 

No to od początku. Kabli już nie wymieniam, zostaja takie jakie są bo nie mam juz do nich cierpliwości. Nad tymi duperszwancami zaczynam sie zastanawiać, znalazłem zestaw fototrawionych złaczek do instalacji firmy Aber i mnie kusi . Kable i wszelkiego rodzaju instalacje na górnej płycie pancerza też będę robił. W pierwszej wersji mocowania kabli rzeczywiście mi nie wyszły i to też będzie poprawione . Własnie takich uwag i spostrzeżeń mi potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zajmuję się włazem dowódcy i mam mały problem, ponieważ na żadnej z fotek, nie mogę dojrzeć jak zamontowany jest na nim reflektor. No trudno coś wykombinuję. Troszkę mi nie wyszły otwory na peryskopy ale z tego co widzę, odrobina szpachli, powinna załatwić sprawę. Owacji na stojaco, nie oczekuję, bo nie ma czego oklaskiwać ale narazie tak to wygląda:

 

Obraz159.jpg

 

Obraz156.jpg

 

Obraz157.jpg

 

Obraz160.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przysłowie mówi: Jak sie człowiek spieszy, to sie diabeł cieszy. Dlatego ja sie nie spieszę i ta relacja jest taka powolna. W sumie miałem nic nie robić, dopóki nie dotrą do mnie wszystkie przewidziane dodatki- lufa, liny, blaszki, koła i gąski. Te ostatnie są już w drodze . Namówiony jednak przez mojego instruktora jo, popracowałem nad kolejną przeróbką, która w zasadzie jest nie odzowna dla tych którzy lubią budować modele zachowując wierność oryginałowi. Dlatego, po płycie nadsilnikowej, wstawiam fotki elementu, które moga być formą instruktarzu dla tych którzy polanują budowę tego modelu. Chodzi mianowicie o krater silnika, który u Zvezdy wygląda tak:

 

Obraz166-1.jpg

 

a w rzeczywistości powinien wyglądać tak:

 

cimg13401wp1.jpg

 

Do przeróbki kratera użyłem milliputa ( uwielbiam ten wynalazek ), i w moim modelu tak, to sie teraz prezentuje:

 

Obraz170-1.jpg

 

Obraz171-1.jpg

 

Obraz172-1.jpg

 

Obraz173.jpg

 

Obraz174.jpg

 

Obraz175.jpg

 

Jak zwykle podziękowania należą się jo, który cierpliwie znosi moje pytania, rozwiewa wszelkie moje wątpliwości oraz pokazuje mi element po elemencie, jak należy dokonywać przeróbek. Element który wykonałem, jest troszkę zniekształcony ale to da się poprawić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są, są, wreszcie dotarły . Koła i gąski z Masterclub . Moje wymarzone, wyśnione. Po baaaaaaaaaaardzo długich poszukiwaniach, wysłaniu kilkudziesięciu maili, do różnych sklepów internetowych ( nawet w Rosji ), znalazłem je. Cena była dość wysoka ale opłacało się. Bardzo ładnie odlane kółka, trzeba tylko oskrobać z nadlewek ale to pryszcz . Gąski też niczego sobie, będzie dużo skrobania z zanieczyszczeń ale to nic w porównaniu z tym że są po prostu super. Będzie teraz można zabrać sie za podwozie . A tu jak to wszystko wygląda:

 

Koła:

 

Obraz1732.jpg

 

Gąski:

 

Obraz1733.jpg

 

Obraz1734.jpg

 

A tu taka mała przymiarka :

 

Obraz1735.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak składają się gąski na zatrzaski lub piny?

 

 

Gęsienice składa się na piny, delikatne rozchylenie przy pomocy pęsety, wsunięcie jedna w drugą i tak dalej i tak dalej. Fotki porównawcze z kołami i gąskami Zvezdy, wrzucę jak żona dopuści mnie do kompa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie też do tych gąsek. Składasz je na sucho??

 

 

Tak!! Składa się je na sucho, na wcisk, gdyż producent tych gąsek, reklamuje je jako pracujące.

 

Prównanie ze Zvezdą, jutro, gdyz dziś jest już za ciemno na zdjęcia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu obiecane fotki porównawcze kół i gąsek Masterclub z tymi od Zvezdy. Nie musze chyba objaśniać które są które, bo to widać od razu. Myślę że Zvezda nie ma porównania z Masterclub-em i powinna sie wstydzić tego co zaoferowała w pudełku. Fotki:

 

Obraz1736.jpg

 

 

Obraz1737.jpg

 

 

Obraz1738.jpg

 

 

Obraz1739.jpg

 

A tu jeszcze fotki oryginału:

 

t-80b_022_of_439.jpg

 

t-80b_020_of_439.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.