Skocz do zawartości

T-80 BV Zvezda 1/35 + dodatki


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

, ale najbardziej mnie powaliły te kostki fototrawione - masz zdrowie. trzymam kciuki.

 

Jeśli chodzi o to zdrowie, to już je prawie straciłem przy składaniu tych gąsienic . No ale jedna z nich jest już złożona . A co do kostek, to jesli dobrze policzyłem na czołgu jest ich około 200, więc nie będzie tak źle, chyba . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy udało mi się złożyć pierwszą gąske do końca. Ufffffffffff . Dziś sprawdzam dopasowanie, i wygląda to nieźle, chyba nie będzie problemu z doklejeniem płyty górnej, jak ostrzegał mnie jeden z kolegów. Ale żeby nie było tak słodko znalazłem jeden babol, w jednym miejscu gąska się rozlazła :( ale to nic, znów w ruch pójdzie CA i powinno być ok. Tak to wygląda:

 

Obraz1751.jpg

 

Obraz1752.jpg

 

Obraz1754.jpg

 

Obraz1753.jpg

 

Dalsze fotki, jak już będe miał nową płyte górną. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witajcie koledzy modelarze. Dawno tu nie zagladałem bo i narazie nic nie działałem przy BV-ce. Chciałem Wam jednak zaprezentować, czego dokonał jo przez ostatni czas. Są to fotki górnej płyty pancerza BV-ki. Jak dla mnie to prawdziwe mistrzostwo świata i myślę że fanom rosyjskiej pancerki również sie to spodoba. Proszę o brawa dla jo :

 

P9115605.jpg

 

P9105538.jpg

 

P9105539.jpg

 

P9105543.jpg

 

P9105544.jpg

 

P9105546.jpg

 

P9115596.jpg

 

P9115601.jpg

 

P9115604.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyśku obiecuję że jak tylko jo dostarczy mi elementy, to od razu biorę się na poważnie do pracy . Obecnie jestem na etapie poprawiania delikatnie wanny czołgu. Dorobiłem np. przednie ekrany przeciwkumulacyjne, te zwisające z przodu BV-ki. Może dziś uda mi sie pomalować też koła i gąsienice, i podoklejać jakieś blaszki do wanny np, te do których mocuje sie belke do samowyciągu. Dziś zamówiłem też liny holownicze i lufe armaty. Na końcu zamówie też lufki do KM PKT. Muszę też zamówic następny zestaw ERY od Voyagera, gdyż na oryginalnej BV-ce, wystepuja takie skośne kostki. Voyager w swoim zestawie dał ich tylko 10 a w oryginale, jesli dobrze liczę jest ich około 20. To bedzie juz koniec zakupów i wtedy ruszam z robotą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!! Po uporaniu się z problemem uploadu zdjęć na Photobuckecie ( zmiana przeglądarki internetowej załatwiła sprawę ), postanowiłem że pokażę co nie co na forum. Niektórych być może zdziwi to, co zobaczą na fotkach. Model wygląda tak, jakby było przy nim zrobione mniej niż to było widać do tej pory. No cóż, czasem żeby coś złożyć do hmmmm ... kupy, trzeba to najpierw rozwalić. Ja nie rozwalałem, tylko poszedłem na łatwiznę, mimo że mi to odradzano. To co widać na fotkach , to nie jest już model nad którym do tej pory pracowałem, lecz jego zupełnie nowy zastępca. Sorry Jarek, odradzałeś mi to ale ja musiałem to zrobić. Kupiłem nowy model i zaczynam wszystko od początku. Dlaczego?? A no dlatego, że przeholowałem z przeróbkami wieży i wyszło z tego wielkie G... które wylądowało w śmietniku. Musiałem na nowo korygować wieżę ale teraz jestem zadowolony bo jej kształt, bardziej przypomina ten oryginalny niż przedtem:

 

Obraz1760.jpg

 

Obraz1759.jpg

 

Podkreślam wyrażenie BARDZIEJ PRZYPOMINA... gdyż ten kształt, to jeszcze nie do końca to, co powinno być ( tego garba muszę jeszcze przeszlifować ). Jakiś czas temu przeżyłem osobistą tragedię. Podczas prac domowych, w wyniku upadku z dużej wysokości, śmierć poniosła moja 72-ka, model bardzo dla mnie szczególny, wiecie dlaczego . Jednak zanim nieboszczka, 72-ka przeniosła się do modelarskiego raju, zdążyła oddać kilka organów, swojej młodszej kuzynce BV-ce. Zatem BV-ka otrzyma: NSWT-a, reflektor z włazu dowódcy, szperacza i ( nie wiem czy to dobry pomysł ) jarzmo armaty. W zasadzie jeśli chodzi o jarzmo to jest ono już prowizorycznie przyfastrygowane, wraz z lufą od RB, a wygląda to następująco:

 

Obraz1761.jpg

 

Obraz1762.jpg

 

Jutro korekta krateru silnika i uzbrojenie całego tyłu czołgu, a potem doszlifowanie wieży i zaczynam doklejać do niej duperelki . Jakby ktoś miał jakieś uwagi, to proszę śmiało pisać, szczególnie jeśli chodzi o jarzmo. Naprawdę nie wiem, czy dobrze zrobiłem instalując je w BV-ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla JO za piękne odtworzenie układu paliwowego.

 

 

Tak jest. Bez dwóch zdań JO wykonał genialną robotę z tą górną płytą. Osłonę jarzma na pewno poprawię. W chwili pisania tego postu, szlifuję jeszcze tego garba na wieży ( trochę za dużo nawaliłem milliputa ). Mozliwe że jeszcze dziś poskładam w całość lufę i wrzucę parę fotek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuje Twoją relację, bo "osiemdziesiątka" chodzi od dawna po głowie tylko, że UD. Jo faktycznie zmiażdżył swoją pracą. Ty też podchodzisz do tego w dobry sposób (żeby nie było ). Proponuję tylko dać tło do zdjęć. Lepiej będą wyglądały na jednolitym tle. Większość ludzi widziało już płaski monitor..

hehe Żarcik, tak? Tak.

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!!! Jako że nie mogę pokazać Wam czego dokonałem ostatnio z moim modelem, bo w sumie ja niczego nie dokonałem , to pokażę czego dokonał jo, a jest co pokazywać . Przez ostatni czas oglądaliście głównie tył przerabianej płyty górnej do mojej BV-ki, to dziś zobaczycie przód , oto on :

 

G.jpg

 

G2.jpg

 

Pozdrowionka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za przód również gratulacje, ale drut chyba troszkę za gruby, a może to tylko wrażenie?? ( na drugim zdjęciu niby OK, na pierwszym jakby za gruby). Musisz ocenić sam na "żywo". Po zamocowaniu reflektorów pamiętaj, że z tego opancerzonego okablowania idą do nich już zwykłe kable. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie wszyscy podglądacze i komentatorzy . Troszkę mnie tu nie było ale coś nie coś podłubałem przy BV-ce i chciałbym się pochwalić rezultatami. Najpierw jednak chciałbym przekazać pewną wiadomość komuś, kto mógłby sie nieco wkurzyć, gdy zobaczy fotki, które za chwilę wstawię. Darku!!! Wiem że prosiłem Ciebie o coś, a potem się z tego wycofałem, miałem nie inwestować już więcej w tą BV-kę ale ta wieżyczka to prezent urodzinowy, więc proszę nie miej mi za złe.

 

A teraz do rzeczy. Do mojej BV-ki, zamiast Zvezdowskiej wieży użyję tej która widnieje na fotkach. Narazie nic więcej o tej wieżyczce nie powiem. Ciekaw jestem czy ktoś się zorientuje o co tu chodzi . Dobra nic więcej nie piszę tylko daję fotki i liczę na ewentualne komentarze:

 

Obraz1774.jpg

 

Obraz1775.jpg

 

Obraz1777.jpg

 

Obraz1779.jpg

 

Obraz1776.jpg

 

Obraz1773.jpg

 

Obraz1778.jpg

 

No to narazie tyle. Zdaję sobie sprawę że starzy wyjadacze od razu połapią się o co chodzi z ta nową wieżyczką i nie dadzą sie nabrać. Resztę wyjaśnię później. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniarm?

 

 

Tak, zgadza się , to wieża od T-64B z Miniarmu. Może to nie jest dokładnie to samo co T-80B ale podobieństwo jest uderzajace. Po nałożeniu na wieżę wszystkich drobiazgów, typu kosz, ERA itp. itd. wszelkie różnice, powinny zniknąć definitywnie. Wiedziałem że fachowcy nie dadzą się nabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem do czynienia z SP Design ale poszukaj na Armoramie, tam wielu modelarzy, robiąc T-80-ki używa dodatków tego producenta. W wyszukiwarce Armoramy wystarczy wpisać T-80 i pojawi się kilka watków. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.