Skocz do zawartości

T-80 BV Zvezda 1/35 + dodatki


Gość Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

Przedświąteczna gorączka, niezbyt motywuje do prac nad modelem, dlatego ja utknąłem w martwym punkcie i niestety, nic nie działam przy wiezyczce BV-ki. Nie próżnuje natomiast Jarek, który znów zaszczycił mnie fotkami i poraz kolejny powalił mnie na kolana. Jako że poprosiłem Jarka o ruchome błotniki w Bv-ce, dostałem co chciałem i pragnę sie tym z Wami podzielić:

 

PC107703.jpg

 

PC107702.jpg

 

PC107706.jpg

 

PC107709.jpg

 

PC107715.jpg

 

PC107720.jpg

 

 

PC107708.jpg

 

Dla mnie KOSMOS. Biję pokłony przed Jarkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wychodzi, że to w sumie model Jarka "JO", a Ty składasz jego części do kupy

 

 

Tak, to święta racja, i bedzie to dla mnie ogromny zaszczyt. Ale żeby nie było, wieża czołgu będzie w moim wykonaniu . Co do malowania, to faktycznie, aż się boję, chociaż ostatnio poćwiczyłem troszkę malowanie na innym modelu, więc mam nadzieję że nie spapram tego nad czym tak pieczołowicie pracuje Jarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że to w sumie model Jarka "JO", a Ty składasz jego części do kupy

 

To nie mój model -ja podjąłem się tylko poprawy -na początku miała być to tylko płyta nad silnikowa .Potem pomyślałem ,że warto pokazać braki modelu wyjściowego i poprawiłem całą górną płytę + kilka drobiazgów .

Przed Grzegorzem też jest kilka rzeczy do dorobienia ,ale będzie mógł ruszyć jak dokończę jeszcze kilka elementów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!! W tym miejscu, chciałem nieco odbiec od tematu BV-ki i zaprezentować Wam, to na czym ostatnio ćwiczyłem malowanie. Narazie to sama farba, bez sidoluxów i innych tego typu. Model powstał na zamówienie, tak, tak na zamówienie. Mój zleceniodawca ma 8 lat i wybrał sobie taki modelik, na prezent urodzinowy. Niemiecki Boxer MRAV od Hobby Boss. Nie jest jeszcze skończony, a czego mu brakuje to widać: anteny, karabin, kalki i lusterka. Pokazuje Wam go, dlatego ze jest to pierwsze trójkolorowe kamo w moim wykonaniu i chciałbym zebyscie ocenili jak mi to wyszło. Nie zakładam osobnego wątku dla Boxera, bo to bez sensu, wszak do końca zostało juz bardzo nie wiele. To kilka fotek:

 

DSCN0114.jpg

 

DSCN0110.jpg

 

 

DSCN0113.jpg

 

 

DSCN0116.jpg

 

DSCN0111.jpg

 

DSCN0115.jpg

 

DSCN0112.jpg

 

 

Modelarze, napewno wyłapią babole jakie popełniłem w tym modelu ale mam nadzieje że ośmiolatek, nie bedzie zbyt czepialski . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość była maskowana plasteliną Bluetack i taśmą maskującą Tamiya. A propos, czy ktoś może mi powiedzieć, jak sie ustrzec przy malowaniu trójbarwnego kamo, takich jakby cieni które pojawiaja się po zdjęciu maskowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba by to jeszcze raz pomalować zielony. Może coś filtrami też by się dało zrobić. Jak nałożysz wash i zrobisz biedronkę, to całość ściemnieje. A szkoda by było, bo bardzo fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dla zleceniodawcy to wszystko jedno czy kamo będzie jak nowe, czy postarzone. No chyba że widział nasze forum . Jednak ja osobiście, mógłbym skorzystać z okazji i przećwiczyć kilka technik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witajcie koledzy!! W temacie o T-90 pisałem że zabieram się znów za BV-kę. Taki miałem plan, jednak od pewnego czasu przygotowuje się do najważniejszej w swoim życiu roli- ojca!! Niestety te przygotowania nie przebiegają zbyt gładko i praktycznie co chwilka muszę być z żoną w szpitalu, tak więc BV-ka, nadal stoi nie ruszona. Wiecie że w budowie tego modelu pomaga mi Jarek- Jo. Co jakiś czas Jarek podsyła mi fotki z efektami swojej pracy. Górny pancerz BV-ki, znacie wszyscy . Tym razem Jarek podesłał mi fotki małego ale myślę jakże uszlachetniającego cały model elementu, a mianowicie adaptera do rury do przepraw podwodnych, zakładanego na wydech, o właśnie takie coś :

 

Na wydechu

 

00882_3187013800x600.jpg

 

oraz zamocowane do wieży:

 

as6b1.jpg

 

 

 

A tutaj, jak ten element wygląda w wykonaniu Jarka:

 

t-8b.jpg

 

t-8c.jpg

 

t-8d.jpg

 

t-8.jpg

 

t-8a.jpg

 

Skomentuję to krótko: Jarek!!! Szczęka opada. Obiecuje że gdy tylko będziemy mieli pewność że nasze maleństwo, przyjdzie na świat całe i zdrowe zasiadam do obu moich modeli naraz ( BV i 90-ka ). Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie!! Znów chciałbym Wam pokazać co zdziałał Jarek w sprawie BV-ki. Jakiś czas temu zaprezentowałem fotki, wykonanego przez Jarka adaptera, do montażu rury do brodzenia. Wtedy ten element nie był jeszcze gotowy. Dziś prezentuję adapter w pełni skończony. O to on:

 

ad15.jpg

 

ad14.jpg

 

ad13.jpg

 

ad12.jpg

 

ad11.jpg

 

ad16.jpg

 

Dla mnie to wspaniała robota i już się nie mogę doczekać aby te wszystkie cudeńka poskładać w całość. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie chodzę na lekcje malowania figurek i modeli w sklepie GAME WORKSHOP. Ty Krzyśku powinieneś wiedzieć o czym piszę z racji tego że też mieszkasz na Wyspach. Co prawda w tym sklepie maluje się figurki i modele typu WARHAMMER ale przecież techniki są podobne, dlatego biegam tam co tydzień i pilnie się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.