Skocz do zawartości

Hanomag Sdkfz 251/1


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

Nic nie poradzę na to, że lubię stare modele. To taka moja słabość. Dlatego wczoraj, drogą kupna nabyłem za całe 59PLN, starocie (1974 sic!) Hanomag Sdkfz 251/1 C.

 

han01.jpg

 

W środku trzy ramki, wanna, góra, oddzielna ramka z pięcioma manekinami w strasznie dynamicznych pozach i gąski gumisie.

 

han02.jpg

 

Zestaw w jakości typowej dla lat siedemdziesiątych i co za tym idzie jest skandalicznie uproszczony i raczej nie rozmawiajmy o wymiarach, merytoryce itp.

Po czterech godzinach całość wygląda tak :

 

han03.jpg

han04.jpg

han05.jpg

 

Zasadniczo model traktuję relaksacyjnie i po szybkim poklejeniu, miałem nie wnikać w bryłę jak taką, tylko ją jakoś fajnie pomalować. Jednak wnętrze zieje straszną pustką i coś tam chyba co nieco muszę pozmieniać i trochę dołożyć. Czerwonymi kółkami ozaczyłem to co muszę odciąć, bo strasznie wali po oczach.

 

han06.jpg

han07.jpg

 

I tyle.....

 

Ps. Mam całą stertę innych, lepszych i ciekawszych modeli czekających w kolejce, ale ten mnie zauroczył ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

Dziękuję za ruch w temacie . Zabawy ciąg dalszy. Ten model to kicha... Dorobię trochę bebechów w środku co by wiatr tam nie hulał. Będą to raczej uproszczone atrapy,niż wiernie oddane elementy wyposażenia. Sam model to atrapa i jako taki pozostanie bez żadnych fototrawionych klamer, zapinek itp.

Model będzie miał odkryta pakę i malowanie Panzergrau. Na początek poszły kosze wewnątrz paki. Wykorzystując stare pokrywki od kawy ze Statoil:

 

han08.jpg

 

zrobiłem trochę uproszczone kosze

 

han09.jpg

 

które na sucho przymierzyłem do wanny

 

han10.jpg

 

Trzeba to jeszcze poskracać, dorobić dermowe poduszki oparć i pokleić w jedną całość. Ale to już jutro. Potem będą dorabiane relingi od wewnątrz paki, atrapa radia, uchwyt anteny i inne duperelki.

Kółka poklejone są na Patafixa

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc gratuluję odwagi z dorabianiem części. Mi to nijak wychodzi.

Model i tak się pewnie lepiej skleja niż mój T-55 AK od skifa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po tygodniowej przerwie, ciąg dalszy zabawy.

 

Kosze i oparcia skończone...

 

han11.jpg

 

i wklejone na miejsce...

 

han13.jpg

han12.jpg

 

Dorobiłem relingi i całość wygląda teraz tak:

 

han16.jpg

 

Wczoraj za całe 21 PLN nabyłem coś takiego:

 

han14.jpg

 

Zestaw stary jak węgiel kamienny, ale pozwala przerobić model do wersji /10

 

han15.jpg

 

Zastanowię się jeszcze nad tym, bo kompletnie nie wiem jak wyglądało wnętrze w tej opcji. Może mój esdek będzie po prostu, tę armatę holował?

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Bardzo fajnie ci idzie, sklejałem ten model dawno temu jako jeden z pierwszych moich modeli w podziałce 1:35 i mam do niego sentyment, pojazd bardzo uproszczony a jednak ciekawie się prezentuje i ma swój klimat, oczywiście kibicuję

Ja bym dał tą armatę na hol bo jakbyś ją chciał zamontować to trzeba byłoby przerabiać wnętrze a przy tym modelu to chyba bez sensu, chyba że robisz całkowicie relaksacyjny projekt i nie przeszkadzają ci błędy merytoryczne.

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ten Pak 35/36 jakiś taki mało efektowny, więc kupiłem to :

 

han17.jpg

 

Pak 38 jest trochę większy i ładniejszy, więc skleję obie armaty i zobaczę jak się komponują.

Armata będzie na pewno na holu. Nie chce mi się przerabiać całego wnętrza bo to bez sensu w tym zestawie. Poza tym i tak nie wiem jak wygląda wnętrze.

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Zainwestowałem 27PLN w nowe gąski:

 

han19.jpg

 

Te z zestawu to skandal! Do niczego raczej się nie nadają. Zresztą sami oceńcie:

Lewa to AFV, prawa Tamiya

han20.jpg

Prawa Tamiya, lewa AFV

han21.jpg

 

Po lekkim podrasowaniu kółek napędowych, całkiem niezle się prezentują. Oczywiście kółka są niepoklejone, a i same gąski będą jeszcze przyklejone. To przymiarka:

 

han24.jpg

 

Sam pojazd jest praktycznie gotowy do malowania. Dorobiłem jeszcze mocowanie anteny i przykleiłem tylny notek o którym Tamiya całkiem zapomniała. Notek mam z zestawu Tasca który kiedyś tam kupiłem. Sakramencko drogi, ale można opędzić nim kilka modeli. Trochę różnych lampek i lampeczek zawiera...

 

han27.jpg

 

A model wygląda tak:

 

han25.jpg

 

han26.jpg

 

han28.jpg

 

Prace trwają przy armatach. Pak 38 poklejony:

 

han18.jpg

 

Pak 35/36 jeszcze w proszku...

 

han22.jpg

 

han23.jpg

 

Jeszcze trochę trzeba poszpachlować, popiłować, zapolerować i chyba będę malował.

 

I tyle.....

 

 

Ps. A tu zapraszam do galerii. Nowego gniota wstawiłem.... viewtopic.php?f=68&t=27935

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podporze działa widać tyczkę artyleryjską. Nie wiem czy na drugiej też jest, ale jak się dowiedziałem powinny być pomalowane w biało-czerwone pasy. Niestety dla mojego działa wieści przyszły za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pak 35/36 polepiony

 

han29.jpg

 

Trzeba to wszystko teraz pomalować, ale to już po urlopie.

Warsztat na razie będzie zamrożony. Jadę na urlop! Trzy tygodnie kreatywnego lenistwa i nic nierobienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam Szanownych Forumowiczów!

Trzy tygodnie urlopu, to stanowczo za mało....

Najpierw udałem się tutaj, w Karkonosze, a konkretnie w Góry Izerskie

 

han35.jpg

 

Dużo zwiedziłem i zobaczyłem, między innymi chyba jedyną bombę atomowa w Polsce....

 

han36.jpg

 

Potem teleportowałem się na moją ukochaną Mierzeję Wiślaną...;

 

han34.jpg

 

Po przejechaniu łącznie 2850 kilometrów, zjechałem w końcu z rodziną do domu...

Po częściowym rozładowaniu chaosu w pracy i zamieszczeniu w galerii tego czegoś viewtopic.php?f=68&t=28581 po dwóch tygodniach, będąc dalej w szoku pourlopowym , stary wątek warsztatowy odświeżam...

 

Po rozebraniu Pak 38 na fragmenty, okazało się że muszę dorobić maski do kół. Na zdjęciach z epoki widać wyrażnie granicę felgi i bandaża gumowego.

 

han33.jpg

 

Zestawowe kółka są kompletnie płaskie.

 

han30.jpg

 

Taśma maskująca i cyrkiel Olfy do wycinania kółek.....

 

han31.jpg

 

I chyba problem rozwiązałem.....

 

han32.jpg

 

Teraz zabieram się na poważnie do malowania.

 

 

I to by było na tyle....

 

Ps. Moderatorze! Myślę, że wybaczysz mi te fotografie przyrodnicze nadające się bardziej do Facebooka niż na forum, ale wychodzę z założenia że "cudze chwalicie, swego nie znacie" . Warto zwiedzać nasz kraj , bo jest co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marioba świetnie ci idzie.Ten cyrkiel to fajna sprawa - też taki mam

Co do zwiedzania kraju to byłem kiedyś w górach Sowich. Są tam podziemne kompleksy budowane przez niemców w czasie II wojny np. Osówka, Walim. Super sprawa. Szkoda tylko że informcje turystyczne są takie ubogie. Może to się kiedyś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.