Skocz do zawartości

Hanomag Sdkfz 251/1


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam!

 

Co do zwiedzania kraju to byłem kiedyś w górach Sowich. Są tam podziemne kompleksy budowane przez niemców w czasie II wojny np. Osówka, Walim. Super sprawa.

Byłem i zwiedziłem trzy lata temu

 

Coś tam dzisiaj pomalowałem.

Położyłem podkład z czarnej Pactry gloss. Na razie tylko wnętrze. Resztę pomaluję jak zlepię górę z dołem i poszpachluję całość.

 

han37.jpg

 

Zawieszenie i kółka popsiukałem brązową Pactrą.

 

han38.jpg

 

Gąski też przeleciałem brązem...

 

han39.jpg

 

I wygląda to teraz tak:

 

han40.jpg

 

Oczywiście w trakcie malowania coś musiałem urwać. Tym razem to przedni Notek i lewy kierunkowskaz.

 

PaKi też się pomalowały....

 

han41.jpg

 

Malowałem starym Aztekem, który to już się wymalował i praktycznie używam go tylko do dużych powierzchni, takich jak podkład, lakiery bezbarwne itp.

Jak kiedyś się w końcu rozsypie, to będę płakał..

 

han42.jpg

 

 

I tyle.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ciąg dalszy malowania....

 

Popsiukałem wnętrze bazowym Panzergrau i coś tam wstępnie podmalowałem. Niewiele tego, bo wnętrze ubogie. Jutro (albo i nie..) bezbarwny lakier gloss i zabawę z chińskimi olejami czas zacząć.

 

han43.jpg

 

Mam pytanie. Jak trzyma się farba na podkładzie z czarnej "gloss'' pactry?

 

O pewnego czasu maluję Lifecolor. To trochę dziwne farby. Do malowania trzeba je bardzo mocno rozcieczać. Na błyszczących powierzchniach lepiej się układa. Na macie Lifekolor jakoś tak dziwnie "wśąka" i znika. Trzeba malować kilka razy, aż do właściwego efektu. Na błyszczącym podkładzie, nie ma tego problemu. Co do samego trzymania się farby? Nie ma żadnego problemu, trzyma się wyśmienicie!

 

Zazwyczaj Pactre mieszam z tylko z wodą, jednak do podkładu używam tego:

 

jum28.jpg

 

Przed malowaniem, oczywiście myję model Ludwikiem i na to kładę Pactrę z izopropylem. Trzyma się plastiku jak głupia!

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zestaw podstawowy farb olejnych:

 

han44.jpg

 

Pierwsze podejście z łoszami itp...

 

han45.jpg

 

Jak wszystko to lekko podeschło, wytarłem, przytarłem, dotarłem, rozprowadziłem i wygładziłem za pomocą patyczków higienicznych i papieru toaletowego z supermarketu.

 

Prawie 1,5 godziny zajęło mi zlepienie góry z dołem. Teraz wygląda to tak:

 

han46.jpg

 

han47.jpg

 

Na razie tylko tyle fotek z wnętrza pojazdu. Resztę domaluję razem z całym pojazdem.

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

han48.jpg

 

han49.jpg

 

han52.jpg

 

han50.jpg

 

han51.jpg

 

Pomalowałem! Wszystko tryśnięte Lifecolor Panzergrau UA30 i rozjaśnione tymże samym, zmieszanym z białym UA " ileś tam ". Wstępnie podmalowałem wystające elementy, ale dałem sobie spokój na dzisiaj. Poczekam do poniedziałku aż wszystko dobrze wyschnie.

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to już na poprzednich zdjęciach myślałem że już jest z zewnątrz pomalowany . Mario jaki był sens malowania kółek na brąz skoro teraz dałeś na to panzergrau? Czysto techniczne pytanie. Szykujesz jakąś podstawkę? Pamiętam że samo działo jest długie a jak jeszcze dojdzie ciągnik to chyba ze 35 cm to będzie miało. Fajne malowanko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

. Mario jaki był sens malowania kółek na brąz skoro teraz dałeś na to panzergrau?

 

Panzergrau natryskiwałem na kółka pod katem prostym. Sens brązowego podkładu jest taki, że kółka od wewnątrz, krawedzie otworów ulgowych w kołach i wnęki podwozia są ledwo co liźnięte panzergrau i został wyrażny brązowawy odcień. Ułatwia to potem filtrowanie i brudzenie.

 

Szykujesz jakąś podstawkę?

 

Jeszcze nie wiem. Nigdy nie robiłem podstawki. Może czas popróbować?

 

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Model po filtrach. Góra filtr niebiesko szary, taki wyblakły błękit paryski. Dół średni brąz. Całość polakierowana na błysk. Trochę to podeschnie i pójdą kalki...

 

 

han54.jpg

 

han53.jpg

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz rozumiem. Na poprzedniej sesji był problem z balansem bieli. Teraz wygląda bardziej realnie. Jako że stosowałeś dwa rodzaje filtrów czy mógłbyś dać jakieś zbliżenia aby można było zobaczyć zróżnicowanie kolorów? Postaraj się też o jakieś jednolite tło, bo oczopląsu można dostać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na poprzedniej sesji był problem z balansem bieli. Teraz wygląda bardziej realnie

 

Problem z balansem trochę był, ale oprócz tego modele malowane Lifecolorem tak wyglądają. Są jak wypłowiałe i robią wrażenie za jasnych. Dopiero po filtrach i po błysku jakoś zaczyna to wyglądać.

 

Kalki położone...

 

han55.jpg

 

han56.jpg

 

Kalki zawsze rozmiękczam tym czymś:

 

wir63.jpg

 

I tyle... Jutro chyba zacznę się bawić olejami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Nie powiedział bym ,że są ciekawe ,brakuje jasnych/szarych/środków i jasnych obić ,rys.

 

Rzecz gustu.. Lepsze nie będą. Dla jednych ciekawe dla innych nie. Jeśli jasne/szare/środki to raczej na samochodach. Hitlerwageny (i nie tylko ) miały podkład z czerwonej minii ołowiowej ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Minia_o%C5%82owiowa ) i obicia powinny być bardziej obwiedzione rdzawo-czerwonym kolorem niż jasną bazą. Ładnych parę lat temu (>20?), Japończycy zaczęli tak malować i już tak zostało.

Jasne obicia, obtarcia i przytarcia? Ja dopiero zaczynam zabawę z tym modelem. To co widzisz to praktycznie baza wyjściowa.

 

A ja mam takie głupie pytanko odnośnie tego cyrkla. Nigdy czegos takiego nie uzywałem i chciałem zapytać czy tym cyrklem można wycinac kółka w polistyrenie??

 

Myślę że tak. Nawet jeśli nie wytniesz kółka na wylot z arkusza polistyrenu, to wystarczająco go natniesz, aby można było je (kółko) bezpiecznie wyłamać. Myślę jednak,że będzie to zabójcze dla ostrza. Kup od razu kilka na zapas.

 

 

Jest super tylko rozwierć światła.

 

Za późno. Rozwalę wszystko w cholerę. Jakoś zakodowałem sobie że lampy są ze szczeliną i po prostu nie zauważyłem tego. Zresztą tak samo jak obrzydliwych przesunięć na zadku paki. Szpachlowałem to jak farbę miałem już przygotowaną.

Będę musiał jakoś inaczej sobie poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma to jak wyciskanie starych modeli co? Ekstra temat i model zaczyna powoli wygladac coraz fajniej. Bardzo mnie ciekawi efekt koncowy.

Bylem ostatnio w Bovington i strasznie mnie zajaral ten pojaz i jest ma mojej liscie 'do zrobienia'

 

 

SdKfz251_2small.jpg

 

Tu znajdziesz wiecej fotek (wrzuce tam wiekszosc zdjec ale z czasem (chyba zrobilem fotki wszystkiego co bylo w muzeum wzdluz i wszerz:)- narazie SdKfz

 

http://s1223.photobucket.com/albums/dd503/mpitak/Bovington%20Tank%20Museum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Math! Wspaniałe zdjęcia! Trochę mi pomogły. Upewniłem się co do kierunku ułożenia gąsienic, bo miałem pewne wątpliwości. Jeszcze raz wielkie "dziękuję".

 

Coś tam zmalowałem.

Modele po ataku chińskimi olejami. Porobiłem jakieś tam "łosze" i trochę wstępnie poprzecierałem to wszystko....

 

han57.jpg

 

han58.jpg

 

han59.jpg

 

han61.jpg

 

han60.jpg

 

Poczekam do poniedziałku aż to wszystko trochę przeschnie i będę bawił się dalej.

 

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.