Skocz do zawartości

Boeing 747, Qantas, 1:144


qantas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ponizej kilka fotek ukonczonego wlasnie Boeinga.

 

Traktuje to tylko jako zabawe tak wiec nie jest on rewelacyjny.

Ale do porownan sie nadaje.

 

Mankamenty najwieksze to: pociagniecia pedzla na ogonie, kiepsko wymaskowane skrzydla i kabina pilotow, slaba szpachla przy skrzydlach.

 

qantas_001.jpg

 

qantas_002.jpg

 

qantas_003.jpg

 

qantas_004.jpg

 

qantas_005.jpg

 

qantas_006.jpg

 

qantas_007.jpg

 

qantas_008.jpg

 

qantas_009.jpg

 

qantas_010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i propo porownan ponizej kilka zdjec porownujacych 747 z:

 

747_001.jpg

Boeingiem 737

 

747_002.jpg

Airbusem a320

 

747_003.jpg

Antonowem an-2

 

747_004.jpg

Volvo 740 kombi ;)

 

747_007.jpg

 

747_006.jpg

I jeszcze 737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem się za fana latadeł z IIWŚ, lecz już kolejny raz z dziwną przyjemnością (nie mogę stwierdzić skąd się ona bierze, ale to tak od środka :P) przeglądam na tym forum modele konstrukcji cywilnych i coraz częściej zaczynam zastanawiać się nad jakąś odmianą, czyściutkim kolorowym pasażerku. Mimo tych niedociągnięć wymienionych przy prezentacji tego modelu jakoś mi częściowo uciekły patrzyłem na bryłę i fajne fotki porównawcze. Podoba się pogratulować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Dzieki za opinie

A jakie kalki stosowałeś jeśli można wiedzieć??

Orginalnie to model Revell'a - Lufthansa

Z oryginalnych kalek zastosowalem drzwi i kilka niewidocznych drobiazgow na brzuchu.

 

Kalki Qantasa dorobilem w Fotoszopie.

Wlasciwie to dorobic trzeba bylo napisy Qantasa (Qantas, spirit of australia, longreach), kangury na ogon i silniki, male logo Ceneral Electric na silniki, flage Australii, logo Boeinga, nazwe samolotu (kolo kabiny pilotow), i numer samolotu.

Najwiecej pracy bylo z dostosowaniem idealnej wielkosci, ale fajna zabawa.

Potem wydrukowalem to na takiej kalce A4 ktora mozna kupic na allegro. Fajna jest ta kalka ale slaba dosyc, najlepiej szybko po naklejeniu polakierowac.

 

Kangury na ogonie to tylko kontur kangura o grubosci 3 mm wydrukowany na kalce i obmalowany dookola farbą.

 

Na bocznych oknach nakleilem po prostu paski czystej kalki "szyby" i polakierowalem.

 

Acha, no i dodam, ze orginalnie lufthansa ma mniej okien na dolnym pokladzie i wiecej na gornym, wiec dla Qantasa musialem zakleic 2 szyby na gorze i wyciąc okolo 20 na dolnym pokladzie zeby sie zgadzalo z oryginalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Acha, no i dodam, ze orginalnie lufthansa ma mniej okien na dolnym pokladzie i wiecej na gornym, wiec dla Qantasa musialem zakleic 2 szyby na gorze i wyciąc okolo 20 na dolnym pokladzie zeby sie zgadzalo z oryginalem

Bardzo efektowny model, Gratuluję

Jak wycinałeś okienka, tzn. bardziej mnie interesuje czy miałeś jakiś sposób na to aby każde okno miało taki sam kształt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wycinałeś okienka, tzn. bardziej mnie interesuje czy miałeś jakiś sposób na to aby każde okno miało taki sam kształt

Tu musze pochwalic producenta, bo zadbal i o to.

Od srodka w modelu byly wglebienia, czyli tak jakby okna nie do konca "przedziurawione" w miejscu kazdego mozliwego okna w boingu 747. Wystarczylo wiertarka wywiercic dziurke a potem skalpelem poszerzyc (wydrapac ta ciensza warstwe plastiku). Tak wiec nawet nie za bardzo trzeba sie bylo mrtwic o wielkosc okien. Wystarczyla ostroznosc przy operowaniu narzedziami i efekt jest zadawalajacy.

W sumie troche za pozno zorientowalem sie ze do jeszcze gladszego wyszlifowania okienek w srodku idealne jest wiertlo dentystyczne. Koszt okolo 2-4 zł a dziala bardzo dobrze, nawet jak sie je "kreci" w palcach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.