Skocz do zawartości

M3A1 White Scout Car Hobby Boss 1/35


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajnie zmywa sie Zdrodowskim zmywaczem do akryli . Pierw trochę płynu na wacik i czyszczenie potem troszkę waty nawinąć na wykałaczkę i trochę płynu i dokładniejsze czyszczenie w narożnikach. Efekt murowany.Stosuje to od dość dawna i efekt zawsze murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wygląda super. I tu pytanie odnośnie olejów. Ostatnio na forum jest to dość popularny temat, filtry itp. Czy mógłbyś napisać jakich kolorów olejów używałeś i w jakiej kolejności? Myślę że kilku z nas byłoby tym zainteresowanych.

A odnośnie sugestii. Zacieki to fajny pomysł (bo rdza to mogłaby już byc lekka przesada przy takim weatheringu), szczególnie przy uchwytach na bokach paki. Myślę że to by było najlepsze miejsce, które wprowadziło by troche urozmaicenia do tych ładnych paneli bocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrów jako takich w sumie ostatnio nie używam. Inne techniki i tak wystarczająco zmieniają mi kolor modelu. Natomiast co do moich zabaw z tymi farbami to już piszę co i jak.

- najpierw wash, jako taka "podkładka".

- następnie biedronka, ale że średnio mi się podobało to co uzyskałem, to nałożyłem oleje tak jak tutaj: http://www.migproductionsforums.com/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=3501&hilit=ferdinand&sid=5533c2488bf6831673c1a98e653a2f54 czyli na środki farby jasne, kremowe/białe/mieszanki, a tam gdzie chciałem przyciemnić - brązy.

- gdy to wszystko podeschło zrobiłem trochę zacieków, poprawiłem gdzieniegdzie washa i skorygowałem kolorystycznie to co mi się nie podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prace przy samym modelu dobiegają końcowi. Zostały jakieś drobne poprawki, przyklejenie na stałe klamotów i kmów, oraz brudzenie pigmentami.

 

Natomiast rozpocząłem prace nad podstawką. Ot, kawałek błotnistej drogi, drogowskaz, na którym umieszczę raczej nazwiska jakiś rosyjskich generałów(nie koniecznie prawdziwe ;) ), którymi posługiwano się do określania miejsc stacjonowania oddziałów którymi dowodzili. A do tego figurka tankisty oglądająca lżejszy wóz zwiadowców. Wiem, że figura nic specjalnego, pomalowałem ją ponad rok temu i tak stała, bo nie miałem jej na czym użyć, czas ją jakoś spożytkować. Raczej nie przewiduję przemalowywania, najwyżej ubrudzę ją trochę i wprowadzę jakieś małe poprawki. Może w ten sposób się przekonam do figur i zaprzyjaźnię z nimi bardziej. ;)

 

P1140058.jpg

P1140057.jpg

P1140055.jpg

P1140060.jpg

P1140061.jpg

P1140063.jpg

P1140064.jpg

P1140066.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podstawka prawie gotowa:

P1140079.jpg

P1140077.jpg

Tabliczki chciałem mieć mocno zużyte, z napisami rozmytymi przez deszcze niespokojne.

P1140081.jpg

P1140083.jpg

Model pobrudzony z zewnątrz, poza wycieraczkami, których jeszcze nie dokleiłem jest gotowy.

P1140073.jpg

P1140070.jpg

 

A tak to wygląda całościowo.

P1140084.jpg

 

Po weekendzie galeria. Czekam więc na jakieś ew. sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to moje wrażenie ale wash wydaje się być troszkę za lekki na pojeździe , poza tym prima sort (szczególnie brudzenie).

Figuras fajnie wycieniowany, szkoda , że twarzy na fotkach nie pokazałeś. Oni takich jasnych ubranek używali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to kwestia zdjęć, ja myślę, że jest wycieniowany w sam raz.

Twarz nic specjalnego, ale spokojnie, w galerii wszystko pokażę tak jak trzeba i może na większych zdjęciach. niebieskie/jasnoniebieskie kombinezony też się zdarzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.