Skocz do zawartości

Panther Ausf. D Schmalturm 75mm


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Model Panthery A/D firmy Revell (nr.kat.03107) + Schmalturm KwK 44/1 75mm firmy Modell Trans (MT 72354)

 

Model czołgu dowodzenia Pz. Kpfw. V Ausf. D(II) "Panther" z wąską wieżą (Schmalturm) z armatą KwK 44/1 75mm (Panzerwaffe '46). Podobno takiego czołgu nigdy nie było, chociaż nowy typ wieży był testowany na modelach czołgów Pz.V Ausf.D pod koniec 1943 roku.

 

Mój Panzer jest modelem z lata 1946 roku, kiedy Niemcy wraz z Aliantami wyparli z terenu IV Rzeszy wojska Sowieckie i są w trakcie wyzwalania terenów Polski gdzie trwa powstanie przeciwko komunistom i resztkom wojsk Radzieckich. Armia Czerwona jest rozerwana na czterech frontach: Japońskim, Fińskim i Rumuńsko-Węgierskim (Besarabia) oraz Południowo-Zachodnim (2. Armia Polska pod dow. Gen. Andersa). Północ Polski została wyzwolona przez 1. Dyw. Pancerną (Gen. Maczek) i 1. Dyw. Desantowo-Powierzną (Gen. Sosabowski) - desant w rejonie Dębek.

 

pantherd2_01.jpg

 

pantherd2_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mogło tak być dawno. Adolf H. był wielkim "fanem" Piłsudskiego i proponował nam wspólną "wyprawę" na Związek Sowiecki. Co do wieży, to miała być użyta w Pz.Kpfw. V Ausf. F czyli w Panterze 2.

Co do wieży, to E-75 ma zupełnie inny typ wieży i nowy typ armaty 88mm. Schmalturm 75mm była użuta w E-50.

 

E50mitDB607.gif

 

Panther 2 / E-50 75mm Modell Trans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schmalturm 75mm była użuta w E-50.

No, ale coś kojarzyłem. A, że Hitler chciał z nami współpracować, to nawet kiedyś czytałem, tylko mi ze łba wyleciało. O ile pamiętam, to Piłsudski nawet się zgadzał, ale inni byli przeciwni. Druga wersja, ze Piłsudski sam się nie zgadzał.

Skleroza w wieku 15 lat? Zastanawiające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa historia, sam model też zapowiada się interesująco. Będę tu regularnie zaglądał.

ps. lubię alternatywną historię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może poszukać cieńszego drucika na zaczepy na burtach wieży.

Ludziki z jakiego zestawu?

 

PS. Marszałek o ile dobrze pamiętam to szukał chętnych na wspólną wycieczkę do Berlina a nie w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może poszukać cieńszego drucika na zaczepy na burtach wieży.

To jest 0.3mm, 0.2 jest za cienki.

 

Ludziki z jakiego zestawu?/quote]

Od Pz.IV z Italeri (http://czolg.blox.pl/2010/03/PzKpfw-IV-AusfH-Italeri-172.html)

 

PS. Marszałek o ile dobrze pamiętam to szukał chętnych na wspólną wycieczkę do Berlina a nie w drugą stronę

Temat rzeka, nie ma co.

 

O - skala lepi cuś...waffe 46.popatrzę - a co,a jak.

Alternatywna historia - ciekawe,ciekawe.To może tak ta Panterka by u maczka walczyła?

U Gen. Maczka będą inne cuda, ale jak na razie to będą FF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD. miedzy jednym a drugim modele udało mi się dzisiaj zrobić:

 

1. Osłony peryskopów.

 

pantherd2_03.jpg

----------

 

2. Zaszpachlowanie mocowania lewara, w wersji Ausf.D był mocowany poziomo pod rurami wydechowymi.

 

pantherd2_04.jpg

----------

 

3. Przeróbka rur wydechowych na metalowe z obejmami (po lewej oryginalna rura). Na zdj. 2. przymiarka na sucho.

 

pantherd2_05.jpg

 

pantherd2_08.jpg

-----------

 

4. Dorobienie lin holowniczych oraz haków do zawieszenia liny, uchwytów na pokrywach na silniku oraz naklejenia narzędzi.

 

pantherd2_07.jpg

 

pantherd2_06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ogólnie czołg ładny, ale można się przyczepić do kilku rzeczy. Po pierwsze: rury wydechowe są strasznie nierówne, po drugie: z lewej strony wieży na dole jest niewyszlifowana szpachla. Nie sądzisz, że później może być ciężko wyszlifować ją nie niszcząc uchwytów?

na każdym niemieckim czołgu widzę narzędzie takie jak to z przodu pod mocowaniem liny. Zawsze się zastanawiam do czego to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ogólnie czołg ładny, ale można się przyczepić do kilku rzeczy. Po pierwsze: rury wydechowe są strasznie nierówne.

Tak jak pisałem, to przymiarka na sucho i powiem szczerze, że czeka mnie zrobienie ich od nowa, nie podobają mi się.

 

po drugie: z lewej strony wieży na dole jest niewyszlifowana szpachla. Nie sądzisz, że później może być ciężko wyszlifować ją nie niszcząc uchwytów?

Spokojnie, dam radę wyszlifować tą szpachle.

 

na każdym niemieckim czołgu widzę narzędzie takie jak to z przodu pod mocowaniem liny. Zawsze się zastanawiam do czego to jest.

Ja dziwie się, że producenci pomijają ten element, fakt, na zdjęciach z epoki przeważnie ich nie widać, trzba mocno się wgapić w zdjęcia, a w dużej części muzealnych czy też robiących za pomnik Panther nie ma ich, są obcięte albo.. ??? No cóż, bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie pomysły, sam popełniłem kiedyś E-10 w podobnym klimacie i chętnie będę zaglądał do Twojej relacji. Tło historyczne sobie darujmy, bo trudno wyobrazić sobie podobny rozwój sytuacji ale dla porządku:

 

"skala72"

(...) i 1. Dyw. Desantowo-Powierzną (Gen. Sosabowski)

 

1 Polska Samodzielna Brygada Spadochronowa - jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą samą Warszawę którą wcześniej spalili w proch? Dlatego ja tylko chciałem z tą 1PSBS, a reszta to już Twoja historia - i Twój model. Nie chcę zaśmiecać Ci tematu choć i tak już się chciał-nie chciał trochę stało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radami, drut (do mocowania kamo) z wieży poszedł w diabły, będzie cieńszy i "srebrny". testuję szpachlówkę akrylową Valleyo (401), jak do tej pory spisuje się rewelacyjnie w porównaniu z innymi (Humbrol, Revell, WaMod, ... ), jest "płynna" i można ja wodą zetrzeć, a nie papierem 100 ścinać.

 

Czy ktoś z was posiada dobre zdjęcie zadka Panthery D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem uchwyty do włazów i klap, dzisiaj jeszcze uchwyty na wieży i przymiarki do wykonania słuchawek załogi (kable).

 

pantherd2_09.jpg

 

Ps. zmieniłem szpachlę z Hubrolowe na Vallejo akrylową (masilla plastica 401) i powiem szczerze, że w porównaniu z WM, Revell, Humbrol jest to niebo a ziemia, jest ona lekko płynna i no i akrylowa, nie zastyga w ciągu 3 sek. i obrabia się idealnie. Nie używałem jeszcze chemii Tamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.