Skocz do zawartości

Tiger Initial, Dragon 1:35 [video + foto relacja]


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielkie brawa za wideo relacje. Z wielką chęcią oglądam i z niecierpliwością wyczekuje kolejnych odcinków.

Miło popatrzeć jak to robią inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hej!

Dzięki za komentarze! Cieszę się, że filmy się podobają, choć przyznać muszę, że wysiłek, jaki trzeba w nie włożyć jest duży. Nie tylko potem jest sporo obrabiania, ale i po prostu ciężej się robi model, kiedy to trzeba i samemu widzieć, i mieć pewność, że widać to na filmie. Wideo-relacji od A do Z raczej szybko się w przyszłości nie tknę, ale jest jeszcze parę rzeczy, które chciałbym pokazać na filmie (na początku jesieni można się spodziewać filmów z robienia faktury stali walcowanej i odlewów, śladów uszkodzeń, zimmeritu i błotka - przynajmniej taki jest plan ).

 

Cały czas działam z modelem. Dostał on obicia, pigmenty i cały czas domalowuje detale. Muszę jeszcze trochę podmalować trzonki narzędzi, popracować nad ułożeniem gąsienic i przyjrzeć się pigmentom. Zastanawiam się cały czas nad brudzeniem, bo burty wyszły mi w sumie mocno brudne, a górna płyta kadłuba i koła dość czyste. Może wyglądać to niespójnie, ale nie chcę całego modelu skryć pod pigmentami. (Oczywiście można wymyślić czemu pojazd tak się ubrudził - najpierw solidnie upaćkał się w błocie, zachlapując się po burtach, a potem przekraczał płytki bród lub głęboki, topniejący śnieg, co wyczyściło koła, ale nie sięgnęło burt Nie ma to jak pokombinować ;) ).

Oczywiście czekam na Wasze sugestie.

Film z nakładania pigmentów czeka jeszcze na obrobienie, a póki co przygotowałem długi i nudny ( ) materiał z lakierowania, malowania detali, gąsienic i obić.

Zgodnie z sugestią jednego z widzów, zacząłem stosować węższy obiektyw, żeby lepiej było widać, co się dzieje na modelu. Zawęziło mi to oczywiście kadr i czasami zdarza mi się wyjść z akcją poza filmowany obszar, za co przepraszam. Zmiana ta ma miejsce gdzieś od połowy powyższego filmu.

DSC_8713.jpg

DSC_8714.jpg

DSC_8716.jpg

DSC_8717.jpg

DSC_8718.jpg

DSC_8721.jpg

DSC_8722.jpg

DSC_8723.jpg

DSC_8724.jpg

DSC_8725.jpg

DSC_8726.jpg

Tradycyjnie, linki do pełnego rozmiaru:

th_DSC_8713.jpgth_DSC_8714.jpgth_DSC_8716.jpg

th_DSC_8717.jpgth_DSC_8718.jpgth_DSC_8721.jpg

th_DSC_8722.jpgth_DSC_8723.jpgth_DSC_8724.jpg

th_DSC_8725.jpgth_DSC_8726.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przemawia do mnie to zimowe kamo. Nie wiem czy jeszcze będziesz z nim coś działać, ale na chwilę obecną - moim zdaniem - wygląda dużo gorzej niż na KW-1 czy T-34, na których to biały kamuflaż szalenie mi się podobał. Co do pigmentów to wyglądają jak wersja alfa, więc czekam na dalsze efekty

Jeśli chodzi o brudzenia to ja bym go obficie oblał błotem - lubię wtedy ten kontrast między jasną górą a ciemnym dołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- moim zdaniem - wygląda dużo gorzej niż na KW-1 czy T-34, na których to biały kamuflaż szalenie mi się podobał.

Jasna sprawa, moim zdaniem też. Po prostu zielony kolor bazowy, który był na tych dwóch radzieckich cudach, jest bardziej wdzięczny i kontrastowy pod zimowy kamuflaż, niż szary German Grau. Łatwiej zrobić zielone obicia.

Błota tym razem nie będzie na pewno. Prześpię się jeszcze z tym problemem i zdecyduje co do dalszego brudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przód i tył mi się podobają. Zróżnicujesz je jeszcze kolorystycznie i będzie dobrze. Jednak nie jestem przekonany do boków. Jak na mój gust są za wysoko pobrudzone. Co do błota, to myślę, że trochę mokrego na dolnych partiach wozu i we wnękach zewnętrznych kół by nie zaszkodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba przód i tył a boki niebardzo, za dużo troche tego ale co kto lubi. Dach wieży wyszedł fajnie. Natomiast pokrowiec na km jest wycieniowany jak drewniane narzedzia wiec ma sie wrazenie ze ten knotek tez jest z drewna ; ) szkoda ze nie wymieniles tych gasek z pelnym zebem na przodzie. No i hamulec wylotowy okopcony efektownie ale mało realistycznie ale tez sie na tym łapie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze! Faktycznie Tomek, trafna uwaga z tym worem na KM i narzędziami. Nałożyłem już na narzędzia brąz Van Dycke, są znacznie ciemniejsze - wyglądają lepiej i przede wszystkim nie wyglądają tak jak osłona.

Z hamulcem jak z hamulcem - czysty wygląda źle, okopcony też ;P Kiedyś był na forum wątek, czy takie hamulce się kopciły, ale nie pamiętam wyniku

Te gąski na przodzie i wypadły z głowy! Zobaczę, czy jeszcze się da coś zdziałać.

A co do brudzenia dalszego i obecnego - jednak mi się podoba i tak już zostanie. Zastanawiam się jeszcze nad jakimiś "smaczkami" do modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...

Powiem tak, obejrzałem wszystkie twoje filmy z zapartym tchem. Jestem modelarzem samoukiem, nigdy nie należałem do żadnej modelarni, nie miałem kontaktu z nikim od kogo mógłbym się uczyć. Moje umiejętności określałem na szkolne, może góra liceum ale po twoich filmach sądzę, że to raczej przedszkole. Doskonały pomysł z taką relacją, nie słyszałem nigdzie wywyższania się, pouczania czy moralizowania o czym ciągle tu przypominasz - malkontentom polecam przeczytanie tego dwa razy. Podejrzenie kolegi w akcji jest niezmiernie przydatne, i właśnie takie proste rzeczy jak dolewanie farby do aero czy sposób mieszania to jest gwóźdź programu. Suche podawanie proporcji rozpuszczalnika czy odległości wylotu dyszy od modelu na niewiele się zdaje.

Bardzo na plus zaskoczył mnie czas schnięcia akryli (nigdy nie stosowałem a zamierzam), dodatkowo twój komentarz sugeruje, że to co robisz to sprawy w sumie banalnie proste - w porównaniu z tym, jak ci to wychodzi daje to efekt lekko komiczny bo model dla mnie jest piękny.

Wiele czytałem o washu, preshadingu, postshadingu ale wreszcie zrozumiałem o co w tym chodzi.

Naprawdę wielkie brawa za filmy no i za umiejętności, chylę czoła i... staram się coś z tego wdrożyć w życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale mnie osobiście to się średnio podoba. Tył i przód w porządku. Góra wierzy wygląda jakby ktoś specjalnie rysował ostrym narzędziem, boki jakby pomazane kredką. Generalnie inaczej widzę zużytą warstwę farby. Bardziej jak odłażenie płatami i ścieranie niż cienkie rysy. Nie wydaje mi się też żeby ogólnie zimowe kamo wyglądało lepiej z zielonym niż panzergrau. Jestem wręcz przeciwnego zdania. Problem w tym, że twój panzergrau wygląda jak ciemny niebieski, podczas gdy jest wiarygodne kolorowe zdjęcie, które pokazuje, że w rzeczywistości był to bardzo ciemny szary, niemalże czarny. Skąd zatem niebieski?

 

W sumie fajnie, że próbujesz nowych rzeczy, bo wcześniej nic takiego nie widziałem, ale w moim skromnym uznaniu nie tędy droga.

 

Swojego nie chce pokazywać, ale zimowego Tygrysa bardziej bym widział w takim wykonaniu:

 

http://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się, ale mnie osobiście to się średnio podoba. Tył i przód w porządku. Góra wierzy wygląda jakby ktoś specjalnie rysował ostrym narzędziem, boki jakby pomazane kredką. Generalnie inaczej widzę zużytą warstwę farby. Bardziej jak odłażenie płatami i ścieranie niż cienkie rysy. Nie wydaje mi się też żeby ogólnie zimowe kamo wyglądało lepiej z zielonym niż panzergrau. Jestem wręcz przeciwnego zdania. Problem w tym, że twój panzergrau wygląda jak ciemny niebieski, podczas gdy jest wiarygodne kolorowe zdjęcie, które pokazuje, że w rzeczywistości był to bardzo ciemny szary, niemalże czarny. Skąd zatem niebieski?

 

W sumie fajnie, że próbujesz nowych rzeczy, bo wcześniej nic takiego nie widziałem, ale w moim skromnym uznaniu nie tędy droga.

 

Swojego nie chce pokazywać, ale zimowego Tygrysa bardziej bym widział w takim wykonaniu:

 

http://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4379

 

Tygrys Reggiego nie jest idealny ale ten z linku armoramy to nie przypomina niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..., mi przypomina Tygrysa.

Mig zrobił bardzo fajnego przy okazji reklamy nowego produktu, ale tego chyba wszyscy widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Nie obraź się, ale mnie osobiście to się średnio podoba. Tył i przód w porządku. Góra wierzy wygląda jakby ktoś specjalnie rysował ostrym narzędziem, boki jakby pomazane kredką. Generalnie inaczej widzę zużytą warstwę farby. Bardziej jak odłażenie płatami i ścieranie niż cienkie rysy. Nie wydaje mi się też żeby ogólnie zimowe kamo wyglądało lepiej z zielonym niż panzergrau. Jestem wręcz przeciwnego zdania. Problem w tym, że twój panzergrau wygląda jak ciemny niebieski, podczas gdy jest wiarygodne kolorowe zdjęcie, które pokazuje, że w rzeczywistości był to bardzo ciemny szary, niemalże czarny. Skąd zatem niebieski?

 

W sumie fajnie, że próbujesz nowych rzeczy, bo wcześniej nic takiego nie widziałem, ale w moim skromnym uznaniu nie tędy droga.

 

Swojego nie chce pokazywać, ale zimowego Tygrysa bardziej bym widział w takim wykonaniu:

 

http://armorama.kitmaker.net/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4379

 

Tygrys Reggiego nie jest idealny ale ten z linku armoramy to nie przypomina niczego.

 

Nie no troche nie trafiony komentarz...ogólnie rzecz ujmując swoista moda na lakier do włosów jest dość prosta i spektakularna ale zobaczcie sobie zdjęcia oryginalów,trochę inaczej to wygląda.Odłażenie farby z pojazdu a co on opalany opalarką był oczywiście że ścieranie,przecieranie,polerowanie.Ogólnie reggy chciał pokażać kilka technik(chwala mu) na filmikach stąd modulacja(pod zimowe kamo sorry ale po co) i pewnie niebieskawy odcień,choć widziałem kilka Tigerów w tym malowaniu to ten jednak mieści się w ścislej czołówce.idealny nie jest ale szkaradztwo też to nie jest.Pozdrawiam Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.