Skocz do zawartości

Tiger Initial, Dragon 1:35 [video + foto relacja]


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiast mieć pretensje i żale pokaż coś swojego...Juz wielu było takich "komentatorów z najwyższej półki" co porządnie nie umieli sklecić 2 elementów..:/ Z czasem każdy z nas wyrobi sobie własny sposób, własną jakość ale na "dzień dobry" warto zobaczyć czym to się chociaż je...

He nie jest trudno zobaczyć moje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jest już film na youtube bo sprawdzałem rano i nie mogłem namierzyć? Ciekawi mnie ta technika na błyszczący lakier, bo znam tylko na lakier do włosów. No a mam zamiar niedługo coś w tym stylu zrobić i trzeba się będzie podszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zaczyna się robić to czego nie powinno się robić tak nie uczymy.

Szczerze mówiąc, nie rozumiem sensu zdania. Polecam zaprzyjaźnienie się z interpunkcją.

Jest już film na youtube bo sprawdzałem rano i nie mogłem namierzyć? Ciekawi mnie ta technika na błyszczący lakier, bo znam tylko na lakier do włosów. No a mam zamiar niedługo coś w tym stylu zrobić i trzeba się będzie podszkolić.

Film powinien być jutro rano. Mam nie najszybszy upload i potrzebuję dobrych 10 godzin, żeby go wrzucić.

Kamo naprawdę jest super. Podoba mi się uzyskany efekt.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później najwyżej pozamiatam.

 

Dodałem obiecane filmy.

Krótki z nakładania Sidoluxu:

I znacznie ciekawszy z nakładania zimowego kamo:

Udało mi się programowo wyciągnąć ten film, bo nagrałem go zbyt jasno i białe rzeczy były przepalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A ja się zastanawiam, jaki jest sens bawienia się w pre- i post-shading, cieniowanie etc, skor oi tak to wszystko ginie pod zimowym kamuflażem? Oczywiście zaraz mi ktoś powie, że przecież część koloru bazowego widać... A i owszem ale już wcześniej wspomnianego pre- i post- już nie...

 

Jaki jest sens zatem robić coś czego potem i tak nie będzie widać? Dla samej satysfakcji? Dla zasady? Żeby było zgodnie ze sztuką... Weźcie mnie oświećcie bo nie kumam

 

I nie bijcie - ja pancerniak nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku sens był mały (acz był) - zawsze trochę widać, nawet jak się wydaje, że nie widać. A skoro już tą relację kręcę prawie od A do Z, to i postshading chciałem uchwycić. A preshading przydaje się zawsze, bo chociaż zakamarki są zamalowane i nie przebija tam plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A choćby dla nauki, wzbogacenia umiejętności warto....Ja zrobiłem to na swoim KW-1, dziś nic z tego nie widać ale przy Ec-135 miałem już pewne oświadczenie i wyszło całkiem ok...Jutro kupie aparacik to pokażę ( jak to boli gdy się sprzedaje Nikona D-3000 żeby mieć na Ma-3000 i Ew-770...)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy, super sprawa!

Nie rozumiem kolegów, którzy w jakiś sposób negują taką produkcję.

SBS-owcom należą się gromkie brawa za podjęcie inicjatywy sfilmowania/obfotografowania całego procesu tworzenia, a nie wytykanie palcami.

Z takich produkcji można czerpać garściami, wcielać we własne modele, dodawać własne pomysły i tworzyć swój własny styl.

Z mojej strony serdeczne podziękowania za dotychczasową produkcję.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jakby to powiedzieć: dałem farbie dooobrze wyschnąć. No ale dzieje się dalej.

Model dostał sidolux, potem parę kalkomanii, na nie znowu sidolux. Potem wszedłem z farbami olejnymi wykonując własną wariację na temat rainsów i filtrów. Potem mgiełka sidoluxu i wash. Oczywiście będzie film, postaram się go dziś zmontować i przez noc wrzucić na YT.

DSC_7882.jpg

DSC_7885.jpg

DSC_7886.jpg

DSC_7887.jpg

DSC_7878.jpg

DSC_7881.jpg

I większe rozmiary, jeśli kogoś interesują:

http://i84.photobucket.com/albums/k28/bf109g10/Tiger%20Initial%20BIG/DSC_7878.jpg

http://i84.photobucket.com/albums/k28/bf109g10/Tiger%20Initial%20BIG/DSC_7881.jpg

http://i84.photobucket.com/albums/k28/bf109g10/Tiger%20Initial%20BIG/DSC_7882.jpg

http://i84.photobucket.com/albums/k28/bf109g10/Tiger%20Initial%20BIG/DSC_7885.jpg

http://i84.photobucket.com/albums/k28/bf109g10/Tiger%20Initial%20BIG/DSC_7886.jpg

http://i84.photobucket.com/albums/k28/bf109g10/Tiger%20Initial%20BIG/DSC_7887.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfacer->Vallejo German Gray+Dark Red->Sido->czarny wash olejny->przetarcie metalizerem Titatnium Model Mastera. Jeszcze zostały pigmenty.

 

Z góry zastrzegam, że błota nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny !!! Jedyne co mi się nie widzi to te rdzawo-brązowe wydechy . Moim zdaniem zbytnio rozpraszają całą bryłę pojazdu . Będziesz jeszcze czymś je traktował ?

Tak, zamierzałem przy użyciu gąbeczki nałożyć na nie szarą i białą farbę. Powinno to ciekawie wyglądać.

Wiesz co ten niebieski zbyt jasny na moje oko, chyba że jeszcze płukankami przyciemnisz.

Zawsze celuję w trochę jaśniejsze odcienie bazowych kolorów. Lepiej to wygląda na półce. Z grubsza tak zostanie.

Dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co wrzuciłem dwa z trzech filmów odnośnie farb olejnych:

Trzeci, na którym robię wash, wrzucę dopiero jutrzejszej nocy - problemy z mulastym internetem. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze raz napiszę, iż podoba mi się relacja.

Szczególnie przydatna dla młodych modelarzy.

Fajnie tak podpatrzeć jak ktoś "znajomy" robi model.

A przede wszystkim to fajne że Ci się chce.

Bo robisz to za free, a przy VIDEO jest więcej pracy niż przy zdjęciach.

 

Mnie też zastanawia kolor bazowy.

Wiadomo trzeba w większości przypadków kolory rozjaśniać.

ale do swojego Panzer IV chyba wybiorę coś ciemniejszego.

Chyba lepiej będzie się prezentował (zasada kontrastu - z białym)

 

Pozdrawiam.

Ps. Fajne zdjęcia z "dolnej" perspektywy.

Ps. Troszkę śmieszny ten kondonek na KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.