Skocz do zawartości

BTR-152 skala 1:35 SKIF


sokol

Rekomendowane odpowiedzi

Transporter opancerzony BTR-152. Niezidentyfikowana jednostka LWP, lata pięćdziesiąte. Model powstał z z zestawu Skifa, ale z z wersji przeciwlotniczej. W związku z tym dokonałem pewnych modyfikacji - zrobiłem ławki dla desantu, mocowanie WKMu, a sam WKM 12,7mm zapożyczyłem z zestawu T-55AM również Skifa. Bambetle na pokładzie z zapasów

 

Kalki z zestawu YNOTu (numery fikcyjne).

 

Przy okazji robienia zdjęć odnalazłem część, która zaginęła podczas montażu. Część dorobiłem wcześniej, a ze zdziwieniem znalazłem ją na modelu dzięki zdjęciom

A wcześniej z dobre kilkanaście minut podłogę przeszukiwałem

 

Zdjęcia pozostawiłem te ze "zgubą"

 

 

1.JPG 2.JPG 3.JPG 4.JPG 5.JPG

 

6.JPG 7.JPG 8.JPG 9.JPG 10.JPG

 

11.JPG 12.JPG 13.JPG 14.JPG 15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przedni model. Mam pytanie. Jak ze składalnością i dokładnością tego zestawu, albowiem potykałem się z wyrobem tej firmy i efekty nie są za ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tam - model nie grzeszy dokładnością i ma sporo uproszczeń. Mój wymagał sporo szpachli i jeszcze w zasadzie powinien mieć zamienione parę rzeczy, ale robiłem go w zamyśle jako model "wakacyjny" i nie chciało mi się kombinować.

 

Plastik SKIFa obrabia się nieźle, koła są gumowe (swoją drogą są to prawdziwe opony, puste w środku).

 

Atutem jest na pewno cena i fakt, że to jest jedyny model BTRa-152 (jeśli się nie mylę) w tej skali na rynku. A reszta to już praca modelarza i może wyjść całkiem zgrabny model. W przyszłości myślę, że popełnię jeszcze jeden taki wóz, ale już ze sporą ilością własnych przeróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna, ładnie wykonana i rzadko widywana na forach maszynka

 

Z tego Skifa da się jednak zrobić fajny model. Wnętrze i WKM robią bardzo dobre wrażenie. Ośmielę się prosić o bardziej szczegółowe zdjęcie przedziału desantowego, który bardzo mnie zaciekawił. Czym malowałeś opony ?

 

Jednym słowem: Czad!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony nie są malowane, tylko potraktowane pigmentami.

Zresztą tu pochwalę SKIFa, bo ich gumy nie błyszczą się tak jak u innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wojtku, bardzo sympatyczny model Jest kolejnym potwierdzeniem tego, że Skif ze wszystkimi zaletami i wadami jest niezła firmą i niejeden fajny model z zestawów tej firmy powstał i pewnie powstanie. Sam popełniłem kiedyś T-80 i nie miałem z nim problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, czy prezentowałeś swojego T-80 na Modelworku Marcinie, ale widziałem go na żywo i mogę zaświadczyć że generalnie jest pod but i lufka za cienka...

Czyli super model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprowokowałem Marcina

 

Podoba mi się jego "teciak"

 

A tak na marginesie - Rosyjska załoga to karton Pepsi pewnie w Gruzji zwinęła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model sam w sobie bardzo ciekawy i unikalny (w tej skali). Trudno coś powiedzieć o wykonaniu czy malowaniu bo zdjęcia bardzo "bezpieczne" (jak ja to nazywam ;) ). Nie widać szczegółów i detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też ten sam zestaw przerabiam podobnie jak Ty Ale ja ze swoim jestem póki co "w krzakach"... Zaskoczyłeś mnie tym wkm'em. Do tej pory widziałem tylko te BTR'y z km'em 7,62mm SGMB. Faktycznie takie jak Twój też były? Bo znacznie ułatwiłoby mi to pracę ;)

Co do sklejalności Skifa potwierdzam zdanie Kolegów - spasowanie niezłe, skleja się miło i sympatycznie, a praktyka nabyta podczas szpachlowania przydaje się bardzo podczas remontu mieszkania na ten przykład ;) (ślady po wypychaczach i inne ubytki występują wszędzie i gromadnie)..

Pozdrawiam!

Przemek Klimala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.