Skocz do zawartości

Soviet Command Car - MiniArt 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jak mówi Krzysiek.

 

Znowu mówiłem, że będę robił co innego a zrobiłem w ostateczności coś innego (jak coś mi nie wychodzi to zostawiam na chwilę i robie coś innego).Tak było z tym elementem, kilka prób i wyszło tak.

 

Zdjęcie poglądowe:

 

id_bantam_checker_3.jpg

 

no i tak mi wyszła 1 sztuka. Zostało dokleić blachę 0,4x0,4 w kształcie ośmiokąta.

 

p1010182n.jpg

 

p1010181l.jpg

 

p1010180ov.jpg

 

p1010176ku.jpg

 

Powiedzcie, czy to może być - jak będzie ok to dorobię 2 sztukę.

 

Krzysiek na pewno umiał byś to zrobić lepiej ode mnie . Kilka prób z tym samym elementem i jakoś to idzie.

 

Czekam na opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na początek się pochwalę - wykonany przez mojego tatę prezent dla mnie

 

P1010035.JPG

 

Taka oto zaginarka.

 

I podjęcie jeszcze jednej próby w walce z tylnym zderzakiem :

 

P1010038.JPG

 

Niestety kilka warsztatów na raz nie odbiło się pozytywnie na wszystkich tych modelach, które to są tworzone przeze mnie (np pęknięcie wózka od shermana - muszę poprosić kogoś o odlanie z żywicy). Mam nadzieję, że w przyszłości nie popełnię tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tacie że jest super. Zderzak też. Piotr - już mu to mówiłem. Może teraz nas posłucha. Grzesiek będziemy cię nękać aż skończysz ten warsztat. A wózek chyba da się posklejać - przecież to plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście macie rację chłopaki.

 

Przedni zderzak zmieniony i zacząłem prace z rusztem. Mam tylko problem, wycięty 1mm kawałek blachy strasznie łatwo się wygina, jak to wiercić? I z czego dorobić w nim szczeble (słyszałem już o profilach plastikowych i igłach lekarskich)?

 

Postęp:

 

P1010040.JPG

 

P1010041.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko problem, wycięty 1mm kawałek blachy strasznie łatwo się wygina, jak to wiercić? I z czego dorobić w nim szczeble (słyszałem już o profilach plastikowych i igłach lekarskich)?

Ja osobiście robię odwrotnie. Najpierw wiercę (materiał jest sztywny), a dopiero potem wycinam. Szczeble zrobiłbym z profili plastikowych ze względu na łatwość sklejenia i wklejenia, ale to moje zdanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedni zderzak zmieniony i zacząłem prace z rusztem. Mam tylko problem, wycięty 1mm kawałek blachy strasznie łatwo się wygina, jak to wiercić?

Grzesiek co chcesz wiercić? obramowanie rusztu zrób z tej blaszki a pręty z igieł na kropelkę, bez wiercenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ide, ide...

 

Taki pomysł na podstawkę.

 

100_0589.JPG

 

Co wy na to? Szwab gapiący się na uszkodzonego jeepa.Cegły na sucho więc się rozjechały. Wiem fotel ubabrany farbą - zmyję to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację.

 

Czy ten bęben ma wyglądać tak

 

0050426010.jpg

 

 

A i mam problem z otoczeniem. Chciałbym aby był to jakiś warsztat polowy. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Grzesiek. Fajnie że wróciłeś z tematem. Pomysł super. Ale jak zwykle muszę się przypiąć do szczegółów Skoro cegły są pod końcówką ośki niemożliwe było zdjęcie koła a tym bardziej jego założenie. Przesuń je do tyłu albo gdzieś pod nadwozie. Jak wybrnąłeś z kratownicą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek za fotkę.Ten co pokazałeś jest raczej właściwy. Dzięki za wytrwałość w temacie. Cegły się popchnie. Znacie jakieś kolory, którymi można by je ładnie pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pomysł na podstawkę genialny Co do cegieł, ja na swoje dałem łosza z brązu i czerni olejnej, efekt jest lepszy niż po pomalowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam administracje za post pod postem.

 

Iloma śrubami przykręca się tarcze hamulcowe? 4? Jak ładnie uciąć igłę lekarską? Tak, żeby nie spłaszczyć jej końca w ciętym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.