Skocz do zawartości

Soviet Command Car - MiniArt 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

We współczesnych samochodach często tarcze nie mają osobnych śrub a trzymają je śruby którymi przykręca się koło. Czasem przykręca się je śrubkami z bolcem centrującym dla felgi

hamulce.jpg

Ja igłę od strzykawki łamałem kiwając w lewo i w prawo a potem otwór poprawiłem nabijając ją na czubek igły krawieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja kiedyś ukradłem braciszkowi samochodzik, który ma na kołach z 50 odstających śrubek, nitów o różnych rozmiarach Jak potrzebuję to biorę skalpel i odcinam sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelką pomoc.

 

Zanim mnie zlinczujecie - została jeszcze do dorobienia piasta i mocowania z igły.

 

000_0008.JPG

 

Chyba, że się nie spodoba to będzie 2gie podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 cm ? Za wielkie?

Mam cyrkiel z olfy - mogę nim wycinać koła do 1 cm. Macie jakiś pomysł na wycinanie mniejszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 cm ? Za wielkie?

Mam cyrkiel z olfy - mogę nim wycinać koła do 1 cm. Macie jakiś pomysł na wycinanie mniejszych?

Widzę, że kółka wycinasz z płyty poliestrowej, a to jest miękki materiał. Ja rysuję sobie kólko zwykłym cyrklem, potem obcinam z grubsza skalpelem i na koniec doszlifowuję papierem ściernym i pilnikiem. Nie ma problemu z mnieszymi rozmiarami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felga ma 1,25 cm .

 

Piotr w prywatnej wiadomości pokazał mi co i jak.Powinno to być mniej wiecej takiej wielkości

 

id_bantam_checker_3.jpg

 

Dzięki Piotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze gotowe do malowania. Położony podkład. Fotele dokleję po malowaniu - będzie mi łatwiej w brudzeniu.

 

100_0634.JPG

 

100_0635.JPG

 

100_0637.JPG

 

Już nic chyba w środku poprawiał nie będę. Nie mam już siły.

 

Dorobiłem więcej cegieł - wybiorę co lepsze.

 

100_0640.JPG

 

Mogę malować takim kolorem?

 

tamr8458.jpg

 

Dzięki Wosiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To głównie twoja zasługa Krzysiek ( i Piotra) - dzięki . Na razie przedział załogi po postshadingu

 

DSC08136.JPG

 

DSC08134.JPG

 

DSC08132.JPG

 

DSC08133.JPG

 

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słaba oglądalność. Dzięki Krzysiek za przerywniki i cenne rady.. Tak zrobię.

Rura wydechowa. Zastanawiam się czy ją przyklejać, czy zostawić, że niby urwana.

 

DSC08142.JPG

 

DSC08139.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Całość pomalowana z aerografu metalicznym Humbrolem 11. Po odczekaniu kilku godzin bezpośrednio na farbę tam gdzie załamania i końcówki dałem czarną. Rozcierałem ją aż do zadowalającego efektu ( wspomagałem się zmywaczem Wamodu, aby farba lepiej się rozchodziła/ ściągała - można użyć bęzyny do zapalniczek lub innych zmywaczy do olejnych). Na środkach powierzchni dałem olejną sienę paloną i postąpiłem tak samo tzn. rozcierałem i zmywałem aż do momentu jaki chciałem uzyskać.Na żywo fajnie wygląda, na makro trochę gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak zrobię. Dzięki za pomysł. Dzienne zdjęcia tego co było.

 

DSC08153.JPG

 

DSC08154.JPG

 

DSC08157.JPG

 

Co do bębna to poprosiłem tatę i zrobił mi takie oto wybijaki

 

DSC08151.JPG

 

DSC08152.JPG

 

Mimo to dziś po 2 godzinach pracy wyszedłem ze stanem przedzawałowym . Ostatecznie tak to wyszło. Zostałą jeszcze do dorobienia piasta.Tu to co zostało z płyty polistyrenu

 

100_0652.JPG

 

No i teraz to tak wygląda

 

100_0643.JPG

 

100_0647.JPG

 

100_0650.JPG

 

Czekam na komentarze.Podwozie nie jest za eleganckie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.